فروش دو برابری تبلت سرفیس پرو نسبت به آیپد پرو در بریتانیا

فروش دو برابری تبلت سرفیس پرو نسبت به آیپد پرو در بریتانیا

تبلت سرفیس پرو (Surface Pro) مایکروسافت و آیپد پرو (iPad Pro) اپل همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، دو تبلت حرفه‌ای و قدرتمند بازار هستند که بدون هیچ حرف و حدیثی، از بهترین‌های این رده محسوب می‌شوند و بخش عظیمی از فروش بازار تبلت‌های پرچم‌دار در تمام کشورهای جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

اخیرا آماری از فروش این دو تبلت در کشورهای حوزه‌ی بریتانیا یعنی کشورهای انگلستان، ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند اعلام شده که اطلاعات جالبی را در خود دارد. بخش اصلی این آمار مربوط به فروش تبلت سرفیس پرو و آیپد پرو در بازار کاری این کشورها می‌شود؛ درواقع این آمار بر مبنای خریدی است که توسط کارخانه‌ها، شرکت و موسسات مختلف انجام گرفته است و ربطی به کاربران مصرف‌کننده‌ی عادی ندارد.

بر طبق اطلاعات منتشر شده در این آمار، در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ میلادی یعنی حد فاصل ماه‌های ژانویه تا ماه مارس، حدود ۲۷۵ هزار واحد از تبلت سرفیس پرو مایکروسافت به موسسات و شرکت‌های مختلف فروخته شده است؛ فروش این تبلت در بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۳ هزار واحد بوده است و این یعنی مایکروسافت در سال جدید موفق شده است که فروش تبلت سرفیس پرو خود را به میزان سه برابر افزایش دهد.

از آن سو عملکرد اپل در بازار کاری این کشورها چندان موفق نبوده است و با فروش ۱۰۷هزار واحد آیپد پرو، فروش تبلت پرچم‌دار اپل حتی از نصف فروش پرچم‌دار مایکروسافت هم پایین‌تر بوده است!

فروش کاملا متفاوت تبلت سرفیس پرو در بازار کاربران عادی

فروش دو برابری تبلت سرفیس پرو نسبت به آیپد پرو در بریتانیا

جالب است بدانید که این آمار در بازار مصرف‌کنندگان عادی کاملا با آمار فروش در بازار کاری متفاوت بوده است و تبلت آیپد Pro اپل توانسته است که رقیب خود را در این حوزه شکست دهد. اما دلیل این تفاوت فروش در بازارهای مختلف چیست؟ کارشناسان بازار، اولین دلیل را قیمت بالاتر تبلت اپل عنوان می‌کنند که این موضوع با توجه به قیمت تقریبا بالای تبلت سرفیس پرو مایکروسافت، نمی‌تواند دلیل چندان قانع‌کننده‌ای باشد.

تحلیل‌گر ارشد موسسه‌ی تحقیقاتی Canalys یعنی تیم کاولینگ (Tim Coulling) در این باره توضیح جالب توجه‌تری را ارائه می‌دهد:

یکی از مشکلات اپل در این بازار، قیمت است و مشکل دیگر، آشنایی کمتر [کارمندان و مدیران] و اپلیکیشن‌ها هستند.

درواقع نکته‌ای که آقای کاولینگ سعی دارد آن را توضیح بدهد، تفاوت پلتفرم این دو تبلت با یکدیگر است. از گذشته تا به حال، اکثریت جامعه‌ی کاری در کشورهای مختلف از جمله چهار کشور حوزه‌ی بریتانیا، از سیستم‌های کامپیوتری دارای سیستم عامل ویندوز استفاده کرده‌اند و اکثر نرم افزارهای مورد نیاز برای انجام کارهای آن‌ها نیز برای این پلتفرم نوشته شده است.

بنابراین مدیران و کارمندآن‌هم تمایل دارند که از تبلت سرفیس پرو استفاده کنند تا سرعت بالاتری داشته و به محیط ویندوزی آن‌هم کاملا عادت داشته باشند؛ بنابراین سبک کاری و اپلیکیشن‌های مخصوص ویندوز، دلیل اصلی فروش کمتر آیپد پرو نسبت به مایکروسافت سرفیس پرو در محیط‌های کاری و شرکت‌ها حساب می‌آیند.

رقابت اپل و سامسونگ در بازار تبلت بریتانیا

فروش دو برابری تبلت سرفیس پرو نسبت به آیپد پرو در بریتانیا

طبق اطلاعاتی که در انتهای این گزارش منتشر شده است، فروش تبلت‌ها در کشورهای حوزه‌ی بریتانیا نیز مشابه سایر نقاط جهان با کاهش رو به رو بوده و این فروش نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته با ۸ درصد کاهش مواجه شده است. تبلت‌های آیپد اپل همچنان ‌هم پرفروش‌ترین تبلت‌های بازار این منطقه محسوب می‌شوند و با فروش ۵۰۰ هزار واحدی در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶، در رتبه‌ی اول قرار دارند؛ تبلت‌های تولیده شده توسط کمپانی سامسونگ هم با فروش حدود ۳۳۳ هزار و ۸۰۰ واحدی در رتبه‌ی دوم پر فروش‌ها قرار دارند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*