وزیر ارتباطات از هک سایت های دولتی و فیلتر کانال های غیر اخلاقی تلگرام می گوید

همانطور که در جریان هستید ، چند روزی است گروه های هکری عربی که احتمال داده می شود با دولت عرستان ارتباط داشته باشند، اقدام به هک سایت های دولتی ایران کرده اند.البته این از سوی  هکر های ایرانی بی پاسخ نماند و آنها نیز در پاسخ به این حملات ، به چند مورد از سایت های دولتی عربستان حمله کردند.حالا دکتر محمود واعضی وزیر ارتباطات ایران توضیحاتی در مورد حملات هکری اخیر به برخی وب سایت های دولتی کشورمان داده و اعلام کرده که آی پی یکی از هکرها مربوط به اروپا بوده است.

آی پی یکی از هکرهای سایت های دولتی ایران از اروپا بوده است :

وزیر ارتباطات در حاشیه همایش روابط عمومی های وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران درباره هک سایت های دولتی در چند روز اخیر گفت:

از گذشته برنامه های مختلفی برای صیانت و پیشگیری از هک سایت های دولتی داشتیم. البته این موضوع که اتفاق می افتد صرفا مربوط به کشور ما نیست. با بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد آی پی یکی از هکرها مربوط به اروپا بوده است.

تعیین تکلیف تعرفه های مخابراتی و اینترنتی و زمان اجرای طرح ترابردپذیری :

وی در ادامه سخنان خود از تعیین تکلیف تعرفه های مخابراتی و اینترنتی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در روز یکشنبه (فردا ) خبر داد و درباره زمان اجرای طرح ترابردپذیری شماره ها گفت:

طی ۲۰ روز گذشته تست های مختلفی از اپراتورها داشتیم و در حال حاضر هیچکدام مشکلی ندارند و امیدواریم تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته دیگر این طرح اجرایی شود.

فیلتر کانال های غیر اخلاقی تلگرام :

واعظی در مورد فیلتر کانال های غیر اخلاقی تلگرام نیز با انتقاد از فعالیت سایت‌های و کانال‌های متعدد تلگرامی در تولید و بازنشر اخبار بدون منبع گفت:

در گذشته همه اخبار شناسنامه‌ داشت اما امروز سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می‌کنند که این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی‌های فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه دو نهاد، وزارت فرهنگ و شورای عالی فضای مجازی، محتواهای فضای مجازی را ساماندهی‌ خواهند کرد، گفت:

امروز یک نفر مطلبی را با قصد و نیتی برای اولین بار منتشر می‌کند و این مطلب بارها بدون منبع در فضای مجازی بازنشر می‌شود و سپس می‌گویند که این مطلب را همه جا گفته‌اند و شایعه می‌شود. براین اساس شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد به این موضوع طبق وظایف خود رسیدگی خواهند کرد.

واعظی با تاکید براینکه تلاش می کنیم این قبیل کانال ها مسدود شود گفت:

منابعی که اقدام به تولید اخبار می‌کنند و معلوم نیست از کجا مجوز تولید و انتشار اخبار گرفته‌اند ساماندهی خواهند شد.

وی افزود:

برای مسدود کردن کانال‌ها چندین روش داریم که تاکنون تعداد زیادی از کانال‌ها نیز مسدود شده‌اند. علاوه بر این مسئولان تلگرام به دنبال راه‌اندازی ربات‌هایی برای جلوگیری از آپلود فایل‌های مستهجن هستند، علاوه بر این به ایران اعلام کردند که هر کانال مستهجنی که به آنها اعلام کنیم ظرف ۶ ساعت مسدود خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*