خودرو برقی ایرانی

نخستین خودرو برقی ایرانی توسط سایپا و مپنا تولید خواهد شد

مدیرعامل گروه مپنا اعلام کرد این گروه تصمیم دارد طی همکاری با گروه خودروسازی سایپا، نخستین خودرو برقی ایرانی را طراحی و به تولید برساند.

عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا عنوان کرد در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که گروه خودروسازی سایپا به خوبی پیشرفت صنعت خودرو جهان در حوزه تولید وسایل حمل و نقل برقی را درک کرده است. وی افزود در همین رابطه گروه مپنا نیز طی سال‌های گذشته به خوبی برنامه‌های ایجاد بستر مناسب برای خودروهای برقی را به اجرا در آورده است و در همین راستا تصمیم دارد طی همکاری با سایپا نخستین خودرو برقی ایرانی را طراحی و به تولید برساند.

جزئیات تولید نخستین خودرو برقی ایرانی

مدیرعامل گروه مپنا در ادامه افزود در حوزه ساخت پلتفرم‌های برقی اقداماتی را شروع کرده‌ایم که آنها را با گروه خودروسازی سایپا به اشتراک می‌گذاریم. وی تاکید کرد هدفمان این است تا محصولات برقی مناسب مردم را به تولید برسانیم. عباس علی‌آبادی بیان کرد تولید خودروهای برقی در حوزه آلایندگی زیست‌محیطی و میزان انرژی که مصرف می‌شود برای مردم به‌صرفه خواهد بود و برای کشور نیز مزایایی را به همراه دارد.

عباس علی‌آبادی با اشاره به اینکه کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی یکی دیگر از مزایای خودروهای الکتریکی است، افزود اولین قدم در حوزه تولید خودروهای برقی در کشور، همکاری گروه مپنا با گروه سایپا محسوب می‌شود که با مشارکت این دو گروه قادر خواهیم بود از دانش و ظرفیت‌های دو مجموعه استفاده کنیم.

در همین راستا نیز تفاهم‌نامه همکاری توسعه و تولید خودرو الکتریکی توسط سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه سایپا و عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید که از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به طراحی، توسعه، تامین قطعات و تولید خودرو الکتریکی اشاره کرد.