گیم آف ترونز در فصل 6

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶

گیم آف ترونز در شبکه HBO طی سال‌های گذشته موفق به تولید خاطره‌ انگیز‌ترین صحنه‌های حماسی و زیبا شد و حالا گیم آف ترونز در فصل ۶ نیز احتمالا با چنین موفقیتی روبرو خواهد بود. این فصل شامل مرگ و میر، راز‌ها، جنگ‌ها، خنجر زدن از پشت و همچنین لحظات شاد در برخی قسمت‌ها بود و حالا باید خود را برای فصلی جدید و قدرتمند آماده کنیم. با این حال اگر فکر می‌کنید گیم آف ترونز در فصل ۶ به نقطه اوج خود رسید، برخی از هواداران این سریال نظر دیگری دارد.

یکی از مشخصه‌های ویژه گیم آف ترونز در فصل ۶ عدم دنبال کردن کتاب‌های جورج مارتین بود. البته نباید از برخی نکات مختلفی که سازندگان این سریال – دیوید بنیوف و دی بی ویس – از این نویسنده افسانه‌ای الهام گرفتند غافل شویم. اما به هر حال بسیاری از صحنه‌های گیم آف ترونز در فصل ۶ برای هواداران این سریال تازگی داشتند و چند ماه گذشته را به تجربه‌ای متفاوت برای آنان بدل کردند.

در حقیقت لیست پیش روی شما می‌توانست موارد بسیار بیشتری را شامل شود؛‌ از بازگشت هاوند گرفته تا زامبی بودن برادر ند و اقدام به خودکشی تومن. اما ما سعی کردیم این لیست را تنها با ۱۰ مورد خاص و برتر جمع و جور کنیم. پس از پخش این لحظات حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ، تاثیر به سزای آنها در بین تماشاگران کاملا حس میشد. با ما همراه باشید.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ راز ملیساندره

گیم آف ترونز در فصل 6

پس از رسیدن زن قرمز (The Red Woman) به دیوار اصلی، بسیاری از مخاطبان انتظار احیا شدن دوباره جان اسنو را از وی داشتند. اما قبل از اینکه او بخواهد چنین کاری انجام دهد، گیم اف ترونز موضوع جدیدی را آشکار کرد که به نظر ما هیچ کس انتظار آن را نداشت: ملیساندره در واقع یک زن پیر یا حتی عجوزه باستانی است. از آنجایی که زن قرمز همیشه از جذابیت خود جهت گمراه کردن و استفاده از مردان بهره می‌گیرد، مخاطبان با آشکار شدن این موضوع بسیار غافلگیر شدند. اما آیا کسی این راز بزرگ را در ادامه می‌فهمد؟ حالا که او از وینترفال اخراج شده است، امکان بروز هر اتفاقی وجود دارد.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ احیا شدن جان اسنو

گیم آف ترونز در فصل 6

در این باره هیچ اما و اگری وجود نداشت و مخاطبان از احیا شدن وی مطمئن بودند، اما چه موقعی قرار بود این اتفاق رخ دهد؟ پس از کشته شدن جان توسط برادران شب خود، بسیاری از مردم انتظار احیا شدن وی توسط ملیساندره را داشتند. این اتفاق به محض کشته شدن جان رخ نداد، اما او بالاخره در انتهای اپیزود دوم از فصل شش با نام خانه (Home) دوباره زنده شد و در از بین بردن بانیان مرگ خود لحظه‌ای درنگ نکرد. این اتفاقات با از دست دادن مقام فرمانده لرد به اتمام رسید. اما نیازی برای دلسوزی جان که حالا پادشاه شمال شده است وجود ندارد.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ در را نگه دارید

گیم آف ترونز در فصل 6

تراژدی بزرگ فصل ششم از سریال را می‌توان به داستان هودور (Hodor) نسبت داد. سرنوشت وی به لطف بران در زمان کوچکی وی مشخص شده بود. در این فصل متوجه شدیم، هودور قبل از اینکه تنها قادر به ذکر یک کلمه پشت سر هم باشد، مرد جوانی به نام ویلیس در واترفال بوده است. بران در یک صحنه بسیار مهم از اپیزود پنجم سریال، در زمان گذشته سفر کرد و چنین حالت خاصی را جهت تغییر مسیر زندگی هودور در وی به وجود آورد. هودور تنها یک وظیفه در سریال بر عهده داشت و به خوبی از پس آن برآمد، اما باز هم پایان زندگی این کارکتر برای بسیاری از مخاطبان سرد و ناراحت کننده بود.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ مرگ رمزی

گیم آف ترونز در فصل 6

منفور ترین شخصیت این داستان در نهایت جان خود را در جنگ حرام زادگان (The battle of the bastards) از دست داد؛ مرگی که همه انتظارش را می‌کشیدند. وی پس از شکست خوردن از جان اسنو به یک صندلی بسته شد. او با حالت غرور از وفاداری حیوانات خود و عدم آسیب رساندن به وی حرف می‌زد، اما گرسنگی آنها به مدت چند روز موجب تکه تکه شدن وی توسط این حیوانات وفادار شد. یک پایان خوشحال کننده برای رمزی منفور. خداحافظ رمزی، دلمان برایت تنگ نمی‌شود.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ آریا قاتل می‌شود

گیم آف ترونز در فصل 6

پس از نزدیک شدن آریا به مرگ، جاکن هقار او را مرده فرض کرده بود. اما پس از اینکه متوجه عدم علاقه خود جهت خدمت کردن به این خدا شد، ماهیت و نام قدیمی خود را فراموش کرده و از این به بعد با نام آریا استارک شناخته می‌شود. او پیشنهاد عضویت در گروه قاتلان را رد کرد، اما به هر حال با پاره کردن گردن والدر فری به یک قاتل بدل شد.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ بران (کلاغ سیاه سه چشم)

گیم آف ترونز در فصل 6

بران پس از غیبت یک فصلی خود، در فصل ششم از سریال گیم آف ترونز نقش مهمی را ایفا کرد و به مریدان کلاغ سه چشم اضافه شد. علاوه بر این سرپرستی خاص، بران در رویاهای قدیمی خود گشت و گذار می‌کند و متوجه می‌شود که هودور همیشه یک ساده لوح نبوده است. وایت والکرها توسط فرزندان فورست ساخته شده بودند و جان اسنو فرزند ناخوانده ند استارک نبوده است. او متوجه چه چیز‌های دیگری در فصل هفتم خواهد شد؟

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ جان اسنو یک حرام زاده نیست

گیم آف ترونز در فصل 6

تئوری اصلی سریال پر مخاطب گیم آف ترونز همیشه بر پایه این فرمول بوده است: R + L = J. این تئوری تا پخش آخرین قسمت از فصل ششم این سریال هنوز به صورت ۱۰۰ درصدی تایید نشده بود و در این اپیزود به یک نتیجه‌گیری قبلی رسیدیم. حالا نام مادر جان اسنو را متوجه شده‌ایم و نوبت به نام پدر وی رسیده است. بسیاری از مخاطبان معتقدند راجر تارگارین پدر وی است. اما نمی‌دانید پدر جان اسنو کیست؟ اما ممکن است خواهر وی، دانیرز تارگارین را بشناسید.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ سرسی از آتش استفاده می‌کند

گیم آف ترونز در فصل 6

پس از رژه کفاره‌ای سرسی، او به یک زندانی تام در خانه خود تبدیل شد که همیشه تحت مراقبت قرار داشت. اما ما همیشه می‌دانیم که سرسی در نهایت راهی جهت پیروزی پیدا می‌کند و پس از او در نهایت زمین‌های شاد را به آتش کشید. در این پروسه، سرسی همه دشمنان خود به همراه موانع بی گناه را از بین برد و به اولین ملکه وستروز تبدیل شد.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ لینا مورمونت

گیم آف ترونز در فصل 6

گیم آف تروز مدت‌ها بود که هیچ کارکتر جدیدی را به مخاطبان معرفی نکرده بود و پس از رونمایی لینا مورمونت در فصل ۶، بسیاری از مردم از این رهبر جدید خوششان آمده بود. او علاوه بر صراحت کلام و عدم هراس از اطرافیان خود، نشان داد کارکتری هوشمندی است. او در اپیزود The broken man، جان اسنو را بر سر جایش نشاند و پس از جنگ حرام زادگان، لرد‌های شمالی را به خجالت وا داشت. با اینکه کارکتر‌هایی همچون جفری و تومن قادر به حفظ قدرت خود نبودند، لینا ثابت کرد که جوان بودن به معنای عدم توانایی حکومت نیست.

۱۰ لحظه حماسی گیم آف ترونز در فصل ۶ ؛ حکومت زنان

گیم آف ترونز در فصل 6

شاید جان اسنو پادشاه اصلی شمال باشد، اما موفقیت‌های او در این فصل به کلی در مقابل قدرتمندی زنان نادیده گرفته شد. تنها لینا مورمونت نبود که توانست با تصمیمات هوشمندانه خود مخاطبان را به وجد آورد. تفکر و تصمیم گیری به موقع سانسا، موجب پیروزی وی در جنگ حرام زادگان شد، نقشه‌های شوم سلسی تقریبا نیمی از دارایی‌های پادشاه را به آتش کشاند، یارا توانست جزیره‌های آهنی را ترک کند و دانریز در حال هدایت یک ارتش بسیار بزرگ به سمت وستروز است. ممکن است که مردان در جنگ‌های اصلی ایفا کننده اصلی نقش باشند، اما این زنان هستند که همه چیز را از دور کنترل می‌کنند.

امیدواریم از این مقاله و همچنین از فصل ششم سریال زیبای گیم آف ترونز لذت برده باشید. نظرات و سوالات خود در این زمینه را با ما و سایر خوانندگان گجت نیوز به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. سلام میخواستم بدونم آیا دوبله فصل۵با۶اومده من تو خدمت سربازیم اگه اومده لطفا بگین تا دان کنم