پیش فروش خودرو

پیش فروش خودرو توسط ۷ شرکت داخلی غیر قانونی اعلام شد

سازمان حمایت از مصرف کنندگان، پیش فروش خودرو از سوی ۷ شرکت داخلی را غیرقانونی اعلام کرد. در ادامه این مطلب، اسامی این شرکت‌ها را مشاهده می‌کنید.

روز گذشته سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنترل بازار کالا و خدمات با انتشار یک اطلاعیه رسمی، اسامی ۷ شرکتی که به صورت غیر قانونی اقدام به پیش فروش خودرو می‌کنند را اعلام کرد. این در حالی است که شرکت‌های مذکور در گذشته و حال، تبلیغات گسترده‌ای برای جذب مشتری کرده‌اند.

اسامی شرکت‌های غیر مجاز برای پیش فروش خودرو

در جدیدترین اطلاعیه این سازمان نوشته شده است:

بر اساس گزارشات مردمی که به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان واصل شده و رصد و پایش بازار، شرکت‌های عظیم خودرو، مفتاح رهنورد، داتیس خودرو، پرشین پارس، طاها خودرو، شهر خودرو و آداک خودرو فاقد هر گونه نمایندگی رسمی واردات یا مجوز پیش فروش خودرو هستند. بنابراین اقدامات این شرکت‌ها خلاف قانون بوده و موجب تضییع حقوق مصرف‌کنندگان خواهد شد.

به این ترتیب، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از هموطنان درخواست کرده که از خرید خودرو در قالب پیش فروش از شرکت‌های مذکور و سایر شرکت‌های مشابه که فاقد نمایندگی رسمی واردات و مجوز پیش فروش هستند خودداری کنند و پیش از خرید یا پیش خرید خودرو و پرداخت هرگونه وجه و عقد قرارداد به مجوزهای قانونی این شرکت‌ها به خصوص ثبت نمایندگی رسمی واردات و مجوز پیش فروش توجه کافی داشته باشند.

همچنین این سازمان تاکید کرده که تبلیغات پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های فاقد مجوز قانونی از طریق وسایل ارتباط جمعی، رسانه‌های گروهی و برگه‌های تبلیغاتی، مصداق تبلیغات خلاف واقع و اغواکننده بوده و طبق ماده ۷ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ممنوع و خلاف قانون تلقی می‌شود.

حال باید دید تکلیف مشتریانی که به واسطه تبلیغات گسترده و اغواکننده شرکت‌های یاد شده، جذب این شرکت‌ها برای پیش خرید خودرو می‌شوند چیست و ضرر و زیان احتمالی آن‌ها را چه نهادی جبران خواهد کرد. لازم به ذکر است که عظیم خودرو و داتیس خودرو در میان شرکت‌های فوق شناخته شده‌تر هستند و تبلیغات بیشتری هم از آن‌ها دیده شده است. داتیس خودرو اخیرا خودروهای ولوو را با همکاری شرکت تیونینگ آلمانی هیکو اسپورتیو وارد کشور می‌کرد و عظیم خودرو نیز خودروهایی مانند فوتون ساوانا و برخی محصولات هیوندای و کیا موتورز را در بازار ایران عرضه می‌کرد.

پیش فروش خودرو

همچنین سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، شماره تلفن ۲۲۰۵۸۵۶۰ را برای پاسخگویی در مورد اصالت آگهی صادر شده از سوی شرکت‌ها اعلام کرده است. سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان نیز با شماره تلفن ۱۲۴ در سراسر کشور آماده دریافت و رسیدگی به گزارشات و شکایات مردمی در این زمینه معرفی شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اقدام شجاعانه سازمان صنعت و معدن در صدور بخشنامه معرفی شرکت های غیر مجاز شایسته تقدیر است- شرکت داتیس خودرو بیش از یک سال است از صد ها نفر از مردم بیچاره و فریب خورده پول گرفته تا خودرو وارد کند- با کمال….نه خودرو می دهد و نه پول را پس می دهد- و گاه تهدید به شکایت از مشتری می کند و با بی احترامی مشتریان مال باخته و بدبخت را بیرون می کند- ایکاش سایت ها و خبر گزاری ها- قبل از انتشار اخبار و تبلیغات کلاه برداران- اندکی تحقیق کنند و فورا وسوسه نشوند- از حق نباید گذشت که شرکت های معتبر- چوب امثال داتیس را خوردند

  2. داتیس با تبلیغات گسترده خودر را کار آفرین نمونه- خیر مدرسه ساز- بهبود دهنده تغذیه کودکان- حامی هوای پاک و خودروی هیبریدی و سرویس رایگان تاکسی هیبریدی و نمایندگی ولوو و سازنده خودرو و ایمنی جاده ای …. معرفی می کرد ولی تنها کاری که کرد- کار آفرینی بود – یعنی حسابی ملت را سرکار گذاشت و واقعا بقیه تبلیغات داتیس حرف مفت است