آخرین مطالب
0
امروز
تماشا کنید: رکورد جدید نیسان GTR در کشیدن دریفت با سرعت بالا

تماشا کنید: رکورد جدید نیسان GTR در کشیدن دریفت با سرعت بالا

کمپانی خودروسازی نیسان با کمک ماشین معروف خود یعنی نیسان GTR توانست رکورد جدیدی را درزمینه‌ی دریفت با سرعت‌بالا بشکند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی این رکوردشکنی آگاه شوید.

این شرکت با ساخت یک نسخه‌ی بهینه‌شده از ماشین محبوب خود یعنی GTR مدل گودزیلا موفق شد این رکورد را جا‌به‌جا کند. راننده‌ی این ماشین، قهرمان نام‌آشنای ژاپنی ماساتو کاواباتا (Masato Kawabata) قهرمان دریفت بود. او از میان چندین قهرمان دیگر بهترین گزینه برای این رکوردشکنی انتخاب شد. این رکورد پیش‌تر در دستان راننده‌ی لهستانی یاکوب پریژونسکی (Jakub Przygoński) قرار داشت.

اگر شما عکس‌های نیسان GTR را در ادامه ببینید، شاید با خود فکر کنید که این همان خودروی استاندارد این کمپانی هست؛ اما این ماشین با استانداردهای این شرکت فاصله‌ی زیادی دارد و تغییرات زیادی بر روی آن اعمال‌شده است. مدل عادی نیسان GTR تنها 566 اسب بخار تولید می‌کند، درحالی‌که ماشینی که توسط Kawabata مورداستفاده قرار گرفت قدرت 1,380 اسب بخار را به چرخ‌های عقب این ماشین منتقل می‌کند. تایرهای مخصوص این خودرو را شرکت Toyo تولید کرده و آلیاژ مصرفی آن را RAYS فراهم آورده است. این تایرها حتی در سرعت‌های سرسام‌آور نیز می‌توانند فشار وارده را تحمل کنند و متلاشی نشوند.

راننده نیسان GTR این رکورد را با سرعت 304/96 کیلومتر بر ساعت و با زاویه‌ی 30 درجه شکسته شد

این رکورد در فرودگاه بین‌المللی الفجیره زده شد. این کمپانی طول این فرودگاه را برای این رکوردشکنی بسیار مناسب می‌دانست. درنهایت پس از سه بار رکوردشکنی آزمایشی با سرعت‌های پایین توانست با این گودزیلا یک دریفت با زاویه‌ی 30 درجه و با سرعت 304/96 کیلومتر بر ساعت بکشد که همگان را انگشت‌به‌دهان گذاشت. رکورد قبلی در سرعت 217 کیلومتری بر ساعت زده شده بود.

کمپانی خودروسازی نیسان با ثبت این رکورد بسیار عالی برای رقبای خود شاخ‌وشانه کشید و به آن‌ها ثابت کرد که چه توان خوبی در انجام کارهای منحصربه‌فرد و چشم‌نواز دارد.

در ادامه ویدئوی مربوط به این رکوردشکنی را مشاهده فرمایید:


نظر شما در خصوص این رکوردشکنی چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت نظارت با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*