عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

33 کشف باستانی عجیب که هیچ توضیحی برای آنها وجود ندارد (قسمت دوم)

رمز و رازهای زیادی بر روی زمین وجود دارد که ممکن است هیچ‌گاه حل نشوند و هر کدام از دیگری اسرارآمیزتر است. در طول دهه‌ها و قرن‌های گذشته، بشر اشیای عجیب و غریب زیادی را کشف کرده است. در ادامه با عجیب ترین کشفیات جهان که هنوز توضیحی برای آنها وجود ندارد آشنا خواهید شد.

زمین پر از آثار و کشفیات باستانی است که در طول سالیان دراز، باعث ایجاد ترس و دلهره در بین مردم شده است. این یافته‌ها دانشمندان و محققین را وادار به جستجوی بیشتر کرده و تاکنون به نتایجی نیز رسیده‌اند.

ما گام‌ها بلندی را در زمینه توضیح و حل عجیب ترین کشفیات جهان برداشته‌ایم اما هنوز برخی چیزها ناشناخته باقی مانده و باید بیشتر از قبل در مورد آنها تحقیق شود؛ این اسرار و رموز حتی دیرباورترین ذهن‌ها را نیز درگیر خود می‌کنند.

در قسمت اول، با 18 شیء باستانی عجیب آشنا شدیم. در ادامه 15 مورد دیگر را با هم مرور خواهیم کرد.

این مطلب در دو صفحه تهیه شده که شما می‌توانید با کلیک بر روی شماره‌های انتهایی مطالب به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشید.

33 مورد از عجیب ترین کشفیات جهان

19. مجسمه نامپا (Nampa)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

در سال 1889، کارگرانی که مشغول حفر چاه بودند، یکی از عجیب ترین کشفیات جهان را یافتند. این یافته یک مجسمه رسی کوچک در قالب انسان بود. پیکره کوچک ما از عمق 90 متری زمین کشف شد و بر اساس آنالیزهای انجام گرفته، سن آن بیش از 2 میلیون سال تخمین زده شده؛ بسیار قبل‌تر از اینکه انسانی وجود داشته باشد.

20. غارهای لانگیو (Longyou Grottoes)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

غارهای لانگیو مجموعه‌ای عظیم از غارهای زیرزمینی است که در استان ژجیانگ (Zhejiang) در کشور چین واقع شده است. به عقیده چینی‌ها، این غارها نهمین عجایب خلقت جهان هستند که رمز و رازهایی در خود نهفته دارند. این مجموعه بزرگ زیرزمینی برای اولین بار در سال 1992 یر از خاک بیرون آورده و منجر به کشف نزدیک به 36 غار دیگر در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع شدند.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

دانشمندان زیادی در پی یافتن پاسخ این سوال هستند که غارهای لانگیو چرا، چگونه و توسط چه کسانی ساخته شده‌اند. در ساخت این مجموعه عظیم بیش از یک میلیون متر مکعب سنگ به کار رفته است. به علاوه اینکه در دیواره این غارها مخروط‌هایی به صورت موازی با هم به کار رفته که برای ایجاد این چنین سازه‌ای، نیاز به قدرت فراوان و ابزار پیشرفته‌ای بود. به همین دلیل، غارهای لانگیو از عجیب ترین کشفیات جهان به شمار می‌آیند.

21. مزارع آنس (L’Anse aux Meadows)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

در جنوبی‌ترین بخش جزیره نیوفاندلند (Newfoundland) در کانادا، یک سایت باستان‌شناسی به نام مزارع آنس دیده می‌شود. این سایت برای اولین بار در دهه 60 میلادی کشف شد و به عنوان معروف‌ترین زیستگاه وایکینگ‌ها در آمریکای شمالی شناخته می‌شود.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

پس از بررسی‌های زیاد انجام‌گرفته در محیط سایت، باستان‌شناسان 8 خانه مسکونی کوچک را یافتند که نشان‌دهنده یک زندگی بلندمدت است. در اطراف سایت حفاری، دانشمندان اشیای گران‌بهایی پیدا کردند که هر کدام گویای داستانی است. با توجه به اینکه وایکینگ‌ها و اهالی اسکاندیناوی قرن‌ها پیش از کریستف کلمب (کاشف قاره آمریکا) زندگی می‌کردند، این سایت یکی از عجیب ترین کشفیات جهان به شمار می‌آید که توضیحی برای آن وجود ندارد.

22. لوله های بایگونگ (The Baigong Pipes)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

بسیاری بر این عقیده‌اند که لوله های بایگونگ نشانه‌ای بر وجود فضایی‌هاست. این لوله‌ها از آهن و 30 درصد دی‌اکسید سیلیکون ساخته شده‌اند که قرن‌ها قدمت دارند. گویی این لوله‌ها توسط فضایی‌هایی که هزاران سال پیش در کوهستان‌های بایگونگ چین سکونت داشتند، ساخته شده‌اند.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

چیزی که بر اسرار این لوله‌ها می‌افزاید این است که این سازه‌ها در منطقه‌ای فاقد سکونت بنا شده‌اند. با اینکه دانشمندان چینی در سال 2002 این مجموعه را کشف کرده و هنوز در حال کشف اسرار آن هستند، اما هنوز توضیحی برای آن ندارند.

23. دست‌سازه کوزو (The Coso Artifact)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

دست‌سازه کوزو در ارتفاع 1300 متری بالاتر از سطح دریا و در دریاچه اوون (Owen Lake) ایالت کالیفرنیا کشف شد. پس از این اکتشاف، مشخص بود که دست‌سازه کوزو چیزی بیشتر از یک سنگ است و تکنولوژی شبیه به شمع خودرو در آن به کار رفته و آن را به یکی از عجیب ترین کشفیات جهان تبدیل کرده است.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

در میان لایه سنگی، یک شافت 2 میلیمتری از جنس فلزی براق یافت شده که هیچ نشانه‌ای از اکسیده شدن یا خوردگی بر روی آن دیده نمی‌شود. بر اساس مطالعات محققین، این قطعه می‌تواند بخشی از یک ماشین باشد.

24. سنگ های ایکا (Ica Stones)

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

در اوایل دهه 1930 میلادی، یک انسان‌شناس هزاران سنگ سیاه کوچک پیدا کرد که تصاویری از دایناسورهای ماقبل تاریخ بر روی آنها نقاشی شده بودند. بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته، قدمت این سنگ‌ها بین 500 تا 1500 سال تخمین زده شده‌اند. برخی تصاویر نقش‌بسته بر روی سنگ های ایکا همچنین شامل مواردی مانند عمل قلب باز، پیوند مغز و برخی تصاویر دیگر بودند، اما چیزی که همه را شگفت‌زده کرده، تصاویری از دایناسورهای استگوزاروس، برونتوزاروس و دیگر حیوانات ماقبل تاریخ است.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

هرکدام از سنگ‌ها شکل خاص خود را داشته و به‌گونه‌ای جدا قابل تفسیر هستند. در حالی که راز این سنگ‌ها کشف‌نشده باقی مانده، برخی معتقدند سنگ‌های ایکا مربوط به نژادی فرازمینی است.

25. دروازه خورشید

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

دروازه خورشید در ارتفاع 4000 متر بالاتر از سطح دریا در کشور بولیوی واقع شده و یکی از عجیب ترین کشفیات جهان است. این دروازه با نام پوماپونکو (Pumapunku) نیز شناخته می‌شود که بخشی از یک مجموعه بنای تاریخی به نام تیواناکا (Tiwanaka) و مربوط به 1500 سال پیش است. تکنولوژی به کار رفته در این بنای تاریخی پیش‌کلمبیایی (pre-Clumbian) حتی پیشرفته‌تر از بناهای ساخته شده توسط آزتک‌هاست.

عجیب ترین کشفیات جهان که توضیحی برای آنها وجود ندارد

این دروازه بزرگ جهت ساخت یک معبد استفاده شده که سنگ‌های به کار رفته در آن از دو معدن جداگانه در فواصل 1600 و 8000 متری استخراج شده‌اند. هر کدام از بلوک‌های سنگی این بنا 180 کیلوگرم به بالا وزن داشته تعداد زیادی از آنها در ساخت دروازه به کار رفته است.

۴ دیدگاه

 1. باسلام خدمت دوستان عزی ک این مطالب رومیخونن و سلاموخسته نباشید به گردانندگان سایت ک مطالب بسیارمفیدجالبی روبرایه ماگرداوری میکنن.و امادرباره اون مجسمه ک قدمتی داره ک انسانی هنوز نبود من تو یک مطلبی در همین سایت قبلأگفتم ببینید ماهمه خداروقبول داریم حتی کشورایه غیرمسلمونم وجودخدارو باور کردن قرانم قبول داریم چون همه چیزهایی ک گفته حقیقته یا هرچی جلوتر میریم گفته هاش داره به حقیقت بدل میشه.توقران اومده خدا6نسل از بشر رو افریده و هربارم مثلأمثل ما اومدن کلی زندگی کردن و نسل شون ازبین رفته و نسل بعدی خلق شده تا به ما رسیده و ما هفت اومین نسل و کامل ترین نسل و اخرین نسل هستیم خدا گفته ما از بین بریم دیگه نسل بشری خلق نمیشه من ن دانشمندم ن تحقیق میکنم ن چیزی ولی وقتی ی چیزی پیدامیکنن ک برای قبل از خلقت بشریته پس چطور اخه امکان داره اون ساخته شده باشه و چه کسی اونو ساخته شاید بنظر من این مجستمه ساخته دست نسل قبلی ما یعنی نسل ششم بشریته و اینکه این مجسمه شبیح به نسل قبلی ک ازبین رفته باشه چون حتی پیکر مجسمه شباهت های زیادی ب انسان داره بازهم خدا داندو بس

  (8)
 2. گجت نیوز سلام
  من همیشه این حس را داشتم که ما تنها نیستیم حتی قبل از اینکه این تکنولوژی های جدید و دنیای مجازی به وجود بیاد فقط کافیه فکرش را بکنید که کره زمین در مقابل عظمت و بزرگی این جهان غیر قابل مقایسه هست اصلا مغز انسان نمیتونه حتی تصویر کوچکی از این هستی بیکران داشته باشد ما میلیارد ها کهکشان داریم و هر کهکشان میلیارد ها منظومه……. گجت نیوز ما تنها نیستیم…. گاهی برآیم سوال پیش میآید که چه دلیلی دارد به جز کهکشان راه شیری کهکشان های دیگری هم وجود داشته باشند خود کهکشان راه شیری هم خودش به خودی خود بینهایت بزرگ است اگر تمام این عظمت فقط به خاطر کره زمین و نسل انسان باشد باید بگویم که آیا کمی زیادی نیست؟!! شاید به خاطر ما تنها نباشد و موجودات دیگری هم سهیم باشند…… گجت نیوز منتظر پاسختان هستم لطفا ایمیل کنید سپاس

  (19)
  • موجود دیگر جن…

   به هر حال اگر در جهان موجود دیگری ام باشد .. انسان بر آن سرامد است… چه را که اشرف مخلوقات است…

   قرآن کلید سوالات است … که یافتن پاسخ وابسته به مقدار درک انسان از این معجزه الهی است…

   (-1)
   • جناب به احتمال زیاد و تحقیقات تمدن ما میلیون ها سال عقب تر از تمدن قرا زمینی هاست نمونش ماهواره شوالیه سیاه که قبل اینکه انسان موفق به ساخت ماهواره بشه در مدار زمین هست و تقریبا ۱۳ قرن هست که تو مداره زمینه

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*