چند پنجره‌ای سیستم عامل Android N

ویژگی چند پنجره‌ای سیستم عامل Android N بهبود یافته‌تر از گذشته شده است

کمپانی گوگل خبرهای خوبی را از سیستم عامل Android N منتشر کرده است. ویژگی چند پنجره‌ای در اندروید N بهبود یافته‌تر از گذشته شده است. عملکرد کاربران خیلی آزادانه‌تر از گذشته شده است و بخش نوتیفیکیشن‌ها نیز عملکرد بهتری را به خود می‌بیند. علاوه بر آن تلویزیون اندروید نیز به ویژگی تصویر-در-تصویر مجهز شده است.

کنفرانس Google I/O 2016 در حال برگزاری است و گجت نیوز به‌صورت کاملاً همگام با آن در حال انتشار تازه‌ترین اخبار این رویداد بزرگ دنیای تکنولوژی است. از مهم‌ترین خبرهایی که از این کنفرانس به گوش می‌رسد می‌توان به به‌روزرسانی‌هایی جدی نسخه بعدی سیستم عامل اندروید اشاره کرد. اخباری که می‌تواند برای توسعه دهندگان و طرفداران جذاب باشد.

آن‌گونه که به نظر می‌رسد شما در آینده‌‌ای نزدیک قادر خواهید بود تا کارهای بسیار بیشتری را با گوشی هوشمند خود انجام دهید. دستیار صوتی گوگل پیشرفت‌های بسیار مفیدی را به خود می‌بیند و اپلیکیشن پیام‌رسان Allo نیز به شما اجازه خواهد داد تا بدون نیاز به خروج از اپلیکیشن، از ویژگی چند پنجره‌ای در سیستم عامل Android N لذت ببرید.

چند پنجره‌ای در سیستم عامل Android N

البته در آینده گزینه‌ای به نام چند پنجره‌ای وجود خواهد داشت و پیشرفت‌هایی نیز در سوئیچ بین تسک‌ها اعمال خواهد شد. علاوه بر آن شما شاهد یک دکمه به نام “Clear All” خواهیم بود که شما می‌توانید از به‌هم‌ریختگی بیش از حد اپلیکیشن‌های در حال اجرا پایان بخشید. هرچند که سیستم عامل Android N اپلیکیشن‌هایی که شما استفاده کمی از آن‌ها دارید را به‌صورت خودکار حذف خواهد کرد. ویژگی دیگری نیز به نام “Quick Switch” (سوئیچ سریع) اضافه خواهد شد که با دو بار ضربه زدن به دکمه آخرین اپلیکیشن‌ها شما را قادر می‌سازد تا بلافاصله به آخرین برنامه‌هایی که شما از آن‌ها استفاده کردید سوئیچ کنید. این ویژگی جدید دقیقاً عملکردی شبیه به کلید ترکیب Alt+Tab در یک کامپیوتر خواهد داشت.

چند پنجره‌ای مدتی است که به‌صورت دکمه ساده Recents راه اندازی شده است. این دکمه به‌تنهایی قادر است تا صفحه را به دو نیمه تقسیم کند. در این ویژگی می‌توانید در یک مربع اپلیکیشن دیگری را اجرا کنید و در دیگر مربع یک اپلیکیشن دیگر از طریق Recent Apps انتخاب کرده تا بتوانید آن را نیز در حال اجرا داشته باشید.

علاوه بر آن ویژگی تصویر-در-تصویر نیز وجود دارد که البته تنها محدود به استفاده در تلویزیون‌های اندرویدی (Android TV) است. این قابلیت به کاربران امکان خواهد داد تا بتوانند تصویری از یک اپلیکیشن دیگر را به‌صورت یک پنجره کوچک در کنار صفحه تلویزیون اندرویدی خود داشته باشند. ما امیدواریم که روزهای آینده شاهد اضافه شدن این ویژگی به تبلت‌های اندرویدی نیز باشیم.

ما شاهد بهبود‌هایی نیز در بخش نوتیفیکیشن‌ها هستیم. همراه با سیستم عامل Android N ما قادر خواهیم بود تا بدون سوئیچ کردن اپلیکیشن از طریق نوتیفیکیشن‌ها به پیام‌های رسیده به دستمان پاسخ دهیم. این موجب می‌شود تا شما هم‌زمان از چند اپلیکیشن استفاده کنید.

هرچند که برخی از تولیدکنندگان در حال حاضر قابلیت‌های این‌چنینی را به گوشی‌های هوشمند خود اضافه کرده‌اند؛ اما وجود آن‌ها در تمامی محصولات از طریق سیستم عامل Android N می‌تواند جذاب باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*