آخرین مطالب
7
امروز
هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2

هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 آماده‌ی پرواز دوباره می‌شود

هفته گذشته عنوان شد که قرار است هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 پس از موفقیت آمیز بودن نخستین پروازش در سال گذشته، باری دیگر به پرواز درآمده و مسافتی حدود 2,700 مایل را از هاوایی تا سن فرانسیسکو طی کند. تعمیر و آماده سازی این هواپیما پس از نخستین پرواز چندین ماه به طول انجامیده است.

Solar Impluse 2 همان‌طور که از نامش پیداست یک دستگاه هواپیما است که انرژی لازم را توسط خورشید به دست می‌آورد. این هواپیما چندین مدت قبل به پرواز درآمد و نشان داد که می‌تواند به‌صورت کامل از خورشید انرژی مورد نیاز خودش را جهت پرواز بگیرد. حال پس از تأخیر بسیار زیاد بار دیگر هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 آماده شده تا این بار به‌صورت جدی‌تر همراه با کاپیتان «برتراند پیکارد» پروازی حدود 2,717 مایل را از هاوایی تا سن فرانسیسکو طی کند.

البته این تنها پرواز هواپیمای خورشیدی Solar Impluse 2 نخواهد بود که در سطح اقیانوس انجام می‌شود. این هواپیما تا پیش‌ازاین پروازی حدود 5,061 مایل را از ژاپن تا هاوایی طی کرده است. در این سفر بیش از 2,700 مایلی که حدود 3 روز به طول می‌انجامد خلبان نمی‌تواند خواب کاملی را تجربه کند و به جهت آزمایشی بودن این پرواز وی تنها قادر است به چرتی کوتاه بسنده کند.

طولانی‌ترین پرواز انفرادی با هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2

سال گذشته میلادی خلبان «آندره بورشبرگ» توانست این هواپیما را حدود 5 روز به مسافت 5,061 مایل از ژاپن تا هاوایی به پرواز درآورد. پس از موفقیت آمیز بودن این پرواز، هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 به جهت نداشتن آمادگی کامل و دچار شدن به مشکلاتی فنی نیازمند بازسازی‌هایی بود. حال تیم ناظر بر این هواپیما اعلام کرده است که آن‌ها آماده‌ی به پرواز درآوردن این تکنولوژی فوق العاده جذاب این بار در مسافتی کمتر از 3,000 مایل هستند.

برتراند پیکارد در این باره می‌گوید:

با این سفر قصد داریم تا فناوری‌های پاکیزه را به‌تمامی جهان معرفی کنیم. در نظر داریم با عملی کردن ایده‌های این چنینی، مردم را به مصرف هرچه کمتر سوخت‌های فسیلی تشویق کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*