کانسپت L500 R HYbrid

پژو با کانسپت L500 R HYbrid به قهرمان سابق خود ادای احترام می‌کند

کانسپت L500 R HYbrid برای ادای احترام و تکریم از قهرمان سابق پژو در مسابقات سرعت، معرفی شد. ۳۰ مه ۱۹۱۶، زمانی است که کمپانی Peugeot با مدل L45 خود و به رانندگی Dario Resta قهرمان مسابقات سرعت ایندیاناپولیس ۵۰۰ شد و اکنون پس از صد سال کانسپت جدید پژو برای ادای احترام به این قهرمان سابق، رونمایی شد.

ماشین پژو L45 و بعد از آن مدل L76 دو خودرویی بودند که توسط تیمی از رانندگان جوان که با نام شارلاتان (Charlatans) شناخته می‌شدند، توانستند در بین سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۱۹، سه بار عنوان قهرمانی مسابقات Indianapolis 500 را به دست آورند.

کانسپت L500 R HYbrid

کانسپت L500 R HYbrid با یک پلاگین انتقال قدرت ترکیبی وزنی در حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم داشته و توسط تیم‌های اسپرت پژو توسعه یافته است. پیشرانه‌ی این خودروی زیبا را یک موتور بنزینی و دو موتور الکتریکی که هرکدام بر روی یک محور نیرو وارد می‌کند، تشکیل می‌دهد. ترکیب نیروی خروجی این پیشرانه، قدرتی برابر با ۴۹۳ اسب بخار و گشتاوری در حدود ۷۳۰ نیوتن – متر تولید می‌کند. چنین نیرویی کافی است تا تنها در ۲.۵ ثانیه سرعت این کانسپت را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

کانسپت L500 R HYbrid پژو، خودرویی بی‌نظیر با ۵۰۰ اسب بخار قدرت

بدنه‌ی باریک و بلند کانسپت پژو L500 R HYbrid با نشان شیر بر روی جلو پنجره و طراحی بی‌نظیر آن در یک چیز با مدل کلاسیک خود یکسان بوده و آن رنگ این خودرو است.

Matthias Hossan، رئیس پیشرفت فناوری و ماشین‌های کانسپت کمپانی پژو می‌گوید: “ با ماشین پژو L500 R HYbrid ما سعی کردیم ادای احترامی کنیم به قهرمانی مسابقات سرعت پژو که در اوایل قرن بیستم به ‌دست آمده بود. با الهام گرفتن از آن اتفاق و با استفاده از خلاقیت و نوآوری، سعی کرده‌ایم تندیسی زیبا و نمایی از آینده‌ی تکنولوژیکی موتور‌های اسپرت کمپانی PEUGEOT را به‌نمایش بگذاریم.”

مهندسان و طراحانی که بر روی این کانسپت کار کرده‌اند، خودرویی تک سرنشین را تولید کرده‌اند. کابین آن با استفاده از تکنولوژی i-Cockpit طراحی شده، به مانند ماشین‌های مسابقه‌ای فرمانی کوچک داشته و دو هولوگرام اطلاعات را در نمایشگرهای دوگانه به نمایش می‌گذارند. آینده‌ی ماشین‌های اسپرت پژو را ببینید.

کانسپت L500 R HYbrid

کانسپت L500 R HYbrid

کانسپت L500 R HYbrid

کانسپت L500 R HYbrid

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*