نسخه مارشمالو اندروید

سهم نسخه مارشمالو در بین سیستم‌ عامل‌های اندرویدی به ۷.۵ درصد رسید

تازه‌ترین گزارش سیستم‌های اندروید نشان می‌دهد که سهم نسخه مارشمالو اندروید نسبت به ماه گذشته با افزایش مواجه شده و به ۷.۵ درصد رسیده است. این سهم ماه به ماه و خیلی آهسته در حال افزایش است. باید دید که با عرضه نسخه N اندروید آیا این افزایش سرعت بیشتری به خود خواهد دید یا خیر؟

نسخه مارشمالو اندروید و افزایش لاک پشتی سهم کلی

ماه گذشته ما شاهد آن بودیم که نسخه مارشمالو اندروید سیستم عامل اندروید توانسته بود تا بر روی ۴.۶ درصد کل گوشی‌های اندرویدی نصب شود. به طبع پس از گذشت یک ماه و عرضه به‌روزرسانی مربوطه برای گوشی‌های هوشمند مختلف این میزان با افزایش رو به رو شده است. در تازه‌ترین گزارشی که بر روی داشبرد توسعه دهندگان اندروید قرار گرفته است، این میزان در ماه جاری به ۷.۵ درصد افزایش یافته است. هرچند که این میزان افزایش نسبتاً مناسب است اما در مقایسه با نسخه‌های قبلی این سیستم عامل مانند آبنبات چوبی همچنان نسخه مارشمالو اندروید به افزایش کند و لاک پشتی خودش ادامه می‌دهد.

سهم نسخه مارشمالو اندروید

دیگر نسخه‌های سیستم عامل موبایلی گوگل در کاهش از استفاده خود با چنین حرکت آرامی روبه‌رو هستند. استفاده از اندروید آبنبات چوبی تنها ۰.۲ درصد نسبت به ماه گذشته افول داشته و سهم نسخه‌ قدیمی‌تر آن اندروید کیت‌کت نیز از ۳۳.۴ درصد به ۳۲.۵ درصد کاهش یافته است. در این بین اندروید Jelly Bean در مجموع با کاهش ۱.۲ درصدی روبه رو شده است و نسخه Ice Cream Sandwich نیز ۰.۲ درصد از سهم خود را از دست داده است.

در نهایت باید به دو نسخه قدیمی‌تر Gingerbread اشاره کرد که سهم آن از ۲.۶ درصد به ۲.۲ درصد رسیده و نسخه Froyo نیز با سهم ۰.۱ درصدی در جای خود باقی مانده است.

بر این اساس باید گفت که زمان زیادی تا ناپدید شدن دو پلتفرم بسیار قدیمی اندروید باقی نمانده است؛ اگر چه آن‌ها در طول سال‌های اخیر برای باقی ماندن مبارزه قابل تحسینی را انجام داده‌اند.

بدون شک خیلی‌ها مشتاق هستند تا پس از عرضه نسخه N اندروید در تابستان پیش رو وضعیت آن را در این جدول نسبت به سایر نسخه‌ها مقایسه کنند. در حال حاضر گوگل نسخه‌ی ویژه توسعه دهندگان این سیستم عامل را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است. به نظر می‌رسد که عرضه اندروید N می‌تواند به افزایش سرعت استفاده از نسخه مارشمالو اندروید کمک کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*