صفحه نمایش به شکل روبیک Cubimorph

محققان یک صفحه نمایش لمسی به صورت مکعب‌های روبیک طراحی کردند

گروهی از محققان و متخصصان محصولی همانند یک گوشی هوشمند را تولید کرده‌اند که دارای صفحه نمایشی مانند مکعب‌های روبیک است. در استفاده از این صفحه نمایش کاربر هیچ محدودیتی را نخواهد داشت. این صفحه متشکل از مکعب‌های ۶ ضلعی است که با اتصال به یکدیگر تصاویر را برای شما به نمایش خواهند گذاشت.

در حالی که گوشی‌های هوشمند ماژولاری مانند “FairPhone” و یا “Project Ara” هنوز در حال توسعه هستند، یک گروه از محققان دانشگاه بریستول یک صفحه نمایش لمسی با پیکربندی تازه‌ای را طراحی کرده‌اند. “Cubimorph” نام این صفحه نمایش است که از اتصال چند مکعب شش ضلعی به‌صورت زنجیروار ایجاد شده است. البته این صفحه نمایش برخلاف یک روبیک از انعطاف پذیری کمی برخوردار است؛ اما می‌توان با کمی ایجاد تغییر در آن یک مکعب روبیک را به وجود آورد.

صفحه نمایش به شکل روبیک Cubimorph

محققان با تولید این صفحه نمایش به شکل روبیک ، به دنبال برداشتن مرزهای مصارف کاربران هستند

در این مورد پیشنهادی تیم تحقیقاتی دانشگاه بریستول قصد دارد تا پیکربندی یک دستگاه مانند گوشی‌های هوشمند صفحه تخت به گونه‌های مختلفی مانند یک مکعب روبیک درآورد و یا تغییرات جدی را در نوع استفاده از آن به وجود آورد. در واقع این صفحه نمایش هیچ محدودیتی را برای استفاده کاربران جلوی راه خود نمی‌بیند. در کلیپ ویدیویی زیر شما می‌تواند از نزدیک شاهد نحوه کارایی این صفحه نمایش روبیک مانند به نام Cubimorph باشید.

در حالی که این دستگاه به مرحله نهایی نرسیده و تنها یک نمونه اولیه از آن تولید شده است، این تیم تحقیقانی قصد دارد تا آن را اواخر هفته جاری به کنفرانس بین‌المللی رباتیک و اتوماسیون استکهلم سوئد برده و به معرض نمایش بگذارد. این دستاورد می‌تواند شروعی تازه همگام با پروژه آرا گوگل باشد. با توجه به این دستاوردها باید دید که آینده‌ی صفحات نمایش محصولات دیجیتالی به چه شکلی درخواهند آمد و مصرف‌کنندگان تا چه حد در استفاده از آن‌ها آزادی عمل خواهند داشت. به نظر می‌رسد که رسیدن به مراحل نهایی این تکنولوژی دیگر دور نیست.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*