دوربین 112 مگاپیکسلی جدید بری ضبط تصاویر همزمان خورشید و ستارگان محصولی از …+ویدیو

 


انواع گوناگونی از دوربین‌های عکاسی وجود دارند، از دوربین‌های یک‌بار مصرف پلاستیکی گرفته تا دوربین‌های حرفه‌ای DSLR با لنزهای میلیونی تا دوربین‌های فوق‌پیشرفته هاسلبلاد همه و همه می‌توانند برایمان تصاویر زیبایی را ثبت و ضبط کنند، اما دست ساخته جدید بسیار قدرتمندتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید! 

 

در واقع پرقدرت‌ترین دوربین دیجیتال جهان محصولی از کانن یا نیکون نیست! کمپانی کوچکی در ایالت آریزونای امریکا، دیوانه‌وار ترین دوربین دنیا را معرفی کرده‌ است.
اخیراً محققان شرکت کوچک اسپکترال ایمجینگ (Spectral Imaging) موفق شده‌اند سنسور مخصوص دوربین‌های عکاسی با قدرت ثبت تصاویر 112 مگاپیکسلی را ابداع کنند که دارای توانایی لازم در ثبت عکس خورشید و ستارگان در نور روز است.
این CCD که دارای مساحت 95*95 میلیمتری (3.7 اینچی) است، پنج برابر بزرگ‌تر از حسگر دوربین‌های حرفه‌ای عکاسی موجود در بازار است.
اگر می‌خواهید ابعاد و اندازه‌ها دستتان بیاید باید در نظر داشته باشید که یک دوربین SDLR معمولی دارای حسگر 36*24 میلیمتری است و دوربین‌های حرفه‌ای هاسلبلاد نیز از سنسور CCD با ابعاد 36*48 میلیمتر بهره می‌برند.
اگر قدرت این دوربین باورتان نمی‌شود . این حسگر قدرتمند از سری 1100 بوده و معمولا در فضاپیماها کاربرد دارد که از محدوده دینامیکی گسترده‌ای بهره می‌برد.
اما این همه ماجرا نیست. شرکت سازنده هم‌اکنون به دنبال عکاسان حرفه‌ای است که بتوانند با استفاده از مهارت و تجربه بالای خود بهترین بهره را از این امکان سخت‌افزاری ببرند.
در ادامه  توجه  شما را به ویدیو معرفی این  دوربین جلب میکنیم


منبع : Petapixel

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*