عدم تولید ماشین خودران توسط مایکروسافت

مایکروسافت به ساخت ماشین خودران ورود نخواهد کرد؛ اما در این صنعت حضور خواهد داشت

از مایکروسافت خبر می‌رسد که این کمپانی قصد ساخت ماشین خودران را ندارد. یکی از مسئولان رده بالای این کمپانی اعلام می‌کند که مایکروسافت به‌جای این کار قصد دارد تا بر روی تکنولوژی‌های مورد نیاز خودروسازان کار کند تا احتمالاً شاهد عرضه یک پلتفرم واحد (همانند ویندوز) برای خودروهای آینده باشیم.

از کمپانی مایکروسافت خبر می‌رسد که علیرغم میل باطنی خود قصد ندارد در ساخت ماشین خودران نقش مستقیمی را ایفا کند؛ اما این بدان معنا نیست که علاقه‌مند به حضور در بازار این محصولات نباشد. یک گزارش تازه ادعا می‌کند که مایکروسافت قصد دارد تا به تکنولوژی مربوط به محیط خارجی و داخلی خودروها ورود پیدا کند.

مایکروسافت به‌جای تولید یک ماشین خودران پلتفرم واحدی برای تکنولوژی آن‌ها خواهد ساخت

در حال حاضر پتانسیل جهانی ماشین خودران بسیار بالا است و بر همین اساس خودروسازان سخت در حال توسعه محصولات نیمه خودران و کاملاً خودران خود هستند تا طی سال‌های پیش رو عرضه کنند. در حالی که کمپانی‌هایی نظیر گوگل، تسلا و اپل سخت مشغول فعالیت در این حوزه هستند، نام کمپانی بزرگ مایکروسافت به گوش نمی‌رسد و یا شاید در بین این همه نام گم شده است!

پگی جانسون رئیس بخش توسعه کسب و کار مایکروسافت در یک مصاحبه اعلام کرده که کمپانی مایکروسافت به‌صورت مستقیم در طراحی ماشین خودران ورود نخواهد کرد؛ اما در صدد آن است. خودروهایی که گوگل مراحل نزدیک به تولید آن را طی می‌کند و اپل نیز در حال کار بر روی آن است.

عدم ساخت ماشین خودران توسط مایکروسافت

پگی جانسون

این کمپانی در عوض با رویکرد زیرکانه‌ای وارد بازار خودروهای مستقل خواهد شد و قصد دارد خدمات نرم افزاری و سرویس‌های مختلفی را که خودروسازان نیازمند آن هستند، به آن‌ها ارائه دهد. به نظر می‌رسد که این یک حرکت هوشمندانه از سوی مایکروسافت است تا یک بستر دیجیتالی عمومی را برای خودروهایی از جنس آینده که همگی بر آن تکیه خواهند داشت، آماده کند.

هنگامی که از وی پرسیده می‌شود آیا مایکروسافت قادر به توسعه یک سیستم‌عامل برای خودروها است وی در پاسخ می‌گوید:

قطعاً! خودروسازان با درخواست‌ طراحی ویژگی‌های خاص خود در حال رفت و آمد به مایکروسافت هستند و ما خوشحالیم از این بابت که به ما اعتماد دارند.

جانسون همچنین اشاره می‌کند که سرویس‌های مایکروسافت به‌احتمال زیاد برای خودروها پلتفرم یکپارچه‌ی ابری، دستیاری همانند کورتانا و یا حتی آفیس 365 را تشکیل خواهد داد که تکنولوژی لازم را برای خودروها به ارمغان خواهد آورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*