اتومبیل خودران ساخت شرکت Lyft

از سال آینده در شهر با اتومبیل خودران Lyft سفر خواهید کرد

درحالی‌که همه در انتظار عرضه اتومبیل خودران گوگل هستند؛ اما یک شرکت به نام Lyft که توسط جنرال موتورز پشتیبانی می‌شود قرار است تا سال آینده تاکسی‌های بدون راننده خودش را به خیابان‌ها بیاورد. این سرویس رقیب جدی و قدرتمندی برای سرویس Uber خواهد بود.

در حال حاضر تمامی صنایع تحت تأثیر صنعت خودروسازی قرار گرفته‌اند که از اهمیت بالایی برخوردار است. ما از یک پیشرفت ساده صحبت نمی‌کنیم؛ روی صحبت ما رقابت واقعی است که بین تولیدکنندگان به وجود آمده است. به‌تازگی کمپانی تسلا در صنعت نوپای اتومبیل‌های برقی حرکت عظیمی را انجام داده است و کمپانی‌های بزرگ صنعت خودروسازی را به تکاپوی عرضه خودروهای الکتریکی و کمک گسترده به زیرساخت‌های این صنعت انداخته است.

اما فراتر از خودرو‌های برقی در آینده‌ی نزدیک شاهد عرضه نوعی از خودروهای مستقل خواهیم بود که می‌توانند مسیر سفرهای ما را به‌کلی تغییر دهند. در واقع خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنید می‌توانید صاحب یک «اتومبیل خودران» شوید.

گوگل به‌طور گسترده‌ای در حال تبلیغ اتومبیل خودران خود است که مراحل نهایی قبل از عرضه عمومی را تجربه می‌کند؛ اما ممکن است خیلی زودتر از گوگل شاهد به جاده آمدن خودروهای بدون راننده از سوی یک شرکت دیگر باشیم. وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که «شرکت لیفت» “Lyft” به‌شدت در حال کار بر روی تاکسی‌های مستقل و خودران “Lift Self-Driving Taxy” است و قصد دارد تا سال آینده آن‌ها را به جاده‌ها بیاورد.

اتومبیل خودران گوگل

اتومبیل خودران گوگل

اتومبیل خودران لیفت زودتر از اتومبیل گوگل به خیابان خواهد آمد

شرکت لیفت یکی از چند کمپانی نسل آینده تاکسی رانی است که به جنگ «اوبر» “Uber” خواهد رفت و نوع جدیدی از خدمات سواری را ارائه خواهد کرد. این کمپانی قصد دارد تا با عرضه اپلیکیشنی همانند اوبر مشتریان خود را قادر سازد تا هر جایی که بودند با فشردن انگشت خود بر روی صفحه نمایش، یک تاکسی را فراخوانده و به‌آسانی تا مقصد خود سوار بر آن بمانند. البته از سال آینده دیگر شما شاهد حضور یک انسان در پشت فرمان این تاکسی‌ها نخواهید بود. لیفت گزارش می‌دهد که در تلاش است تا سال آینده اتومبیل خودران تاکسی خود را به ناوگان تاکسی‌رانی خود حداقل برای شروع در یک شهر اضافه کند. هرچند که ناچار است بنا بر قوانین کشورهای مختلف یک انسان را در پشت فرمان این خودروها جای دهد؛ اما در اصل این اتومبیل‌ها هیچ نیازی به فرد راننده برای طی کردن مسیر مدنظر نخواهند داشت. استفاده از راننده تنها به دلیل وضع نشدن قوانین مربوط به اتومبیل خودران در تمامی کشورهای دنیا است.

اتومبیل خودران ساخت شرکت Lyft

اتومبیل خودران Lyft

با توجه به این گزارش، هنوز مشخص نشده که لیفت برای اولین بار کدام کشور و کدام شهر این برنامه را پیاده خواهد کرد؛ اما با راه اندازی این سرویس، مشتریان قادر خواهند بود تا در شهر خود از این خودرو‌ها بهره‌مند شوند. لازم به ذکر است که جنرال موتورز با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری خودش بر روی شرکت لیفت، سهم بزرگی را در تحقق این رؤیای همیشگی ایفا خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. توو ایران که از اینا نمیارن
    اگه هم بیارن چندتا دونه میارن
    از روش کپی برداری میکنن بعد پراید رو خودران میکنن تا سطح تصادفات و مرگ و میر در کشور چند برابر بشه …. عمراً اگه از اینا بیارن ایران … به زودی در ایران
    ” پراید خودران سایپاگِل ”
    با ما همراه باشید با تازه ترین خبرها در مورد ماشین خودران سایپاگوگل یا سایپاگِل {سایپای به گِل نشسته} (^_^)