آخرین مطالب
10
امروز
اپل به دنبال کشف چگونگی هک آیفون توسط FBI

اپل به دنبال کشف چگونگی هک آیفون توسط FBI

اپل قصد دارد هرطوری که شده راه و روش هک آیفون توسط FBI را کشف کرده و کاربران خود را از خطر هک شدن اطلاعات شخصی محافظت کند. با گجت نیوز همراه باشید.

در هفته‌ی گذشته شاهد بودیم که FBI توانست بدون کمک اپل، آیفون سید رضوان فروک تروریست سن‌برناردینیو را هک کند. از آن روز به بعد سیل درخواست‌ها به سمت این آژانس امنیتی مبنی بر رمزگشایی دستگاه‌های بیشتر جاری شد. این سازمان‌ها امیدوارند با رمزگشایی دستگاه‌های تحت اختیارشان، شواهد کافی برای رسیدگی به پرونده‌های تحت اختیارشان را به دست آورند. اگر گجت نیوز را دنبال کرده باشید، حتماً خبر مرتبط با درخواست یک دادستان ایالت آرکانزاس مبنی بر رمزگشایی دو دستگاه آیفون 6 و آیپاد را خوانده‌اید.

مهم نیست که FBI به درخواست اپل پاسخ خواهد داد یا خیر. چراکه اپل به زودی با در اختیار داشتن متخصصان مرتبط در زمینه‌ی امنیت خواهد توانست جادوی هک آیفون توسط FBI را کشف کرده و با یک به روز رسانی نرم‌افزاری، این آسیب‌پذیری را که منجر به هک شدن آیفون شده است را رفع خواهد کرد. اپل از همان روز شنیدن این خبر، تیمی را برای رفع این آسیب‌پذیری تشکیل داد. اگر روش هک آیفون توسط FBI در دسترس عموم قرار بگیرد، دارندگان گوشی‌های آیفون در معرض یک خطر جدی قرار خواهند گرفت. این همان پاسخی بود که تیم کوک مدیرعامل اپل در مقابل درخواست FBI نسبت به ایجاد Backdoor در iOS بیان کرد. او اعتقاد داشت که این کار بسیار خطرناک بوده و عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

اپل هنوز امیدوار است که از طریق یک پرونده‌ی جاری در نیویورک که به یک قاچاقچی مواد مخدر مرتبط است، راه و روش هک آیفون 5c توسط FBI را دریابد. یک دادگاه در نیویورک به دنبال رمزگشایی آیفون متعلق به این قاچاقچی مواد مخدر است. اپل می‌تواند در جریان این پرونده به کمک وکلای خود اطلاعات بسیاری را از چگونگی هک آیفون مذکور توسط FBI را به دست آورد.

برخی بر این باورند که یک شرکت ساکن در سرزمین‌های اشغالی به نام Cellebrite در پشت پرده‌ی هک iPhone 5c قرار دارد. به نظر می‌رسد این شرکت که در زمینه‌ی استخراج اطلاعات از گوشی‌های هوشمند تخصص بالایی دارد، توانسته شماره تلفن‌ها و اطلاعات حیاتی بسیاری را از درون گوشی آیفون 5c موردنظر استخراج کند. شایعات پشت پرده بودن این شرکت از آنجایی قوت می‌گیرد که درست روز بعد از رمزگشایی آیفون 5c، آژانس امنیتی FBI یک قرارداد 15 هزار دلاری را با این شرکت به امضا رساند.

نظر شما کاربران عزیز در این خصوص چیست؟

یک دیدگاه

  1. هر چقدر هم یه چیز قوی ساخته بشه خلاصه یه مشکل داخل سیستم هست که قابل هک هیچ وقت سیستمی بدون این که هک نشدنی باشد به وجود نمی اید اپل اگر این مشکل را حل کند روشی دیگر برای هک شدن به وجود می اید

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*