این طرح‌های لو رفته‌ ابعاد و ضخامت آیفون ۷ و ۷ پلاس را فاش کرده‌اند

این طرح‌های لو رفته‌ ابعاد و ضخامت آیفون ۷ و ۷ پلاس را فاش کرده‌اند

با اینکه این روزها اکثر مطالبی که درباره‌ی لو رفتن اطلاعات مختلف از آیفون ۷ (iPhone 7) منتشر می‌شوند مربوط به تصاویر و رندرهای سه بعدی لو رفته از این اسمارت فون هستند، اما دقایقی پیش طرح جدیدی از داخل کمپانی لو رفته است که ابعاد دقیق و ضخامت آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را فاش می‌کند.

این دو طرح که اولین آنها را در زیر مشاهده می‌کنید، اطلاعات جالبی درباره‌ی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را لو می‌دهند. با توجه به زبان چینی نوشته‌های بر روی این دو تصویر، احتمالا آنها باید از داخل یکی از منابع تامین سخت افزاری اپل به بیرون درز کرده باشند. تصویر پایینی متعلق به آیفون ۷ است و همان‌طور که می‌بینید، ضخامت آیفون ۷ و طول و عرض آن در این طرح مشخص است:

این طرح‌های لو رفته‌ ابعاد و ضخامت آیفون ۷ و ۷ پلاس را فاش کرده‌اند

اگر این اعداد درست باشند و بخواهیم به رقم ۷.۲‌ میلی‌متری نوشته شده بر روی این تصویر اعتماد کنیم، ضخامت آیفون ۷ یک میلی‌متر از نسل قبلی یعنی آیفون ۶ اس با ضخامت ۷.۱ میلی‌متر، بیشتر است. بجز ضخامت، طول و عرض نسل هفتم آیفون دقیقا مشابه نسل قبلی یعنی طولی معادل ۱۳۸.۳ میلی‌متر و عرضی معادل ۶۷.۱ میلی‌متر خواهد بود.

بجز این اعداد، یک نکته‌ی عجیب دیگر در طراحی آیفون ۷ وجود دارد و آن‌هم این است که اگر به لنز دوربین پشتی دقت کنید، متوجه اندازه‌ی نسبتا بزرگ آن می‌شوید. خب حالا نکته‌ی عجیبش کجاست؟ دقیقا چهار روز پیش در گجت نیوز برایتان تصویری لو رفته از آیفون ۷ را منتشر کردیم که در آن عکس هم همان‌طور که آن را در زیر مشاهده می‌کنید، لنز دوربین دقیقا به همین شکل بود و با این حد از شباهت، به نظر می‌رسد که این تصاویر و طرح‌ها کمی بیشتر از یک شایعه باشند و اپل واقعا قصد دارد که لنز دوربین را با اندازه‌ی بزرگ‌تر و احتمالا با قابلیت پوشش زوایای بیشتر طراحی کند:

این طرح‌های لو رفته‌ ابعاد و ضخامت آیفون ۷ و ۷ پلاس را فاش کرده‌اند

ضخامت آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هر دو افزایش خواهد یافت

به غیر از طرح مربوط به آیفون ۷، طرح دیگری هم لو رفته است که نشان می‌دهد ضخامت مدل بزرگ‌تر نسل هفتم، یعنی آیفون ۷ پلاس نیز همچون ضخامت آیفون ۷ با افزایش مواجه خواهد شد. این ضخامت به میزان یک میلی‌متر از آیفون ۷ و البته از نسل قبلی خود یعنی آیفون ۶ اس پلاس بیشتر است؛ به غیر از این پارامتر، دیگر مشخصه‌های ابعاد یعنی طول ۱۵۸.۲ میلی‌متری و عرض ۷۷.۹ میلی‌متری با آیفون ۶ اس پلاس کاملا مطابقت خواهد داشت. این طرح لو رفته را در زیر مشاهده می‌کنید:

این طرح‌های لو رفته‌ ابعاد و ضخامت آیفون ۷ و ۷ پلاس را فاش کرده‌اند

نکته‌ی مهم دیگر این است در طراحی مربوط به پنل پشتی آیفون ۷ پلاس (iPhone 7 Plus)، به‌وضوح می‌توانید دوربین دوگانه را مشاهده کنید. استفاده‌ی اپل از دوربین دوگانه که دارای دو لنز و به قابلیت‌هایی نظیر زوم اپتیکال مجهز است، تقریبا هر هفته توسط یک منبع تایید می‌شود و توسط یک منبع دیگر تکذیب! بنابراین واقعا هیچ حدسی نمی‌توان درباره‌ی به‌کارگیری این فناوری در آیفون ۷ زد بجز اینکه احتمال وجود آن در مدل بزرگ‌تر یعنی ۷ پلاس، احتمال بیشتری دارد.

موضوع دیگر قابل ذکر در این طرح این است اگر به قسمت پایینی پنل پشتی آیفون ۷ Plus دقت کنید، یک پورت ارتباطی هوشمند یا همان Smart Connector را مشاهده خواهید کرد. اپل از این پورت برای ارتباط کیبورد هوشمند و تبلت آیپد پرو استفاده می‌کند و مشخص نیست که آیا قصد دارد لوازم جانبی خاصی را هم برای آیفون ۷ پلاس در نظر بگیرد یا تنها از این پورت برای مقاصد آزمایشی و عیب‌یابی در داخل کارخانه بهره خواهد برد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اخرش ما نگرفتیم سیاه یا سفیده؟
    امروز سیاه، فردا سفیده، پس فردا…
    یعنی تا اواخر تابستون که به طور رسمی معرفی بشه، رسما هممون سر کاریم!