آخرین مطالب
6
امروز
بیل گیتس

بیل گیتس: به من اعتماد کنید، دنیا در حال بهتر شدن است!

بیل گیتس مردی موفق، آینده‌نگر، هوشمند و خوش‌بین است و به همین دلیل توانسته برای مدت زمانی طولانی ثروتمندترین مرد دنیا باشد. او در گفتگو با Time Magazine مدعی شده دنیا برخلاف تصور بسیاری از افراد به جای بدتر شدن، در حال بهتر شدن است.

موسس مایکروسافت در شرایطی که در دنیا بلایای طبیعی زیادی به وقوع پیوسته و به طور مکرر اخباری پیرامون قنل و غارت و کشتار جمعی به گوش می‌رسد، عقیده دارد دنیا در حال بهتر شدن است. او در گفتگوی خود با Time Magazine از موارد زیادی همچون آمار مرگ و میر کودکان و وضعیت معیشت مردم سخن به میان آورد. اما نتیجه‌گیری وی در نهایت این بود که دنیا روز به روز بهتر می‌شود.

اما چرا مردم دقیقا مخالف این فکر می‌کنند؟ به عقیده بیل گیتس، تمرکز دنیای رسانه بر روی موارد منفی سبب شده این همه بهبود صورت گرفته در وضعیت دنیا در زمینه‌های مختلف دیده نشود. بیل گیتس عقیده دارد در مقابل این همه اخبار منفی و ناراحت‌کننده که پیرامون حوادث مختلف منتشر می‌شود، رویدادهای بسیار بزرگ و خوشحال‌کننده‌ای وجود دارند که متاسفانه با وجود تعددشان، رسانه‌ها کمتر به آن‌ها می‌پردازند. اما از نظر بیل گیتس، دقیقا کدام رویدادها نقطه مقابل اتفاقات تلخ و ناگوار هستند؟ در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • در حال حاضر میزان مرگ و میر کودکان دارای سن کمتر از 5 سال به میزان فوق‌العاده زیادی کاهش پیدا کرده است. از سال 1990 تاکنون این میزان تقریبا به نصف رسیده که به معنی حفظ جان 122 میلیون کودک است.

بیل گیتس

 • در حال حاضر تعداد افرادی که در فقر مطلق زندگی می‌کنند به میزان زیادی کاهش یافته است. در سال 1990 نزدیک به یک سوم جمعیت جهان در فقر کامل به سر می‌بردند، اما اکنون این میزان به یک دهم رسیده است.
 • اکنون بیش از 90 درصد کودکان سراسر جهان به راحتی در مدارس پایه ابتدایی شرکت می‌کنند، در حالی که سال‌ها پیش تعداد بسیار زیادی از تحصیل محروم بودند.
 • با گذر زمان تعداد خانم‌های که به مشاغلی مهم در جوامع مختلف دست پیدا می‌کنند در حال افزایش است.

بیل گیتس معتقد است رسانه‌ها اصلی‌ترین دلیل بد بودن دید مردم به وضعیت دنیا هستند، چرا که تنها بر روی اتفاقات بد تمرکز کرده و بیشتر به اخبار پیرامون آن‌ها می‌پردازند. البته کاربران نیز در این زمینه مقصر هستند، چرا که به اخبار بد بیشتر روی خوش نشان داده و بیشتر به سراغ آن‌ها می‌روند، به همین دلیل رسانه‌های نیز فعالیت گسترده‌ای برای پوشش اخبار رویدادهای دارای بار منفی انجام می‌دهند.

بیل گیتس همواره خوش‌ بین بودن خود را نشان داده است و شاید اصلی‌ترین دلایل موفقیت موسس و مدیر عامل پیشین بزرگترین غول دنیای نرم افزار نیز دقیقا همین مورد باشد. با توجه به صحبت‌های وی، بهتر است انسان‌ها تنها بر روی یک جنبه از وضعیت دنیا تمرکز نکرده و هر دو روی سکه را تماشا کنند.

۱۳ دیدگاه

 1. آقا یه سوال.
  ایرانو هم حساب کرده یا کلی حرف زده؟؟؟؟

  (0)
 2. کارهای عام المنفعه ایشون فقط سرپوشی بر کشتار و تضعیف جهان سومی ها در غالب کودهای اصلاح شده ارزان قیمت و غیره هست.

  (-6)
 3. ای خدا خدا نازش کن سرهنگ شیرازش کن

  (-6)
 4. اینم مثل اینکه قاطی کرده مثل اون دانشمند کم عقل هاوکینگ شده

  یکی نیست بگه مرتیکه ایران بودی مثل ما بیکار و بی پول چرت نمیگفتی

  کلی پول یا مفت داره اونم وسط بهترین کشور جهان امریکا

  چی میزنه خدا میدونه

  (-2)
 5. بیل گیتس جان آره، دنیا در حال بهتر شده ولی حال و روز ما خوش نیست! شاید بهتره بگم ما جزء دنیایی که تو ازش دم می زنی نیست

  حالم حال خوبی نیست
  مثل حال عقاب بی پرواز
  مثل حال تار بی شهناز

  (10)
 6. اولا اگه میخاستیم به تو اعتماد کنیم که الان باید مملکتو داده بودیم دست تو
  دوما با گذر زمان تعداد خانم‌های که به مشاغلی مهم در جوامع مختلف دست پیدا می‌کنند در حال افزایش است.؟؟؟ زن کارش تو خونست کی غذا بپزه؟؟؟
  سیوما رو یادم رفت چی میخاستم بگم

  (-9)
 7. همش چرتو پرته بیل گیتسسسس
  چه میفهمه بدبختی و نداری چیه
  اون بالا بالا ها نشسته داره حرف مفت میزنه

  (-5)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*