استریم مستقیم با Beam در ویندوز 10

جواب مایکروسافت به توییچ؛ استریم مستقیم با Beam در ویندوز 10

شرکت مایکروسافت طی رویداد امروز از اضافه شدن قابلیت استریم ویدیویی بازی ها با اپلیکیشن ایکس باکس و توسط Beam خبر داد و عنوان کرد که این قابلیت را همراه با به‌روزرسانی Windows 10 Creators به کاربران هدیه می‌دهد. مایکروسافت اوایل سال جاری شرکت بیم را خریداری کرد و اینک قصد دارد آن را به عنوان سیستم استریمینگ پیشفرض ویندوز 10 معرفی کند.

استریم زنده گیم پلی بازی‌ها به توییچ یا فیسبوک کار آسانی نیست. این بدان معناست که راه اندازی یک نرم افزار ویژه ضبط و تنظیمات پهنای باند کاری بسیار سخت با مراحل پیچیده برای شما خواهد بود. حال مایکروسافت قصد دارد این مشکل را از پیش روی شما بردارد.

نسخه بعدی به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 قصد دارد استریم مستقیم را به اپلیکیشن ایکس باکس بیافزاید. به گفته‌ی مایکروسافت نه تنها این تجربه استریم کاملا ساده خواهد بود، بلکه همچنین تاخیر ارتباطات بین بینندگان و پخش ویدیو را از بین خواهد برد. هرچند که نباید انتظار داشته باشید از آن در توییچ استفاده کنید. به نظر می‌رسد که ویندوز 10 مایکروسافت به طور ویژه‌ای قرار است برای Beam ساخته شود.

رابطه نزدیک استریم کننده و تماشاکنندگان با Beam

اگر با Beam آشنایی ندارید گفتنی است این یک استارتاپ سرویس استریمینگ قدرتمند بوده که به تماشاگران امکان ارتباط مستقیم با میزبان استریم را خواهد بخشید. به عنوان مثال به آن‌ها اجازه خواهد داد که به شما بگویند در یک بازی جنگی کدام اسلحه را انتخاب کنید و یا برای دفعه بعد از کدام سلاح استفاده کنید. مایکروسافت این شرکت را اوایل سال جاری خریداری کرد و به نظر می‌رسد که قصد دارد آن را به عنوان پلتفرم پیشفرض استریمینگ ویندوز برگزیند.

با آغاز عرضه آپدیت Windows 10 Creators، گیمرها قادر خواهند بود تا با فشردن کلید ترکیبی ویندوز + G بازی خود را بر روی بیم استریم کنند و در جریان پوشش آن از طریق مسنجر، با تماشاکنندگان به چت بپردازند. این اتفاق به خودیه خود بزرگ است اما در واقع نقطه منفی این قضیه استریم بیم با لیتنسی پایین است. کاربران بیم همچنین می‌توانند فرمان‌های صوتی را ارسال کرده تا از تماشاکران نکته مشخصی را بپرسند.

این شرکت چیزی درباره پشتیبانی ابزا استریمینگ اپلیکیشن ایکس باکس از سایر سرویس‌های استریمینگ نکرده است. باید تا عرضه این به‌روزرسانی صبر کنیم تا از نزدیک نحوه کارایی استریم توسط Beam مشاهده کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*