آمار استفاده از گوشی‌های هوشمند

۷۰ درصد از زنان گوشی هوشمند را به دوربین دیجیتال ترجیح می‌دهند

آمار استفاده از گوشی‌های هوشمند روز به روز در حال افزایش است. دیگر این را همه می‌دانند که گوشی‌های هوشمند بخش مهمی از زندگی امروزه‌ی جوامع بشری را تشکیل می‌دهد. وجود تاثیر گذار آن در زندگی همه ما کاملا مشخص است.

ظهور این دستگاه باعث شد ارتشی از گجت‌ها و ابزار‌های الکترونیکی مانند ماشین حساب‌ها، رادیوها، پیجرها، دستگاه‌های فکس و حتی تلفن‌های ثابت، رفته‌رفته جایگاه خود را در بین مردم از دست داده و می‌روند که به دست فراموشی سپرده شوند؛ اما اخیرا در یک نظرسنجی که در بین زنان انجام گرفت، احساس می‌شود که نوبت به گجت دیگری رسیده است. این نظرسنجی که بر روی پانصد نفر از زنان صورت گرفت. درباره‌ی ارتباط این افراد با گوشی‌های هوشمندشان سوالاتی پرسیده شد و به نظر می‌رسد دوربین‌ دیجیتال، می‌تواند دستگاه بعدی باشد که به دست فراموشی سپرده شود.

به صداقت هر بررسی می‌توان شک کرد؛ اما این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت که بسیاری از زنان هنوز به اندازه‌ی کافی دوربین‌های گوشی‌های هوشمند خود را به‌خوبی دوربین‌های دیجیتال، پیدا نکرده‌اند و شاید به همین دلیل است که گوشی سونی اکسپریا Z5 با سنسوری ۲۴ مگاپیکسلی Zeiss (کمپانی آلمانی که در زمینه‌ی ساخت سیستم‌های نوری فعالیت می‌کند) به مانند گاو پیشانی سفیدی در میان گوشی‌های هوشمند به نظر می‌رسد، این گوشی با ارائه‌ی تکنولوژی دوربینی بسیار عالی و با قیمتی پائین‌تر نسبت به بسیاری از دوربین‌های دیجیتالی که چنین رزولوشنی دارند، ارائه شده است و باید بسیاری از گوشی‌های پرچم‌دار دیگر از کمپانی‌های مختلف را نام برد که بر اساس همین واقعیت، بر روی به‌ کارگیری دوربین‌های قوی در گوشی‌های خود تمرکز ویژه‌ای کرده‌اند.

آمار استفاده از گوشی‌های هوشمند نتایج جالبی را نشان می‌دهد

آمار استفاده از گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد، تعداد زنانی که گوشی‌های هوشمند خود را به دوربین‌های دیجیتالی‌شان ترجیح می‌دهند، از ۳۷ درصد در ۴ سال گذشته به ۷۰ درصد افزایش داشته است و این در حالی است که از هر چهار زن، یک نفر به این موضوع اعتراف کرده که در سال ۲۰۱۲ صاحب گوشی هوشمندی بدون تکنولوژی دوربین بوده است و اکنون این آمار به یک زن از هر ۲۰ نفر رسیده است. درصد خانواده‌هایی که دارای دو گوشی هوشمند در خانه هستند، از ۳۹ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته است. خانواده‌هایی که صاحب سه گوشی هوشمند در خانه هستند، از ۸ درصد به ۱۹ درصد و خانواده‌هایی که ۴ و بیش از ۴ گوشی دارند، از ۴ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۱۹ درصد افزایش یافته است. امروزه در آمریکا هر خانواده به طور متوسط دارای ۲.۶ گوشی هوشمند است. (بر طبق آخرین آمار، در کشور خودمان حدود ۴۰ میلیون نفر از تلفن همراه استفاده می‌کنند)

این بررسی همچنین نشان می‌دهد، خانواده‌هایی که در آن زمان خط تلفن ثابت نداشتند ۳۵ درصد از جامعه را تشکیل می‌دادند درحالی‌که اکنون بعد از گذشت ۴ سال این آمار به بیش از ۵۴ درصد رسیده است؛ یعنی بیش از نیمی از خانواده‌های امروزی تلفن ثابت در اختیار ندارند. در این نظرسنجی همچنین موضوع جالبی نیز مشخص شد، زنانی که گوشی هوشمند خود را آیتم بسیار مهمی برای خود می‌دانستند از ۴۳ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۴۸ درصد در ۲۰۱۶ افزایش یافته و خانم‌هایی که کیف پول خود را ترجیح می‌دهند از ۳۱ درصد در چهار سال گذشته به ۲۶ درصد در امسال، کاهش یافته است.

امروزه از هر دو بانو، یک نفر با گوشی‌ هوشمند خود در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و بیش از یک سوم از بانوان با استفاده از گوشی هوشمند خود به جستجو در اینترنت و استفاده از جی پی اس مشغول‌اند. به دلیل همین استفاده‌ی روزافزون بانوان از گوشی‌های هوشمند برای مقاصد مختلف، آمار استفاده از گجت‌هایی مانند ضبط‌ صوت‌ها، دستگاه‌های جی پی اس و سیستم‌های OnStar به‌شدت پائین آمده است و آمار استفاده از گوشی‌های هوشمند به‌شدت در حال بالا رفتن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. اینم شد بررسی و تحقیق!
  که خانوما! ترجیح میدن گوشی داشتن تا دوربین دیجیتال!
  خسته نباشی.
  معلومه که آدم عادی ترجیح میده یه گوشی با دوربین خوب تا فقط یه دوربین دیجیتال. مگه اینکه کاربر غیرعادی (مثلا یه عکاس حرفه ای) که مطمئنا این آدم تمایل بیشتری به استفاده از دوربین دیجیتال داره.
  نفس تحقیق مضحکه.
  یحتمل محقق خیلی بیکار! بوده.