آخرین مطالب
2
امروز
عکاسی

تصاویری خیره‌کننده از عکاسی حرفه‌ای که جان خود را برای ثبت لحظه‌ها به خطر انداخته‌

به تازگی عکاسی خوش ذوق و شجاعی با نام ریزساوی تاماس ( rizsavi tamas )، چند تصویر گرفته شده با دوربین خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است. تصاویری که برای شکار کردن آن‌ها جان خود را به خطر انداخته؛ اما در نهایت تصاویری خیره کننده را به نام خود ثبت کرده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا نگاهی به آثار این عکاس بی اندازیم.

در بسیاری از زبان‌ها عکاسی را فتوگرافی صدا می‌زنند؛ اما این کلمه در اصل یونانی بوده و به معنای نور و نگارش است. عکاسی هنر بزرگی بوده که دارای سبک‌های مختلفی است، این هنر توسط فرد خاصی کشف و تکمیل نشده است، بلکه حاصل تلاش و نوآوری چندین نفر در زمینه‌های مختلف است. همان‌طور که می‌دانید قبل از عکاسی، نقاشی هنری بود که لحظه‌ها را ثبت می‌کرد و با آمدن تکنولوژی عکاسی، نقاشان حرفه‌ای عکاسی را یک پیش مقدمه برای طراحی‌های خود می‌دانستند.

عکاسان بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که هر از چندگاهی تصاویر گرفته شده خود را به نمایش عموم در می‌آوردند، اما اگر واقع بین باشیم برخی از این تصاویر، زیباتر از بقیه هستند و برای گرفتن آن‌ها زحمت بسیاری کشیده شده است و شاید هم جان عکاس به خطر افتاده باشد.

ریزساوی تاماس اهل مجرستان بوده و این تصاویر حاصل زحمت 6 ساله او هستند، وی قصد داشت که زیبایی‌های شهر خود را ثبت کند و در طول این 6 سال بلندی‌های بوداپست را بالا رفته و از سازه‌های عظیم و بناهای تاریخی، تصاویری باور‌نکردنی را به ثبت رسانده است. ریزساوی تاماس درباره عکاسی خود چنین می‌گوید:

من یک لوکوموتیوران (راننده قطار) هستم اما علاقه حقیقی من مربوط به عکاسی است، من می‌خواهم لحظه‌های زادگاهم را به نمایش بگذارم، به طوری که سراسر جهان درک کنند که من به شهرم افتخار می‌کنم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*