خواب دیدنی پرندگان زیبای نیوزلندی از دریچه دوربین عکاسان

همه ما به وفور شاهد این اتفاق زیبا بوده‌ایم که پرندگان در فصل سرد سال پرهای خود را پُف می کنند، کاری که بیشتر به صورت دسته جمعی و به هنگام استراحت و بخصوص شب‌ها اصولا برای رهایی از سرمایِ هوا و به صورت غریزی انجام می دهند.در توضیح بیشتر باید گفت که پرنده با پُف کردنِ پرهای خود درواقع اجازه می‌دهد حجمی از هوا در لابه‌لای پرهای او در مجاورت با پوست بدنش محبوس شود و به‌راحتی توسط جریانِ هوای بیرون جابجا و از مجاورت پوست دور نشود.

این حجم هوای گیرافتاده در لابه‌لای پرهای پرنده بر اثر گرمای بدن پرنده گرم می‌شود و چون به‌ راحتی از کنار بدن پرنده دور نمی‌شود بدن او را در گرمای خود نگاه می‌دارد و به ‌این ‌وسیله بدن پرنده گرم می‌مانَد. این کار درست مثل کاری است که ما در زمستان با کشیدن پتو بر روی خود یا با پوشیدن لباس انجام می‌دهیم، با با درآغوش گرفتنِ یکدیگر باعث می‌شویم گرمای بدنِ دیگری ما را گرم نگاه دارد.

در این میان افراد علاقه مند به عکاسی در نیوزلند به هنگام فصل سرد سال و اوایل بهار که هنوز در آن منطقه سرمای هوا به خوبی حس می شود، تصاویری دیدنی و جالب را از این اتفاق جالب به ثبت رسانده که آن ها را با هم در گجت نیوز مرور می کنیم …

منبع : boredpanda   ترجمه: گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. اینا که چشاشون بازه ناکسا

  2. عالی.خیلی زیباهستن همه مخلوقات پروردگار
    مرسی گجی

  3. عالیییییییییییییییییی بود دمتون گرم

  4. سایتتون فوق العادست همه چی توشه از جان ادمیزاد گرفته تا شیر مرغ