آخرین مطالب
10
امروز
MacOS

آیا OS X اپل به MacOS تغییر نام می یابد؟

آیا اپل قصد تغییر نام سیستم‌عامل دسکتاپ خود از OS X به MacOS را دارد؟ طبق خبرها و شایعات به نظر می‌رسد پاسخ این سؤال مثبت باشد. با مشروح خبر و تحلیل این تصمیم احتمالی اپل همراه ما باشید.

شما را نمی‌دانم، اما من گاهی اوقات با مشاهده نام OS X به فقدان کلمه Mac در آن فکر می‌کردم؛ این‌که چرا نام اصلی و سه‌حرفی سیستم‌عامل دسکتاپ اپل در آن به کار گرفته نشده تا حدی برایمان عجیب بوده است. بااین‌حال چندی پیش پس از مشاهده عبارت MacOS در یکی از فایل‌های فریم ورک OS X این تصمیم احتمالی اپل در فضای مجازی لو رفت. حالا نیز کمپانی اپل اشاره دیگری به این موضوع کرده است.

اخیراً در یک صفحه وب – که در آن پیرامون تلاش‌های کمپانی اپل در روز جهانی کره زمین 2016 توضیحاتی داده شده – و در وب‌سایت رسمی این شرکت، اپل یک بار از نام جدید و محتمل برای سیستم‌عامل دسکتاپ خود نام برده و سپس دوباره در ادامه آن را تغییر داده است. با هم این پاراگراف جنجالی را می‌خوانیم:

جهت کارکرد مناسب برای مصرف‌کنندگان، ما ابتدا قدرت مصرفی محصول را هنگامی‌که در حال فعالیت در محیط شبیه سازی شده است، اندازه‌گیری می‌کنیم. الگوهای مصرف روزانه هر محصول خاص و منحصربه‌فرد هستند و ترکیبی از استفاده واقعی و غیرمستقیم دیتا توسط کاربر به شمار می‌روند. تعداد سال‌های استفاده از محصول که به مالک اولیه برمی‌گردد، برای MacOS و TVOS حدوداً 4 سال و برای iOS و WatchOS حدوداً سه سال در نظر گرفته می‌شوند. اطلاعات بیشتر پیرامون میزان مصرف انرژی محصولات ما در گزارش‌های محیطی محصول ارائه می‌شوند…

جهت یادآوری عرض کنیم که کلمه OS X برای اولین بار در سال 2001 توسط کمپانی اپل ثبت و مورد استفاده قرار گرفت، این نام تاکنون دستخوش هیچ تغییری نشده است. قبل از سال 2001 نیز نام سیستم‌عامل دسکتاپ اپل، Mac OS 9 بود – سال 1999.

به نظر ما تغییر نام در سیستم‌عامل مک‌ها می‌تواند اقدام مثبت باشد. بااین‌حال ممکن است شما نظر متفاوتی داشته باشید. در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*