ماشین‌های خودران

همکاری گوگل با کرایسلر در جهت تولید ماشین‌های خودران

روز گذشته گوگل همکاری خود با فیات کرایسلر در جهت تولید ماشین‌های خودران را اعلام کرد. گوگل قصد دارد خودروی مدل کرایسلر پاسیفیکا (Pacifica) را به ناوگان ماشین‌های خودران خود اضافه کند. با ما همراه باشید.

پس از گذشت ماه‌ها شایعه که پیرامون همکاری گوگل با شرکت‌های مطرح خودروسازی برای ساخت ماشین‌های خودران بود، روز گذشته خبری جدیدی منتشر شد که نشان می‌دهد گوگل تصمیم گرفته است که با کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر وارد همکاری شود. گوگل قصد دارد به کمک کرایسلر یک مدل هوشمند و خودران از خودروی خوش فروش این کمپانی یعنی خودروی مینی ون کرایسلر پاسیفیکا را برای فروش آماده کند.

گوگل دلایل خود از این همکاری را به شکل زیر بیان کرده است:

همکاری ما با شرکت خودروسازی فیات کرایسلر (FCA) اولین همکاری مستقیم ما با یک شرکت خودروسازی است. کرایسلر خودروی پاسیفیکا را تولید می‌کند که یک انتخاب عالی برای سیستم ماشین‌های خودران ما است که می‌توانیم سنسورها و نرم‌افزار خود را بر روی آن نصب کنیم. انتخاب خودروی کرایسلر پاسیفیکا برخلاف اکثر ماشین‌های قبلی که گوگل آن‌ها را خودران کرده بود، خودروی بزرگ‌تری است و می‌تواند افراد بیشتری را با خود حمل کند.

طی قراردادی که مابین گوگل و کرایسلر صورت پذیرفته است، تعداد ۱۰۰ ماشین خودران کرایسلر پاسیفیکا در سال ۲۰۱۷ آماده‌ی عرضه خواهند شد. این خودروها از اواخر سال ۲۰۱۶ در جاده‌ها مورد آزمون قرار خواهند گرفت تا هرچه زودتر برای حضور در جاده‌ها آماده شوند. این خودروها ابتدا در ماونتین ویو (Mountain View) محل زندگی اهالی گوگل خواهند بود و پس از گذشت چند ماه به شهرهای دیگری مانند آستین، فینیکس، کرک لند و واشنگتن برای آزمایش فرستاده خواهند شد. به‌زودی این خودرو نیز به ناوگان ماشین‌های خودران گوگل می‌پیوندد. گوگل پیش‌تر یک خودروی ترکیبی از لکسوس و یک خودروی تولیدی توسط خود گوگل را با سیستم خودران خود ادغام کرده بود.

گوگل قصد دارد در آینده خودرویی بسازد که افراد معلول، نابینا و ناشنوا بتوانند به‌راحتی از خودروها استفاده کرده و جابه‌جا شوند.

کرایسلر پاسیفیکا صندلی‌های زیادی دارد و به‌راحتی می‌توان از آن برای جابه‌جایی افراد زیادی استفاده کرد. ایلان ماسک نیز قصد دارد با تولید اتوبوس‌های بدون راننده و با تعداد صندلی بالا افراد بیشتری را جابه‌جا کند.

گوگل پیش‌تر نیز با شرکت‌های دیگری درزمینه‌ی ماشین‌های خودران همکاری کرده است. شرکت‌هایی مانند جنرال (GM) و لیفت (Lyft) قبل از کرایسلر با گوگل درزمینه‌ی ماشین‌های خودران همکاری کرده بودند. گوگل تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا موانع قانونی بر سر راه ماشین‌های خودران را از میان بردارد تا هرچه زودتر این خودروها در جاده‌ها ببینیم.

نظر شما در خصوص این تصمیم گوگل چیست؟ به نظر شما چه زمانی چنین خودروهایی را در کشور عزیزمان ایران خواهیم دید؟ دیدگاه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*