سامسونگ برترین تولیدکننده گوشی هوشمند

سامسونگ برترین تولیدکننده گوشی هوشمند در ایالات متحده لقب گرفت

اخیراً یک شرکت تحقیق و توسعه گزارشی از وضعیت چند تولیدکننده گوشی هوشمند در ایالات متحده منتشر کرده است که بر اساس آن کمپانی سامسونگ رتبه نخست را با سهم ۲۸.۸ درصدی از آن خود کرده است. جایگاه‌های بعدی را نیز اپل، ال‌جی، زد تی ای و آلکاتل به خود اختصاص داده‌اند.

کمپانی کره ای سامسونگ بالاتر از اپل در جایگاه نخست برترین تولیدکننده گوشی هوشمند در بازار ایالات متحده قرار گرفت

این یک راز نیست که سامسونگ در گذشته مشکلاتی را با میزان سوددهی فروش محصولات خود داشت؛ اما حالا آن‌ها همه چیز را از نو ساخته‌اند و با طراحی دوباره محصولات خود به بهترین شکل ممکن، راه جدیدی را برای شرکت خود هموار کرده‌اند.

سامسونگ سال گذشته دو کهکشانی فلزی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج را رونمایی کرد و از آن زمان تعداد زیادی دستگاه مجهز به بدنه فلزی دیگر را نیز روانه بازار کرد که عمده دلیل پیشرفت آن‌ها را همین قضیه می‌توان دانست. گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج نیز اخیراً عرضه شده‌اند و موجب شد تا سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ این کمپانی بهترین آمار فروش را از آن خود کند.

سامسونگ برترین تولیدکننده گوشی هوشمند

اما جدا از فروش جهانی آن گونه که به نظر می‌رسد سامسونگ در بازار ایالات متحده نیز قدرتمندانه ظاهر شده است. با توجه به گزارش اخیر Counterpoint Research این غول فناوری÷ کره‌ای توانسته ۲۸.۸ درصد کل بازار ایالات متحده را در ماه مارس از آن خود کند و این بدین معنی است که سامسونگ پس از ۱۱ ماه توانسته به‌عنوان برترین تولیدکننده گوشی هوشمند ایالات متحده لقب گیرد. این در حالی است که اپل، غول اهل کوپرتینو با سهم ۲۳ درصدی خود از بازار آمریکا رتبه‌ای بهتر از دوم را از آن خود نکرده است.

به گزارش این مرکز تحقیق و توسعه دو گوشی هوشمند گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج را باید دلیل اصلی این موفقیت دانست. این دو محصول نه تنها در ایالات متحده بلکه در کل بازارهای عرضه شده فروش عالی را تجربه کرده‌اند. حال با توجه به آن‌که تابستان پیش رو اپل از آیفون ۷ خود رونمایی خواهد کرد، باید دید که سامسونگ آیا می‌تواند همچنان جایگاه نخست تولیدکننده گوشی هوشمند را نزد خود حفظ کند و یا این اپل است که انتهای سال ۲۰۱۶ میلادی را به نام خود می‌کند.

رتبه سوم بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده نیز در اختیار کمپانی ال‌جی الکترونیکس است. این کمپانی در ماه مارس توانست موفق‌تر از همیشه ظاهر شود و ۱۷.۱ درصد از بازار آمریکا را از آن خود کند.

دراین‌بین نباید از کمپانی‌های چینی غافل شد. ZTE پس از ال‌جی توانسته با سهم ۵.۵ درصدی خودش جایگاه چهارم را از آن خود کند و آلکاتل نیز با ۴.۵ درصد رتبه پنجم برترین تولیدکننده گوشی هوشمند بازار ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. بااین‌حال هواوی نیز روز به‌روز در حال پیشروی بیشتری در بازار ایالات متحده است. آن‌ها در حال حاضر سهم ۱ درصدی در این بازار دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. با سلام…لطفا مطالب رو ویرایش کنین…در بند اول به جای سامسونگ کمپانی ال جی رو اول معرفی کردین…با تشکر
    اخیراً یک شرکت تحقیق و توسعه گزارشی از وضعیت چند تولیدکننده گوشی هوشمند در ایالات متحده منتشر کرده است که بر اساس آن کمپانی ال‌جی رتبه نخست را با سهم ۲۸.۸ درصدی از آن خود کرده است. جایگاه‌های بعدی را نیز اپل، ال‌جی، زد تی ای و آلکاتل به خود اختصاص داده‌اند.