گلکسی تب مجهز به اسکنر عنبیه چشم

تبلت جدید سامسونگ میزبان اسکنر عنبیه چشم است

از سامسونگ خبر می‌رسد که این کمپانی کره‌ای به‌تازگی یک تبلت ۷ اینچی مجهز به اسکنر عنبیه چشم را مخصوص دولت هندوستان تولید کرده است. این تبلت که در اختیار کارمندان بانک‌ها و دولت‌ الکترونیک هند قرار خواهد گرفت، فرآیند احراز هویت در مراودات بانکی این کشور را تقویت خواهد کرد.

اسکنر عنبیه چشم راهی برای دسترسی ایمن‌تر در اطلاعات بانکی است

شایعات پیرامون فبلت گلکسی نوت ۶ سامسونگ روزبه‌روز افزایش میابند. از همان ابتدا عنوان می‌شد که این محصول از یک اسکنر عنبیه چشم برخوردار خواهد بود. حال خبر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد یک تبلت سری گلکسی تب مجهز به این سنسور را در آینده‌ای نزدیک معرفی کند.

لازم به ذکر است که این تبلت اندرویدی یک محصول بالا رده نخواهد بود ولی با وجود مجهز بودن این تبلت به سنسور عنبیه می‌توان انتظار داشت که از مشخصات میان رده رو به بالایی برخوردار باشد. به نقل از سامسونگ این دستگاه مخصوص کارمندان مشاغل دولتی کشور هندوستان نظیر کارمندان بانک و سرویس‌ دهندگان دولت الکترونیک تولید شده است. سامسونگ در ‌این باره می‌گوید:

فناوری بیومتریک استفاده آسانی دارد و در حال حاضر اسکنر عنبیه چشم موجود در تبلت سری گلکسی تب سامسونگ قصد دارد تا به اهداف الکترونیکی دولت هندوستان کمک کند؛ به‌طوری که تمامی شهروندان این کشور می‌توانند جهت دسترسی به اطلاعات مالی خود از آن بهره‌مند شوند. این قضیه راه حل مؤثری در افزایش امنیت خواهد بود که برنامه‌های دولت هند را حمایت کرده و به فعالیت‌های بانک‌ها در زمینه احراز هویت یک فرد بدون داشتن هر زبان و گفتاری کمک خواهد کرد.

گلکسی تب مجهز به اسکنر عنبیه چشم سامسونگ (Samsung Galaxy Tab IRIS) به یک صفحه نمایش ۷ اینچی با رزولوشن ۱,۰۲۴ در ۶۰۰ پیکسل، پردازنده ۴ هسته‌ای با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز، ۱.۵ گیگابایت ظرفیت رم، باتری ۳,۶۰۰ میلی‌آمپری و همچنین اندروید ۵.۰ آب‌نبات چوبی مجهز خواهد بود. با معرفی این محصول، سامسونگ شایعه‌ی استفاده گلکسی نوت ۶ از اسکنر عنبیه چشم را تشدید کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*