آیفون 2017 با بدنه‌ی شیشه‌ای ساخته خواهد شد

آیفون ۲۰۱۷ با بدنه‌ی شیشه‌ای ساخته خواهد شد

امسال در حال طی کردن یکی از عجیب‌‌‌ترین سال‌ها در تاریخ پیش‌بینی‌های مربوط به آیفون بعدی اپل هستیم. با اینکه تنها چهار ماه به زمان معرفی نسل هفتم آیفون فاصله داریم، اما اکثر گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی دو نسل بعد، یعنی آیفون ۲۰۱۷ هستند و گویا مدل امسال آیفون، اهمیت چندانی ندارد!

آیفون ۷ قرار است که در ماه سپتامبر و در کنفرانس سالانه‌ی اپل رونمایی شود، اما در کمال تعجب می‌بینیم که اکثر کارشناسان، تحلیل‌گران و حتی شایعه‌پردازان عقیده دارند که این آیفون تغییرات چندانی را به خود نخواهد دید. درواقع آن‌ها باور دارند که اپل سال جاری را با آرامش و همان طراحی همیشگی سپری خواهد کرد و این آیفون ۲۰۱۷ – که احتمالا به‌جای آیفون ۷ اس، آیفون ۸ نام خواهد گرفت – است که کانون تغییرات خواهد بود.

پیش از این مینگ چی-کو (Ming-Chi Kuo) تحلیلگر نام آشنای تشکیلات KGI که شاید کاربران نظر او را به اندازه‌ی نظر مدیر ارشد بخش طراحی محصولات اپل قبول داشته باشند، درباره‌ی این مدل گفته بود که آیفون ۲۰۱۷ تغییرات مهمی را تجربه خواهد کرد و دوربین با لنز دوگانه، نمایشگر با پنل‌های OLED و طراحی جدید بدنه در این آیفون است که عملی خواهند شد و نه آیفون ۷.

آیفون 2017

حالا بعد از آن اظهار نظرها، نوبت یکی از دیگر از نزدیکان اپل رسیده است که درباره‌ی این آیفون نظر بدهد و فرضیه‌ی طراحی شیشه‌ای در آیفون سال بعدی را مطرح کند. مدیر صنایع کچر (Catcher) به‌تازگی گفته است که آیفون ۲۰۱۷ دارای بدنه‌ی شیشه‌ای و کاملا متفاوت با آیفون‌های فعلی و قبلی خواهد بود.

بدنه‌ی شیشه‌ای به همراه فلز، آیفون ۲۰۱۷ را تشکیل می‌دهند

صنایع کچر، یکی از کمپانی‌های بزرگ کشور تایوان است که در زمینه‌ی ساخت بدنه‌ی گجت‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند. این کمپانی در ساخت چند مدل اخیر آیفون با اپل همراه بوده است و تولید بخش عمده‌ای از فریم فلزی آیفون بر عهده‌ی آن‌ها بوده است. آلن هورنگ (Allen Horng) که سمت مدیر عامل و مدیر اجرایی این کمپانی را بر عهده دارد، عقیده دارد که یکی از مدل‌های آیفون ۲۰۱۷ با بدنه‌ی شیشه‌ای ساخته خواهد شد و در ساخت بدنه‌ی آن علاوه بر شیشه، از فلز هم استفاده خواهد شد؛ همین استفاده از فلز و سهم کارخانه‌های کچر در تولید این نسل است که باعث علاقه‌ی تحلیل‌گران این کمپانی به گمانه‌زنی درباره‌ی نسل بعدی آیفون شده است.

آیفون 2017بنا بر عقیده‌ی آقای هورنگ، آیفون بعدی اپل که در سال ۲۰۱۷ معرفی می‌شود، دارای چند مدل مختلف خواهد بود و احتمالا علاوه بر مدل معمولی و پلاس، یک مدل دیگر (شاید دو مدل) هم به این خانواده اضافه می‌شود و اپل مدل اصلی را با همان فریم فلزی و مطابق گذشته تولید خواهد کرد.

بنابراین بعد از استفاده از فلز و پلاستیک، به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد وارد حوزه‌ی جدیدی شود و پرچم‌داران سال ۲۰۱۷ خود را با بدنه‌ی شیشه‌ای و احتمالا با طراحی بسیار نوآورانه روانه‌ی بازار کند. جالب است بدانید که جناب هورنگ عقیده دارد که پروسه‌ی ساخت آیفون شیشه‌ای نیازمند تجهیزات پیشرفته و طراحی پیچیده‌ای است و همین هم احتمالا باعث خواهد شد که قیمت مدل شیشه‌ای آیفون ۲۰۱۷، کمی بالاتر از مدل‌های دیگر باشد؛ شاید هم اپل با کاهش قدرت سخت افزاری قطعات داخل آن، کاری کند که این افزایش قیمت در آن قسمت جبران شود و کاربران بیشتری بتوانند مدل شیشه‌ای آیفون را خریداری کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*