آخرین مطالب
0
امروز
خانه هابیت‌ها

ساخت خانه هابیت‌ها در دنیای واقعی !

مجموعه‌هایی مانند هری پاتر، اسپایدرمن و ارباب حلقه‌ها همگی از بستر کتاب و داستان‌های کمیک بیرون آمده اند؛ کتاب‌هایی که بسیار پرطرفدار و پرفروش شده اند. اما بعد از پخش فیلم‌های این مجموعه‌های جذاب بر روی پرده‌ی سینماها، تعداد طرفداران این آثار چند صد برابر قبل شده است.حالا یکی از طرفداران پروپاقرص مجموعه ارباب حلقه ها ، خانه هابیت‌ها را در دنیای واقعی بازسازی کرده است.

به تازگی یکی از طرفداران سرسخت ارباب حلقه‌ها و داستان‌های سه گانه‌ی هابیت، پایش را فراتر از یک طرفداری عادی گذاشته است و سعی کرده دنیای داستان را به دنیای واقعی پیوند بزند. او برای اینکه رویای خود را عملی کند، یک خانه به سبک هابیت‌های کوتوله‌ی شایر را در حیاط پشتی خانه‌اش ساخته است؛ خانه‌ای که علیرغم عجیب بودنش، کاملا مقاوم و برای انسان‌های معمولی قابل زندگی است!

اشلی ییتس از طرفداران سرسخت ارباب حلقه‌ها است که خانه هابیت‌ها را در دنیای واقعی بازسازی کرده است

اشلی ییتس (Ashley Yeates) نام این طرفدار سرسخت است. او که در شهر بدفورد (Bedford) در کشور انگلستان زندگی می‌کند، یک متخصص معماری، سازه و طراحی بنا است. آن‌طور که دوستانش می‌گویند، او برای تبدیل شدن به یک هابیت تنها از ویژگی «پاهای پشمالوی هابیت‌ها» برخوردار است (!) اما از جنبه‌ی طرفداری، ییتس به قدری عاشق این رمان‌های فانتزی بوده است که علیرغم تمام سختی‌ها، سعی کرده یک خانه با مشخصاتی دقیقا مشابه خانه هابیت‌ها بسازد.

ساخت خانه هابیت‌ها در دنیای واقعی

این پروژه که از اولین استارت تا تکمیل آن بیش از یک سال وقت صرف شده است، در حیاط پشتی خانه‌ی ییتس ساخته شده است و یک سازه‌ی کاملا مهندسی شده با طراحی اصولی است. ییتس می‌گوید که خیلی از طرفداران با دیدن تصاویر این خانه به او گوشزد کرده اند که از آنجا که قرار است بر روی سقف این پروژه هم چمن و گل کاشته شود، این خانه در برابر رطوبت و برخورد با آب مقاوم نیست و سقف آن پس از مدت کوتاهی فرو خواهد ریخت. اما او این اطمینان را می‌دهد که در ساخت این منزل‌گاه فانتزی تمام اصول را رعایت کرده است:

ما یک هسته‌ی مرکزی برای این خانه ساخته ایم که از چوب‌های بسیار مقاوم تشکیل شده است. این اسکلت چوبی به شدت مهندسی شده است و از تمام اصول معماری پیروی می‌کند. بعد از آن برای تشکیل دیوارها و سقف خانه از قطعات آهن استفاده شده و در نهایت با بتن ریزی لایه‌ای، تمام منافذ، گرفته شده و چهارچوب اصلی ساختمان تکمیل شده است.

درنهایت نیز با استفاده از لایه‌های دیگر و ترکیبات مختلف، سقف را بنا کردیم و خانه‌ی هابیتی ما به صورت کاملا ضد آب و با فضای داخلی گرم و امن آماده شد.

من نیز به عنوان یکی از علاقه‌مندان سرسخت ارباب حلقه‌ها، ییتس را برای دنبال کردن علاقه اش می‌ستایم و از این‌که این طرفدار مجموعه‌ی افسانه‌ای ارباب حلقه‌ها با ترکیب دانش و میل قلبی خود سعی کرده است یک کار خلاقانه و هنری انجام دهد، بسیار خوشحال هستم زیرا معتقدم چنین افرادی می‌توانند به منبع الهام برای دیگر انسان‌ها تبدیل شوند و به مانند یک نیروی محرک برای واقعیت پیدا کردن رویاهای دیگران عمل کنند؛ آخرین باری که یکی از رویاهایمان را عملی کردیم چه زمانی بوده است؟!

در مجموعه تصاویر زیر می‌توانید روند کار اشلی ییتس برای ساخت یک خانه‌ی هابیتی را مشاهده کنید و ببینید که در نهایت، خانه‌ی جادویی او با چه ظاهر زیبا و فضای داخلی دلنشینی به سرانجام رسیده است. شاید بهترین جا برای مطالعه‌ی رمان‌های فانتزی تالکین، همین خانه‌ی هابیتی باشد!

گالری تصاویر ساخت یک خانه‌ی فانتزی به سبک هابیت‌های‌ شایر در ارباب حلقه‌ها

ساخت خانه هابیت‌ها در دنیای واقعی

۳ دیدگاه

 1. درسته.ممنون بابت راهنمایی :Wink:

  (1)
 2. تا جایی که یادم میاد این پست رو قبلا گذاشته بودین..فقط شکل خونه ها فرق میکرد

  (1)
  • حسین جان ممنونیم که مطالب رو با دقت پیگیری میکنید.
   اون پستی که شما میگید توی قسمت مرتبط با مطالب هم اومده (بالا قسمت دیدگاه‌ها)
   اونجا یه شرکتی بوده که خونه های از پیش ساخته به این شکل رو میفروخته، این آقا اومده خودش از پایه و با دست خودش اینو ساخته.
   اگه اون پست رو مطالعه کنید تفاوتاشون رو متوجه میشید،

   (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*