آخرین مطالب
7
امروز
تسلا مدل 3

تسلا مدل 3 با قیمت 35000 دلاری معرفی شد

همان‌طور که انتظار می‌رفت تسلا در تاریخ اعلام شده، رویداد رسمی خود را برای رونمایی از محصول جدید خود به نام تسلا مدل 3 در شهر لس‌آنجلس برگزار کرد. پس از مدت‌ها انتظار و انتشار شایعات بسیار، بالاخره مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک خودروی الکتریکی مقرون به‌صرفه را با نام تسلا مدل 3 (Model 3) برای عرضه به بازار معرفی کرد.

شرکت تسلا تاکنون چند خودروی مختلف را روانه بازار کرده است، اما ارائه یک وسیله نقلیه مقرون به‌صرفه باقیمت 35000 دلاری که بیشتر افراد می‌توانند آن را خریداری کنند، بهترین کار ممکن بود. آن‌طور که پیدا است خریداران می‌توانند 25000 دلار اولیه را در زمان خرید بپردازند و مبلغ باقی‌مانده به‌صورت اقساطی پرداخت می‌شود.

خودروی مدل 3 سدان تسلا با شارژ کامل، توانایی طی کردن مسافت 215 مایل (346 کیلومتر) را دارد، البته شایعات گذشته، این رقم را 482 کیلومتر اعلام کرده بودند. به گفته ایلان ماسک 0 تا 100 این خودرو زیر 6 ثانیه است و حالت سوپر شارژ به‌عنوان یک ویژگی استاندارد در آن به ارمغان آورده شده. ویژگی سوپر شارژ مخصوص خودروهای تسلا است که عملیات شارژ را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد. البته هنوز تعداد زیادی از ایستگاه‌های سوپر شارژ ساخته نشده و تسلا به فکر افزایش آن‌ها است.

اگر قصد داشته باشیم درباره ظاهر این خودرو صحبت کنیم، باید اعلام کنم که در نگاه اول اوج زیبایی در آن دیده می‌شود، البته این دستگاه در قسمت جلویی قدری شبیه به خودروهای پورشه است، اما طراحی آن به‌عنوان یک خودروی الکتریکی تحسین‌برانگیز است.

مدیرعامل شرکت تسلا قبل از رونمایی تسلا مدل 3، اعلام کرد که تعداد 115.000 واحد از این خودرو برای پیش‌فروش در دسترس قرار می‌گیرد و قرار است که در سال 2018 روانه خیابان‌های جهان شود. البته هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه تسلا مدل 3 به بازار اعلام‌نشده است و برخی از رسانه‌ها بر این باورند که این خودروی الکتریکی در سال 2017 پا به بازار می‌گذارد.

تصاویر تسلا مدل 3 را در ادامه مشاهده کنید:

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*