هدست اوکولوس ریفت

پنج نکته از هدست اوکولوس ریفت که باید آن‌ها را بدانید

هدست اوکولوس ریفت را می‌توان قدرتمندترین دستگاه واقعیت مجازی جهان دانست. این محصول که به‌تازگی به عرضه جهانی رسیده است، دارای ویژگی‌هایی است که شما قبل از خرید آن لازم است به آن‌ها توجه کنید؛ چراکه شما با یک محصول گران قیمت طرف هستید.

هدست اوکولوس ریفت نخستین نسل از دستگاه‌های مشاهده محتوای واقعیت مجازی بوده که به معنای واقعی دارای قدرت بسیار زیادی است. این محصول به‌مراتب دارای قیمتی بالاتر از دستگاه‌های سرگرمی مانند ایکس باکس و کامپیوترها است که البته با توجه به قدرت بالای خود این قضیه کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

اگر شما اطلاعات زیادی از این محصول ندارید و می‌خواهید درباره آن بیشتر بدانید، این مقاله می‌تواند به شما زیادی کند. در این مقاله قصد داریم تا پنج نکته مهم از هدست اوکولوس ریفت را برای شما بیان کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

با هدست اوکولوس ریفت هم‌زمان از عینک نیز می‌توانید استفاده کنید

هدست اوکولوس ریفت

هدست اوکولوس ریفت طوری طراحی شده است که بدون هیچ‌گونه ایجاد خستگی در ناحیه بینی، سر شما را در آغوش می‌گیرد. توزیع وزن مناسب این هدست به نحوی است که می‌توانید اطمینان داشته باشید در استفاده‌های طولانی مدت نیز خستگی به سراغ شما نخواهد آمد.

علاوه بر آن افراد عینکی نیز مشکلی در استفاده از آن نخواهند داشت. شما به‌راحتی می‌توانید هدست را هم‌زمان با استفاده از عینک بر روی چشمان خود قرار دهید و از آن استفاده کنید. البته برای تجربه بهتر بایستی عینک خود را داخل هدست‌ قرار دهید. این کار موجب تجربه بهتر توسط شما خواهد شد و دیگر عینکتان محدودیتی برای شما به وجود نخواهد آورد

این هدست شما را به حرکت وا‌می‌دارد

هدست اوکولوس ریفت

اوکولوس ریفت را باید نسخه‌ی فوق مدرن هدست‌های واقعیت مجازی دانست. اختلاف قیمت این محصول با مدل‌های کمپانی‌های دیگر به جهت سخت افزار بسیار قدرتمندی است که اوکولوس از آن در هدست خود به کار برده است که البته نیازمند سیستم قدرتمندی از سوی کاربران نیز خواهد بود.

اگر بخواهیم دو هدست اوکولوس ریفت و Gear VR سامسونگ را در نظر بگیریم، در هر دو مدل شما می‌توانید سر خود را به سمت چپ، راست و غیره تکان داده و از تصاویر ۳۶۰ درجه لذت ببرید؛ اما بازی‌های هدست ریفت شما را به حرکت وا می‌دارند؛ بنابراین گاهی نیاز است شما چند قدمی به اطراف خود حرکت کنید.

به‌احتمال خیلی کم حالت تهوع خواهید گرفت

هدست اوکولوس ریفت

یکی از نگرانی‌های بزرگ نسخه‌های ابتدایی سیستم‌های واقعیت مجازی، وقوع مکرر حالت تهوع در طول استفاده بوده است که ناشی از ناتوانی تطبیق چشم است. در واقع آنچه چشمان شما می‌بینید کاملاً متفاوت از آن چیزی است که بدن شما حس می‌کند، به همین دلیل مغز تلاش می‌کند تا این اختلاف را جبران کند که در نهایت به وقوع حالت تهوع منجر می‌شود. اوکولوس با حذف ردیاب‌های سر و همچنین ارائه تصاویر ۹۰ فریم در ثانیه چنین مشکلی را حل کرده است؛ اما ممکن است شما در استفاده از هدست، باز هم به حالت تهوع دچار شوید.

بنابراین خیلی مهم است قبل از خرید این محصول گران قیمت حتماً یک بار آن را تست کنید تا از عدم وقوع حالت تهوع در استفاده از آن مطمئن شوید.

جمع‌وجور و قابل حمل

هدست اوکولوس ریفت

در حالی که بعید به نظر می‌رسد شما سیستم کامپیوتری خودتان را با خود به یک مکان مانند کافی شاپ ببرید و در آنجا با هدست خود به اجرای بازی Eve:Valkyrie بپردازید، این هدست با بسته بندی مناسب خود به‌راحتی قابل حمل خواهد بود. هدست، سنسور مادون‌قرمز و یک کنترلر ایکس باکس خیلی جای زیادی را اشغال نخواهند کرد و به‌خوبی در کیف شما جا می‌شوند. علاوه بر آن هدست ریفت آداپتور برق خارجی نداشته و همه چیز از طریق اتصال به کامپیوتر تأمین خواهد شد.

در صورتی که دارای یک لپ تاپ با سخت افزار قوی هستید، در مسافرت‌های طولانی مدت هدست و لپ تاپ شما در کنار شما خواهند بود.

هنوز عناوین محبوب زیادی منتشر نشده است

هدست اوکولوس ریفت

اگر شما قصد خرید یک هدست ریفت دارید، نباید انتظار داشته باشید که عناوین محبوبی مانند لارا کرافت را تجربه کنید. طراحی یک بازی واقعیت مجازی نیازمند یک تیم حرفه‌ای و مدت زمان زیاد است؛ بنابراین در حال حاضر ناشران بازی‌های واقعیت مجازی بسیار محدود هستند.

شما بازی‌های معروف و محبوب را در این هدست نمی‌توانید تجربه کنید و اغلب این عناوین کاملاً جدید هستند؛ بنابراین هدف اصلی شما از خرید این محصول نباید تجربه عناوین محبوب دنیای بازی‌های کامپیوتری بوده و در درجه اول باید تجربه پلتفرم جدیدی از بازی‌ها باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*