آخرین مطالب
0
امروز
10 بنای شگفت انگیز جهان در سال های 1840 تا 1940

10 بنای شگفت انگیز جهان در سال های 1840 تا 1940

معماری هنر پیچیده ای است که پیدایش آن، به ابتدای زندگی بشریت در زمین باز می گردد. معماری از دوره های پیش از تاریخ ، اساسی ترین نیاز بشر برای ساخت سرپناه و خانه بوده است. در هر گوشه ای از این جهان زیبا، سازه ای خیره کننده از معماری پیدا است و ساختمان های زیادی وجود دارد که در زمان های قدیم بدونه ابزارهای پیشرفته ساخته شده است. امروز در گجت نیوز، 10 بنای شگفت انگیز ، بین سال های 1840 تا 1940 را برایتان انتخاب کردیم که دیدن آن خالی از لطف نیست.

این تصاویر از کتاب forthcoming تهیه شده و با همکاری بین رتروناوت ( Retronaut ) و اردن لوی ( Jordan Lloyd ) بازسازی شده است. در تکمیل این کتاب از 130 رنگ استفاده شده وبرگزیده آن ها توسط رتروناوت منتشر شده است.

10 بنای شگفت انگیز جهان در سال های 1840 تا 1940

آوریل 1884 – ساخت ستون نلسون

 ستون نلسون

شهر لندن پر از شگفتی های معماری است، اما یکی از اصلی ترین و زیباترین سازه های آن درمیدان ترافالگار قرار دارد. تصویر منتشر شده مربوط به ساخت ستون نلسون است که توسط تالبوت گرفته شده است. البته این تصویر زمانی گرفته شده که ساخت و ساز این ستون متوقف شده بود.

این تصویر در سپیده دم گرفته شده است که تا حدودی مخوف به نظر می رسد و اردن در بازسازی آن از رنگ های جسورانه به عنوان یک منبع تبلیغاتی استفاده کرده است.10 بنای شگفت انگیز

 ستون نلسون

1882 – ساخت مجسمه آزادی آمریکا

مجسمه آزادی

کارگران در حال ساخت مجسمه آزادی آمریکا در کارگاه مجسمه ساز فرانسوی، به نام فردریک اگوست بارتولدی ( Frédéric Auguste Bartholdi) بودند. در این تصویر بازوی سمت راست مجسمه پیدا است و در واقع مدل کوچکتر از بازو و سر این مجسمه است.

تصویر گرفته شده برجستگی های فراوانی را دارد و در بازسازی آن به ارائه نور کافی و رنگ های متنوع نیازد بود.10 بنای شگفت انگیز

مجسمه آزادی آمریکا

1880 – ساخت برج ناقوس  کلیسای ساکر کور

برج ناقوس کلیسای ساکر کور

سال 1880 میلادی برج ناقوس کلیسای ساکر کور در دست ساخت بود. این کلیسا در محله مونمارتر هیل پاریس قرار دارد. شایان ذکر است که در تصویر بازسازی شده هنوز عناصر قدیمی دیده می شود که از جمله آن ها می توان به مخزن مونمارتر و سنت پیر دو در سمت چپ کلیسای ساکر کور اشاره کرد، همچنین بلوک های آپارتمانی Rue Maurice Utrillo در سمت راست پیدا است.10 بنای شگفت انگیز

برج ناقوس کلیسای ساکر کور

1889 – ساخت تاور برج در لندن

تاور برج در لندن

تاور برج یکی از مشهورترین سازه ها و پل های لندن بوده که در لغت به معنا پل برج است. ساخت این برج در سال 1881 توسط سر هوراس جونز آغاز شد و در سال 1894 به پایان رسید. این پل اجازه عبور کشتی های غول پیکر را در دریاچه لندن می داد. در ساخت این پل علاوه بر سنگ و گرانیت، از 11000 تن فولاد استفاده شده است. در تصویر بازسازی شده همه جزئیات به خوبی پیدا است.10 بنای شگفت انگیز

تاور برج در لندن

ژوئیه 1888 – ساخت برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل هنوز یکی از بهترین سازه های فرانسه و جهان است. این برج در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن پاریس قرار گرفته است. برج فلزی ایفل که امروزه به عنوان نماد کشور فرانسه شناخته می شود، پر بازدیدترین بنای جهان بوده که ساخت آن در سال 1887 آغاز و مارس 1889 به پایان رسید.

رنگ اصلی برج ایفل در طول ساخت قرمز بود که در واقع رنگ فلز را با ضدزنگ نشان می دهد. در تصویر بازسازی شده از رنگ های قرمز و قهوه ای بیشترین استفاده شده است.10 بنای شگفت انگیز

برج ایفل

1920 – استون هنج

استون هنج

سازه استون هنج در شهر ویلتشایر انگلستان قرار دارد، کسی هنوز از رار ساخت و ساز این بنا خبر ندارد. سنگ های غول پیکر که وزن آن ها به 50 تن می رسد چگونه حمل و جایگذاری شده اند؟ استون هنج 3100 سال پیش از میلاد ساخته شده است و تصویر فوق نمایی از تعمیر آن را در سال 1920 نشان می دهد. با تغییرات دهه ای که وجود داشت بازسازی این تصویر به بهترین شکل ممکن انجام شده است.

استون هنج

31 مه 1992 –  کوه راشمور

کوه راشمور

دو هنرمند Gutzon Borglum و supt در حال کار بر روی صورت جرج واشنگتن در کوه راشمور بودند که این تصویر از آن ها ثبت شد. روی این کوه صورت چهار تن از رئیس جمهورهای مشهور آمریکا کنده کاری شده است که شامل آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن نیز می شود. این صورت های کنده کاری شده از جنس سنگ گرانیت هستند و باز سازی این تصویر با تنوع رنگ زیادی انجام شده است.

کوه راشمور

1935 –  سد هوور

 سد هوور

در این تصویر مقامات در یکی از لوله های پنستاک از سد هوور پیدا هستند، این سد در آریزونا ساخته شده است. این تصویر انتقال مقامات را در لوله ای با قطر 30 فوت و ضخامت 3 اینچ نشان می دهد.

 سد هوور

1934 – پل گلدن گیت

پل گلدن گیت

در سال 1934 پل گلدن گیت، در سانفرانسیکو در دست ساخت بود. هزنه ساخت پل گلدن گیت 35 میلیون دلار برآورده شده است که در ظرف مدت 4 سال ساخته شد. این پل در نهایت در ماه مه 1937 برای عبور وسایل نقلیه باز شد. پایه برج از جنس فولاد است و برای عبور کشتی های غول پیکر با ارتفاع بالایی ساخته شده است.

پل گلدن گیت

1942 – تاج محل

تاج محل

تاج محل یکی از عجایب هفت گانه جدید است که در نزدیکی شهر آگره کشور هند واقع شده است. در این تصویر ثبت شده از بازسازی تاج محل سرجوخه آنتونی به همراه سربازانش پیدا است.

تاج محل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*