تولید نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد

تولید نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد ؛ گربه‌ی متنفر از دوشنبه‌ها برمی‌گردد!

انیمیشن گارفیلد (Garfield) یکی از آن عناوینی است که همه‌ی ما دلمان می‌خواهد نسخه‌ی جدیدی از آن ساخته شود و علاوه بر کودکانی که عاشق انیمیشن‌هایی با نقش‌آفرینی حیوانات سخن‌گو هستند، بزرگ‌سالان نیز معمولا از هنرنمایی این گربه‌ی نارنجی رنگ شکموی متنفر از دوشنبه‌ها لذت می‌برند!

در دوره‌ای که شاهزادگان خوش‌قیافه‌ی ثروتمند دیزنی از یک طرف و ابرقهرمانان نتراشیده‌ی مارول از یک طرف دیگر به چشمانمان حمله کرده‌اند، دلمان برای یک اثر خوش‌ساخت مانند انیمیشن گارفیلد لک زده است. نسخه‌ی اول این پویانمایی که در سال ۲۰۰۴ بر روی پرده‌ی سینماها رفت، جزو اولین آثار کودکانه‌ای بود که در آن، حیوانات رفتاری مانند بزرگ‌سالان از خود بروز داده و عاداتی مانند تنبلی، پرخوری، پر رویی و حتی بی‌ادبی را نشان می‌دهند.

طبق یک گزارش رسمی، عوامل ساخت نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد هم اکنون در حال طی کردن مراحل ابتدایی تولید در استودیوهای کمپانی فیلم‌سازی Alcon Entertainment در آمریکا هستند. جان کوهن (John Cohen) تهیه‌کننده و تولیدکننده‌ی انیمیشن‌های محبوب و موفقی همچون مجموعه‌ی عصر یخبندان، من نفرت انگیز و فیلم سینمایی پرندگان خشمگین یا همان انگری بردز، مسئولین تولید نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد را بر عهده دارد و علاوه بر او، حضور جان آرباکل (Jon Arbuckle) در نقش جان، صاحب گارفیلد و اودی (Odie) یعنی همان سگ بامزه‌ی جان در این نسخه تا حدود زیادی قطعی شده است.

تولید نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد

البته هنوز حضور بیل مری (Bill Murray)، بازیگر، کمدین و نویسنده‌ی نام‌آشنای هالیوود که صداپیشگی شخصیت گارفیلد را بر عهده داشته است، هنوز مشخص نیست و باید دید که آیا سازندگان می‌توانند بار دیگر او را فریب دهند یا خیر؛ در نسخه‌ی اول این انیمیشن به آقای مری گفته شده بود که برادران کوئن (Coen) – که از تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان بسیار مشهور و معتبر هالیوود محسوب می‌شوند – در تولید این انیمیشن حضور خواهند داشت و او هم به همین دلیل، نقش را قبول کرده بود. اتفاقی که هرگز نیفتاد و برادران کوئن در هیچ‌کدام از نسخه‌های انیمیشن گارفیلد حضور پیدا نکردند!

انیمیشن گارفیلد با ریشه‌هایی ۳۸ ساله

جیم دیویس (Jim Davis) خالق اصلی این اثر محسوب می‌شود و برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ بوده است که او شخصیت گارفیلد را در یک داستان کمیک استریپ خلق کرده است. بعد از موفقیت نسخه‌ی اول کمیک استریپ، ده‌ها مجموعه‌ی داستانی دیگر نیز با نقش‌آفرینی گارفیلد ساخته شد و اینگونه بود که توجه هالیوودی‌ها به سمت آن جلب شد.

تولید نسخه‌ی جدید انیمیشن گارفیلد

بعد از ساخت انیمیشن اصلی گارفیلد در سال ۲۰۰۴، این گربه‌ی تپل دوست داشتنی یک محبوبیت جهانی پیدا کرد و صدها بازی، انیمیشن کوتاه، مجموعه‌ی تلویزیونی و داستان کمیک استریپ از روی آن ساخته و منتشر شد. این روند ادامه پیدا کرد و در سال ۲۰۰۶، نسخه‌ی دوم انیمیشن گارفیلد با نام «داستان دو بچه گربه» (A Tail Of Two Kitties) در سینماها اکران شد؛ این نسخه درباره‌ی عوض شدن جای گارفیلد با یک گربه‌ی اشرافی که دقیقا شکلی مشابه خود او داشت، روایت شد و ماجراهای جالبی را درباره‌ی قرار گرفتن گارفیلد شکمو در یک زندگی اشرافی رقم زد.

اما بعد از آن نسخه تا به حال اثر قابل توجه و با کیفیتی درباره‌ی گارفیلد ساخته نشده است و امیدواریم که این نسخه‌ی جدید بتواند بار دیگر همان خاطرات جذاب را برای ما و تمام طرفداران این انیمیشن در سراسر دنیا زنده کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*