اندروید ویر ۲.۰ ؛ بزرگترین به‌روزرسانی پلتفرم گوگل برای گجت‌های پوشیدنی

اندروید ویر ۲.۰ ؛ بزرگترین به‌روزرسانی پلتفرم گوگل برای گجت‌های پوشیدنی

با اینکه اکثر توجهات در رویداد I/O ۲۰۱۶ گوگل بر روی اندروید ان متمرکز شده است، اما ورژن جدید سیستم عامل مخصوص گجت‌های پوشیدنی یا همان اندروید ویر ۲.۰ (Android Wear 2.0) نیز مخاطبان خاص خود را دارد و به‌خصوص با پیشرفت امروزه‌ی این نوع گجت‌ها، اهمیت این پلتفرم بسیار بیشتر از قبل شده است.

آن‌طور که مجری مراسم می‌گوید، سیستم عامل اندروید ویر ۲.۰ ، بزرگ‌ترین به‌روزرسانی در تاریخ این پلتفرم خواهد بود و این نسخه از اندروید Wear در سه بخش کلیدی گجت‌های پوشیدنی که همان واچ فیس، پیام‌رسانی و ورزش و تناسب اندام هستند، پیشرفت قابل توجهی داشته است. بنابراین ابتدا به سراغ قابلیت‌های جدید بخش اول این نسخه می‌رویم.

اندروید ویر ۲.۰ ؛ بزرگ‌ترین به‌روزرسانی پلتفرم گوگل برای گجت‌های پوشیدنی

از این پس کاربران قادر خواهند بود صفحه‌ی اصلی یا همان بخش watchface ساعت‌های هوشمندی که از این سیستم عامل برخوردار هستند را کاملا مطابق خاص خود تغییر دهند. به لطف امکانات جدید اندروید ویر ۲.۰ شما می‌توانید ابتدا واچ فیس مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و سپس اطلاعات متنوعی که هرکدام توسط اپلیکیشن‌های مختلف مدیریت می‌شوند را بر روی آن قرار دهید؛ درواقع دیگر نمایش اطلاعات و ابزارک‌های اپلیکیشن‌های ساعت هوشمندتان بر روی واچ فیس‌های مختلف، محدود نیست و می‌توانید میانبر و اطلاعات هر اپلیکیشنی را بر روی هر واچ فیسی قرار دهید.

امکانات جدید اندروید ویر ۲.۰ در بخش پیام‌رسانی و تناسب اندام

اندروید ویر ۲.۰ ؛ بزرگ‌ترین به‌روزرسانی پلتفرم گوگل برای گجت‌های پوشیدنی

از این پس دیوایس‌های دارای این سیستم عامل گوگل قادر خواهند بود که دست‌خط کاربران را تشخیص دهند و برای ارسال پیام از آن بهره ببرند. به‌طور مثال پیامی برای شما ارسال می‌شود که در آن، دوستتان از شما می‌پرسد که چه زمانی پیش او می‌روید؟ شما برای پاسخ‌گویی کافی است که مثلا عبارت ۳pm را بر روی صفحه با انگشتتان بکشید، ساعت هوشمند به‌طور خودکار این عبارت را به حروف و اعداد تایپ شده تبدیل می‌کند و صفحه را به سمت پایین اسکرول می‌کند تا فضای خالی برای نوشتن ادامه‌ی پیامتان هم فراهم شود؛ در نهایت هم می‌توانید نوشتن را ادامه دهید یا پیام را برای مخاطب مورد نظر ارسال کنید.

در آخر هم می‌رسیم به قابلیت‌های جدید اندروید ویر ۲.۰ در بخش ورزش و تناسب اندام. گوگل به نظر می‌رسد که پیام آن دسته از کاربرانی که مایل هستند از ساعت هوشمندشان به‌عنوان یک مربی شخصی استفاده کنند را شنیده است و تغییرات کاربردی مهمی را در پلتفرم پوشیدنی خود اعمال کرده است.

اندروید ویر ۲.۰ ؛ بزرگ‌ترین به‌روزرسانی پلتفرم گوگل برای گجت‌های پوشیدنی

از این پس کاربران قادر هستند که اطلاعات خود را بلافاصله با شروع فعالیتشان در ساعت هوشمند ذخیره کنند؛ این امکان که به لطف سیستم تشخیص حرکت جدید این سیستم عامل با نام گوگل فیت (Google Fit) ایجاد شده است، به کاربران امکان می‌دهد که به‌طور مثال هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های دنبال‌کننده‌ی حرکات ورزشی نظیر Strava، بدون این‌که نیاز به فعال کردن اپلیکیشن داشته باشند و تنها با شروع دویدن و فعالیت، آمار آن را در اپلیکیشن مورد نظر به‌صورت ثبت‌شده داشته باشند.

قابلیت مهم دیگری که در بخش فعالیت‌های ورزشی به اندروید ویر ۲.۰ اضافه شده است، این گزینه است که کاربران می‌توانند هنگام فعالیت‌های ورزشی و بدون اینکه نیازی به تلفن همراه هوشمندشان داشته باشند، به موسیقی گوش کنند و گجت پوشیدنی‌شان این کار را به‌صورت مستقل برایشان انجام دهد؛ بنابراین دیگر حمل اسمارت فون و تعامل با آن در هنگام دویدن و با دست‌های عرق کرده را فراموش خواهید کرد. حتی در این بخش امکان استفاده از نرم افزارهای استریم موسیقی نظیر اسپاتیفای نیز فراهم خواهد بود تا کاربران بتوانند یک تجربه‌ی موسیقی لذت‌بخش را همراه با فعالیت ورزشی خود تجربه کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این مدل ساعتی ک توی عکسه چیه ؟ چقدر شیکو قشنگه !