خودروی D8 GTO-RS

خودروی D8 GTO-RS ؛ طراحی کلاسیک در اتومبیلی مدرن

خودروی D8 GTO-RS با مدلی جدید از کمپانی دانکرورت سر برآورد. خودرویی زیبا با طراحی کلاسیک که توسط این کمپانی خودروساز به بازار عرضه شد. کمپانی Donkervoort، یک کمپانی خودروساز هلندی است که ماشین‌های دست‌ساز تولید کرده و نام برند تجاری خود را در 1978 از نام موسس خود Joop Donkervoort به ارث برده است. در سال 1996 این کمپانی موتور فورد خودروهای دست‌ساز خود را با موتورهای کمپانی آئودی جایگزین کرد.

اگر نام این کمپانی هلندی زیاد برایتان آشنا نیست باید گفت که کاملا حق با شماست. این کمپانی در ابتدا با مونتاژ کردن نسخه‌ای از ماشین Lotus Seven کار خود را آغاز کرده و سپس شروع به ساخت ماشین‌های سوپر اسپرت خود نمود. ماشین‌های این کمپانی همه توسط دست و در تعداد محدودی ساخته شده، بدنه‌ای فیبر کربنی داشته و به علت تولید محدود آن، معمولا راندن یکی از آن‌ها در جاده توسط افراد کمی دیده شده است.

خودروی D8 GTO-RS

ماشین‌های D8 GTO با سه نسخه‌ی متفاوت از این سری مدل همراه شده است. مدل اولیه‌ی GTO-R، بعد از آن مدل GTO-S و اکنون نوبت به نمایش ماشین Donkervoort با نام GTO-RS است. این خودرو ظاهرا در بازطراحی دوباره‌ی آن کمی کشیده‌تر شده است. این شرکت می‌گوید جدا از نگاهی نو به طراحی ظاهری‌ آن، بر روی دو حوزه تمرکز ویژه‌ای صورت گرفته؛ اول بهبود آیرودینامیک خودرو و دیگری بهبود سیستم و ارتقا موتور این ماشین است.

خودروی D8 GTO-RS از موتور 2.5 لیتری آئودی بهره برده است

خودروی D8 GTO-RS نیز از موتور 2.5 لیتری R5 TFSI کمپانی آئودی بهره برده است. موتوری که در نسل قبلی این خودرو توان تولید 380 اسب بخار را داشت و مسلما اگر بهبود نیافته باشد، کمتر نیز نشده است. نسخه‌های قبلی وزنی در حدود 1500 پوند (چیزی در حدود 680 کیلوگرم) داشته؛ اما گفته می‌شود که وزن این مدل جدید حتی سبک‌تر نیز شده است.

خودروی D8 GTO-RS

متاسفانه از خودروی D8 GTO-RS تنها 40 عدد ساخته شده و اگر خواستار یکی از این خودروهای دست‌ساز هلندی هستید، باید قیمت 175,000 دلاری (با در نظر گرفتن دلار 3500 تومانی، حدود 600 میلیون تومان) آن را بپردازید. اگر این رقم برای شما بالا نیست پس بهتر است زودتر اقدام کنید. تاکنون 21 دستگاه از مدل جدید ماشین Donkervoort فروخته شده است. رانندگی در این ماشین کلاسیک – مدرن نباید خالی از لطف باشد.

خودروی D8 GTO-RS

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*