تراشه‌ 10 نانومتری A11 اپل

کمپانی TSMC طراحی تراشه‌ ۱۰ نانومتری A11 اپل را آغاز کرد

گزار‌شی از کمپانی TSMC رسیده است که بر اساس آن تایوانی‌ها طراحی تراشه‌ ۱۰ نانومتری A11 اپل را آغاز کرده‌اند. این تراشه به‌احتمال فراوان مخصوص استفاده در گوشی‌های هوشمند سال آینده اپل به نام‌های آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس خواهد بود. ظاهراً سامسونگ نیز شراکتی در این تولید خواهد داشت.
شرکت صنایع نیمه هادی تایوان که به‌اختصار TSMC آن را می‌شناسند؛ بزرگ‌ترین تولیدکننده مستقل و تخصصی محصولات نیمه هادی در دنیا است. در اوت سال ۲۰۱۱ بود که روابط بین دو کمپانی TSMC و اپل علنی شد و مشخص شد که آیفون‌های و آی‌پدهای بعدی اپل در آن زمان به‌صورت آزمایشی از تراشه‌های A5 و A6 ساخت این کمپانی بهره خواهند برد.

تا آن زمان سامسونگ وظیفه تولید تراشه محصولات اپل را بر عهده داشت؛ اما سال ۲۰۱۳ قرارداد اپل و TSMC نهایی شد تا دیگر این کمپانی تایوانی شریک تجاری کوپرتینویی‌ها لقب گیرد. از آن پس ما شاهد تولید تراشه‌های A8، A9. A9X توسط این کمپانی بودیم. اینک خبرهای جدیدی از این کمپانی تایوانی به گوش می‌رسد.

گزارش جدیدی از منابع داخلی کمپانی TSMC به بیرون درز کرده است. بر اساس این گزارش، تولیدکننده تایوانی طراحی تراشه‌های A11 را برای تکرار قدرت با آیفون اپل در سال آینده آغاز کرده است. اگر همه چیز طبق روال گذشته پیش برود و اپل تولید دو محصول را در دستور کار خود قرار دهد؛ در دو آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس شاهد حضور تراشه قدرتمند A11 خواهیم بود.

تراشه‌ ۱۰ نانومتری A11 اپل ساخت TSMC

تراشه‌ 10 نانومتری A11 اپلکمپانی TSMC قرار است برای ساخت تراشه‌ی A11 اپل را با فناوری ۱۰ نانومتری FinFET انجام دهد. منابع داخلی این شرکت می‌گویند که TSMC مجوز ساخت تراشه‌های ۱۰ نانومتری را طی سه ماهه چهارم سال جاری دریافت کرده است و تا سه ماهه نخست سال آینده قرار است نمونه‌هایی از آن‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

با توجه به هزینه بسیار زیادی که ساخت تراشه‌ ۱۰ نانومتری A11 اپل نیازمند آن است، قرار شده است این کمپانی تعداد اندکی از این تراشه را در سه ماهه دوم سال آینده به مرحله تولید نهایی برساند و درآمد‌های حاصل از فروش آن را برای تولید سایر تراشه‌ها استفاده کند.

در حالی که شایعات خبر از تولید ۱۰۰ درصدی تراشه A10 اپل توسط کمپانی TSMC می‌دادند؛ ظاهراً این کمپانی مسئول تولید دو سوم تولید تراشه‌ ۱۰ نانومتری A11 اپل است. هنوز نام دیگر شریک تولید این تراشه اعلام نشده است. منابع داخلی این شرکت می‌گویند که ممکن است سامسونگ شریک جدید TSMC در ساخت این تراشه‌ها باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*