پتنت جدید اپل، آیفون را به یک اسلحه‌ی لیزر تگ تبدیل می‌کند!

پتنت جدید اپل، آیفون را به یک اسلحه‌ی لیزر تگ تبدیل می‌کند!

از روند پتنت‌هایی که توسط اپل ثبت می‌شوند، این موضوع کاملا مشخص است که آن‌ها قصد دارند کاری کنند که محصولاتشان و به‌خصوص آیفون، در تمام اوقات همراه کاربران باشند؛ حتی اگر برای رسیدن به این هدف لازم باشد که آیفون گران‌قیمت اپل به یک اسباب بازی متحرک لیزری به نام لیزر تگ نیز تبدیل شود!

به‌تازگی یک پتنت جدید برای آیفون ثبت شده است که نشان می‌دهد این تلفن همراه هوشمند قابلیت تبدیل شدن به یک اسلحه در بازی لیزر تگ را هم دارد. بازی لیزر تگ (Laser Tag) که در کشور ما کمتر شناخته شده است، یک بازی دسته‌جمعی جذاب است که در آن بازی‌کنندگان به دو گروه تقسیم می‌شوند و باید با استفاده از تفنگ‌های لیزری، اعضای تیم مقابل را هدف بگیرند.

پتنت جدید اپل، آیفون را به یک اسلحه‌ی لیزر تگ تبدیل می‌کند!

در بازی لیزر تگ علاوه بر سلاح‌های خاصی که توانایی پرتاب لیزر داشته باشند، لباس‌های افراد حاضر در بازی نیز باید دارای سنسورهای خاصی باشد که با برخورد پرتوهای لیزر با آن‌ها، زنگ هشدار را به صدا دربیاورند تا مشخص شود که آن بازی‌کننده، مورد اصابت تیم مقابل قرار گرفته است؛ چیزی مشابه بازی پینت بال، با این تفاوت که تیرها مجازی هستند و محیط و لباس‌های بازی لیزر تگ نیز کمی به جنگ ستارگان نزدیک‌تر است.

بر مبنای این پتنت، آیفون علاوه بر لیزر تگ می‌تواند در بازی‌های دیگر هم استفاده شود

در این پتنت اطلاعاتی درج شده است که نشان می‌دهد آیفون در نقش یکی از سلاح‌های لیزر تگ قرار می‌گیرد و کاربر می‌تواند با استفاده از آن، علاوه بر اینکه تیرهای لیزری را به سمت رقبا شلیک می‌کند، حرکت را در یک رادار مجازی مشاهده کند و آمار افرادی که توسط او از بازی خارج شده‌اند و هم‌تیمی‌هایی که داخل رقابت باقی مانده‌اند را ببیند.

برای این‌که آیفون بتواند این عملکرد را داشته باشد، باید از قابلیت‌هایی نظیر وای فای، بلوتوث و اینترنت سیم‌کارت (سلولار) به‌طور هم‌زمان استفاده کند تا سنسورهای ژیروسکوپ و دیگر بخش‌ها (احتمالا دوربین) بتوانند کارکرد دقیقی را ارائه دهند. همچنین قابلیت نقشه یابی در مکان‌های سربسته که به‌تازگی به قابلیت‌های ناوبری آیفون اضافه شده است، یکی از بخش‌های مهم مورد نیاز برای اجرای این پتنت سرگرم‌کننده به‌حساب می‌آید.

پتنت جدید اپل، آیفون را به یک اسلحه‌ی لیزر تگ تبدیل می‌کند!

نکته‌ی جالب اینجاست که اگر این طرح تئوری، عملی شود، کاربران قادر خواهند بود نقشه‌های مورد نظر خودشان را ایجاد کنند و با مشخص کردن اعضای تیم خودی و تیم حریف، یک بازی مشابه لیزر تگ را در خانه و با دوستان و آشنایان خود به راه بیندازند؛ البته این قابلیت تنها به بازی لیزر تگ محدود نخواهد شد و کاربران می‌توانند بنا به خلاقیت خود، صدها بازی و سرگرمی متنوع را بسازند و آن را با دوستان خود تجربه کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*