اندروید تی‌ وی

گوگل از بهبود اندروید تی‌ وی در آینده نزدیک خبر داد

کنفرانس I/O گوگل بالاخره از راه رسید و با اینکه سخنرانی اولیه مراسم پر از خبرهای جدید از سوی گوگل بود، هنوز هم غافلگیری‌های این کمپانی تمام نشده است. در حقیقت پس از پایان ارائه رسمی گوگل، به لطف جلسات مختلفی که در حال برگزاری هستند، خبرهای بیشتری منتشر شده‌اند. گوگل به‌تازگی از توسعه اپلیکیشن‌های بیشتر در اندروید تی‌ وی خبر داده است که به‌زودی برای این پلتفرم در دسترس قرار می‌گیرند.

تصویر در تصویر و اپلیکیشن‌های بیشتر، به‌زودی در اندروید تی‌ وی

علاوه بر توسعه محدوده اپلیکیشن‌ها و محصولات مربوط به این پلتفرم، به لطف عرضه نسخه جدید از سیستم‌عامل گوگل، اندروید تی‌ وی در سال جاری با قابلیت‌های جدیدی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این قابلیت‌های جدید را طی ماه‌های گذشته توانستیم از نسخه پیش‌نمایش اندروید N استخراج کنیم. با این حال کمپانی گوگل روز گذشته پیرامون جنبه‌های مختلف اندروید تی‌ وی در سال ۲۰۱۶ بیشتر بحث کرده است. از جمله قابلیت‌های کلیدی و جدید می‌توان به ضبط کانال‌های زنده تلویزیونی و استفاده از قابلیت تصویر‌ در تصویر اشاره کرد.

در نسخه‌های پیش‌نمایش اندروید N، رد پای این دو قابلیت دیده می‌شود، با این تفاوت که حالا توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند از آن‌ها بهره گیرند. بدین ترتیب به نظر می‌رسد کمپانی گوگل توجه ویژه‌ای به بهبود کیفیت اندروید تی‌ وی در خانه کاربران دارد. همچنین با آمدن اندروید N، علاوه بر توسعه اپلیکیشن‌های این پلتفرم، پشتیبانی از DVR نیز به آن افزوده می‌شود.

قابلیت تصویر در تصویر (به معنای نمایش چند پنجره به‌صورت هم‌زمان در نسخه‌های دیگر از اندروید N) نیز شرایط مشابهی دارد. از آنجایی که تعداد اپلیکیشن‌های متناسب با این قابلیت در آینده نزدیک بیشتر می‌شود، کاربران می‌توانند استفاده بهینه‌ای از آن در محصولات خود داشته باشند.

علاوه بر این موارد، گوگل در توضیحات خود به‌صورت مختصر از به‌کارگیری محدوده دینامیکی بالا به کمک نسخه جدید سیستم‌عامل خود در اندروید تی‌وی خبر داده است. گفته می‌شود این سه جنبه از جمله مهم‌ترین تغییرات پلتفرم اندروید تی‌ وی در سال ۲۰۱۶ (به لطف اندروید N) خواهند بود. نظر شما در این زمینه چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*