دولت هند درخواست اپل برای احداث اپل استور در این کشور را رد کرد

دولت هند درخواست اپل برای احداث اپل استور در این کشور را رد کرد

همان‌طور که حدود چهار روز پیش به اطلاعتان رساندیم، مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک شخصا سفری به کشور هند داشته است و با مقامات دولتی عالی‌رتبه‌ از جمله نسخت وزیر این کشور آسیایی دیدار کرده و دو طرف، پیرامون مسائلی نظیر احداث اپل استور در کشور هند پای گفتگو نشسته‌اند.

بازار هند در سال آینده بعد از چین، به دومین بازار بزرگ تلفن‌های همراه هوشمند و گجت‌های الکترونیکی جهان تبدیل خواهد شد و گرگ‌های بازار جهانی نظیر سامسونگ و اپل در تلاش هستند که هر چه سریع‌تر، به‌طورجدی وارد این بازار شوند و سود عظیمی که در این میدان نسبتا بکر خوابیده است را مال خود کنند.

احداث اپل استور در هند به تاییدیه‌ی دولت این کشور وابسته است

جدی‌ترین و مهم‌ترین اقدامی که اپل برای رسیدن به این هدف به دنبال آن است، احداث یک اپل استور در آینده‌ی نزدیک در کشور هند است و حتی قصد دارد که این تعداد را به ۳ اپل استور تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش دهد؛ اما یک مانع بسیار بزرگ بر سر راه اپل و دیگر کمپانی‌های خارجی وجود دارد و آن‌هم حمایت سرسختانه‌ی دولت هند از محصولات تولید داخل این کشور است.

دولت هند درخواست اپل برای احداث اپل استور در این کشور را رد کرد

طبق قوانینی که در این کشور آسیایی وجود دارد، تمام فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها موظف هستند که ۳۰ درصد از ظرفیت فروشگاه خود را با محصولات هندی پر کنند تا از این راه به فروش تولید داخل کمک شود. این قانون که مقامات دولتی بسیار هم بر روی اجرای آن سخت‌گیری می‌کنند، سال قبل شامل یک تخفیف شد و آن‌هم معافیت کمپانی‌ها و صنایع تکنولوژی‌محور از این ۳۰ درصد بود.

اپل هم دقیقا قصد داشت که از همین معافیت استفاده کند و هرچه سریع‌تر مقدمات احداث یک اپل استور بزرگ در کشور هند را فراهم کند؛ اما آن‌طور که یکی از مقامات ارشد دولتی این کشور -که هویتش افشا نشده است- بیان کرده، این درخواست اپل رد شده است و دولت در حال حاضر اجازه احداث اپل استور فیزیکی در کشور هند را به مدیران این کمپانی نمی‌دهد.

آن‌ها [اپل] درخواست [احداث اپل استور] را ارائه کردند اما موارد مورد نیاز برای اثبات استحقاق خود را در اختیار ما قرار ندادند. این تصمیم [رد درخواست اپل] بعد از بررسی کامل تمام ابعاد تقاضای آن‌ها گرفته شده است.

این‌ها توضیحاتی است که آن مقام دولتی در اختیار خبرگزاری رویترز (Reuters) قرار داده است؛ بنابراین تا به اینجای کار و حداقل تا اواخر فصل تابستان، احداث اپل استور در کشور هند منتفی است اما با توجه به اینکه فاکسکان قصد دارد که یک کارخانه‌ی ۱۰ میلیارد دلاری عظیم را در این کشور احداث کند و بخشی از تولیدات اپل به داخل خاک هند منتقل می‌شوند، احتمالا دولت این کشور از مواضعش کوتاه بیاید و بالاخره شاهد احداث یک اپل استور فیزیکی در این منطقه باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. نباید روی عقل کسی که فیلم هندی میسازه و نگاه میکنه خیلی حساب کرد!