آخرین مطالب
19
امروز
دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک

دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک فیلمبرداری 360 درجه‌ای را متحول خواهد کرد

روز گذشته فیس‌بوک طی کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 خود از طرح‌های مربوط به یک محصول جذاب رونمایی کرد. دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک نام این محصول بوده که کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند با نهایت کیفیت به تولید محتوای 360 درجه‌ای بپردازند.

کمپانی فیس‌بوک به‌شدت در حال تلاش است تا ورود قدرتمندانه‌ای را به دنیای ویدیو‌ها داشته باشد. درحالی‌که این کمپانی به‌واسطه وب‌سایت و اپلیکیشن خود به‌عنوان یک میزبان ویدیویی نیز شناخته می‌شود، این کمپانی قصد دارد تا تمرکز بیشتری را بر روی تهیه محتوای ویدیویی منحصربه‌فرد برای پلتفرم خودش بگذارد. اضافه شدن ویژگی لایو ویدیو یا پخش زنده به پلتفرم فیس‌بوک را می‌توان یکی از نمونه‌های بارز برنامه‌ریزی گسترده این کمپانی دانست.

این کمپانی همچنین فروش هدست‌های واقعیت مجازی اوکولوس ریفت را نیز از ماه مارس و با قیمت 599 دلار آغاز کرده است. فیس‌بوک همچنین نمایش ویدیو‌های 360 درجه‌ای را در بخش اخبار خودش آغاز کرده است که از دو طریق نسخه دسکتاپی و اپلیکیشن موبایلی آن قابل نمایش خواهد بود. این ویژگی به کاربران اجازه خواهد داد تا دقیقاً مشابه یوتیوب ویدیو‌هایی با زاویه‌ی 360 درجه‌ای تولید کنند. حال در کنار فعالیت در زمینه هدست‌های واقعیت مجازی و محتوای ویدیویی 360 درجه‌ای، فیس‌بوک قصد دارد تا به صنعت ساخت دوربین 360 درجه‌ای نیز ورود کند و آن‌طور که به نظر می‌رسد دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک آماده عرضه به بازار خواهد بود.

با دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک آشنا شوید

بر اساس اخبار دسته اول که دیروز به دست آمده، دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک به کاربران امکان خواهد داد تا محتوایی این‌چنینی را تولید کنند. طی کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 که روز گذشته برگزار شد طرح‌هایی از این دوربین به نمایش درآمد که به نظر این دوربین کاملاً با رقبای خود متفاوت است. این دوربین مخروطی شکل که چندان هم بی‌شباهت با بشقاب‌پرنده نیست یک لنز واید در قسمت بالایی و دو لنز دیگر در قسمت پایینی خود داشته و دورتادور آن را نیز چندین دوربین احاطه کرده‌اند.

fb_360_05.0

این دوربین نوظهور که به‌طور اختصاصی برای سیستم ویدیویی فیس‌بوک طراحی شده است کاربران را قادر می‌سازد تا به خلق تصاویری با زاویه دید 360 درجه تهیه کنند. دوربین 360 درجه‌ای فیس‌بوک به‌طورکلی شامل 17 لنز دوربین بوده و رندرینگ خودکار تصاویر نیز بدون دخالت کاربر و توسط یک نرم‌افزار انجام خواهد گرفت.

در نمونه‌های اولیه مشاهده شده از سوی این دوربین، تصاویر ویدیویی فاقد هرگونه مشکلی بوده و به نظر می‌رسد که قدرتمندترین دوربین 360 درجه‌ای تولید شده را باید این دوربین دانست. همچنین فیس‌بوک جزئیات ساخت دوربین جدیدش را به‌صورت متن‌باز در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. این بدین معنی است که تولیدکنندگان قادر خواهند بود تا با استفاده از جزئیات این دوربین، به ساخت محصولی مشابه آن اقدام کنند.

fb_360_04.0

fb_360_03.0

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*