فصل دوم سریال شهرزاد

فصل دوم سریال شهرزاد ؛ در انتظار تماشای چه چیزی باید باشیم؟

اطلاعات تازه در خصوص فصل دوم سریال شهرزاد یکی از مهم‌ترین اخباری است که علاقه‌مندان به این سریال همواره پیگیر آن هستند. در تازه‌ترین اطلاعات به دست آمده، خلاصه‌ای از آنچه شما در فصل دوم خواهید دید و همچنین زمان آغاز فیلم‌برداری این سریال به بیرون درز پیدا کرده است.

«شهرزاد» نام مجموعه نمایشی جذاب ۲۸ قسمتی به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی محمد امامی است. این محصول که ساخت سال ۱۳۹۳-۱۳۹۴ است در ابتدا قرار بود با نام «روزی روزگاری عاشقی» روانه بازار شود اما در نهایت نام آن شهرزاد انتخاب شد.

فصل نخست این سریال جذاب چندی است که به پایان رسیده و بسیاری از علاقه‌مندان به آن به دنبال کسب اطلاعات تازه‌ای از فصل‌های آینده آن هستند. این سریال توانسته یکی از محبوب‌ترین سریال‌های ایرانی لقب گیرد که حتی به کشورهای خارجی نظیر آلمان و امارات متحده عربی نیز عرضه شده است. در ابتدا بد نیست نگاهی گذرا به داستان و تم اصلی این سریال بیندازیم.

فصل اول سریال شهرزاد

تم اصلی این سریال در دهه ۳۰ هجری شمسی است و روایتگر یک داستان عاشقانه توأمان با اتفاقات تاریخی است. شهرزاد (ترانه علیدوستی) یک دانشجوی رشته پزشکی بوده که در شرف ازدواج با فردی به نام فرهاد (مصطفی زمانی) است. پدر این دو جوان (مهدی سلطانی و محمود پاک نیت) رفاقت دیرینه‌ای را با یکدیگر داشته و از مهره‌های یک باند بزرگ تبهکاری و از دم و تشکیلات «خاندان دیوان سالار» به ریاست شخصی ملقب به بزرگ آقا (علی نصیریان) هستند.

فصل دوم سریال شهرزاد

درست هنگامی که شهرزاد و فرهاد در آستانه دیدن تدارک برای برگزاری مراسم عروسی خود هستند، بزرگ آقا به دلیل نازایی تک دخترش (پریناز ایزدیار) شهرزاد را مجبور می‌کند تا از ازدواج با فرهاد سرباز زده و دستور ازدواج وی با داماد خود به نام قباد (شهاب حسینی) را صادر می‌کند.

فصل دوم سریال شهرزاد

در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان و بعد از بچه‌دار شدن شهرزاد از قباد بزرگ‌ آقا دستور طلاق آن دو را صادر می‌کند. شهرزاد نیز که شرایط را محیا می‌بیند بار دیگر به یار دیرینه خود فرهاد بازگشته و با وی ازدواج می‌کند. در همین حین قباد که از این موضوع مطلع می‌شود به‌شدت عصبانی شده و بزرگ آقا همراه با دخترش، زن نخست خود را ناخواسته می‌کشد. حال قباد در حال تبدیل شدن به فرد نخست این باند تبهکاری است.

فصل دوم سریال شهرزاد

در حالی که به پایان یافتن فصل نخست این سریال محبوب نزدیک می‌شدیم، حسن فتحی از تصمیم خود درباره ساخت فصل دوم سریال شهرزاد و در ادامه فصل‌های دیگر آن خبر داد. وی در این باره گفته است:

ساخت ادامه سریال شهرزاد هم برای بنده به‌عنوان کارگردان این اثر و هم برای سرمایه‌گذاران این سریال بسیار مهم است. برای اتخاذ تصمیمی درست باید بازخورد تماشاچی‌ها را کنار یکدیگر گذاشته تا به نتیجه مطلوبی برسیم. اگر بازخوردها مثبت ارزیابی شود بدون شک با همین گروه ساخت فصل دوم سریال شهرزاد و یا حتی فصل سوم آن را نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

هرچند که من قبل از ساخت این سریال سیناپس سه فصل آن را جهت نگارش فیلم‌نامه آماده کرده‌ام. فصل نخست این سریال مربوط به اوایل دهه ۳۰ بود. در فصل دوم سریال شهرزاد ، داستان در اواخر دهه ۳۰ اتفاق می‌افتد و فصل سوم نیز به بعد از انقلاب و دهه ۷۰ اختصاص خواهد داشت. تعداد قسمت‌های هر فصل نیز بین ۲۶ الی ۳۰ قسمت خواهد بود که مطابق فصل نخست هر هفته پخش خواهد شد.

اما فصل دوم چگونه آغاز خواهد شد؟

ماجرای فصل دوم سریال شهرزاد از آنجایی آغاز می‌شود که قباد در فکر تصدی ریاست باند تبهکاری بزرگ آقا و ریاست خاندان دیوان سالار است. این قضیه به مذاق خواهر بزرگ آقا ملقب به «عمه بلقیس» خوش نیامده و قصد دارد از کرمان به تهران عظیمت کرده و از به قدرت رسیدن قباد جلوگیری کند. بنا بر تازه‌ترین اطلاعات نقش عمه بلقیس را «فاطمه معتمدآریا» ایفا خواهد کرد.

فصل دوم سریال شهرزاد

بدین ترتیب تمرکز اصلی فصل دوم سریال شهرزاد بر روی مجادله بین قباد و عمه بلقیس خواهد بود و به مسائل بین این دو خواهد پرداخت. از سویی دیگر هنگامی که قباد به قدرت می‌رسد به دنبال محیا کردن شرایط است تا فرهاد را مجبور به فرار و زندگی در خارج از کشور کند. به همین جهت بخش‌هایی از فصل دوم این سریال محبوب در یکی از کشورهای همسایه فیلم‌برداری خواهد شد.

لازم به ذکر است که فیلم‌برداری فصل دوم سریال شهرزاد اواسط تیر ماه کلید خواهد خورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

  1. سلام من که دیوانه شدمه از بس که این فیلم قشنگه حالم عوض شده واقعا عالیه

  2. خیلی دوست داشتنیه،من همه چیزهای انتیک خوشم میاد،این یه عاشقانه انتیکه،پس فوق العاده دوست داشتنیه برام،هر قسمتو چند بار دیدم،فقط موضوع و فیلم نامه جذاب نیست ،همه چیزش عالیه

  3. به نظرم که فصل اولش خیلی قشنگ بود.
    امیدوارم فصل دو هم جالب باشه

  4. شهرزاد واقعا عالیه فصل اول بخصوص قسمت های آخرشو چندبار دیدم خدارو شکر فصل دومو یهویی نبردن به انقلاب بچسبونن چون بی مزه میشد

  5. سریال خوش ساخت و جذابیه ولی واقعا آدم رو متاثر می کنه…من که دیدم واقعا رو اعصابم اثر گذاشت

  6. الان این سریال دره پیتی چه ربطی به تکنلوژی داشت؟!