بلوتوث 5

بلوتوث ۵ با سرعت بالا و پشتیبانی از طیف وسیع‌تر در راه است

مارک پاول یکی از مدیران اجرایی بلوتوث خبر می‌دهد که هفته آینده این کمپانی از بلوتوث ۵ رونمایی خواهد کرد. این نسخه از سیستم ارتباطی رادیویی بلوتوث نسبت به نسخه گذشته خودش دارای طیف وسیع‌تر ۲ برابری بوده که با کاهش ۴ برابری مصرف انرژی همراه بوده است. این نسخه از بلوتوث ۲۷ خرداد در لندن رونمایی خواهد شد.

بلوتوث یک استاندارد برای ارتباط کوتاه برد همراه با مصرف انرژی کم، کم هزینه و بدون نیاز به سیم است که در واقع برای این اتصال از تکنولوژی رادیویی با استاندارد IEEE تحت عنوان WPAN 802/15 استفاده می‌کند. تا بدین لحظه چندین نسخه از این سیستم عرضه شده که آخرین آن بلوتوث ۴.۲ است. بلوتوث ۴ تنها نسخه‌ای از بلوتوث است که می‌تواند به‌طور هم‌زمان با تمام نسخه‌های بلوتوث با همان پروتکل ارتباط برقرار کند. علاوه بر این که این نسخه از بلوتوث از BLE نیز بهره می‌گیرد. BLE یا Bluetooth Low Energy در این محصول، مصرف انرژی ارتباطات بلوتوث را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. این فناوری مصرف انرژی بلوتوث را در هنگام زمان خواب به حداقل می‌رساند. به‌عنوان مثال یک کاربر از یک هدست بلوتوث برای مکالمات استفاده می‌کند. زمانی که خبری از مکالمه نیست، BLE مصرف بلوتوث را به حداقل می‌رساند و به‌محض برقراری ارتباط، بلوتوث مانند نسخه‌های دیگر انرژی مصرف می‌کند.

بلوتوث ۵ دارای رنجی حدود دو برابر دامنه فعلی و همچنین ۴ برابر مصرف انرژی کم‌تر نسبت به نسخه ۴ است

حال نوبت به عرضه نسخه جدید بلوتوث دوست داشتنی رسیده است. بلوتوث ۵ نام این نسخه بوده که بدون شک از بهبودهای عظیمی نسبت به نسخه قبلی خودش برخوردار است و هفته آینده رسماً از آن رونمایی خواهد شد. انتظار می‌رود که این نسخه نسبت به بلوتوث ۴ با دو برابر دامنه فعلی و همچنین ۴ برابر مصرف انرژی کم‌تر روانه دستگاه‌ها شود. به‌تازگی اخباری از مدیر اجرایی بلوتوث منتش شده است که در آن نشان می‌دهد بلوتوث ۵ در تاریخ ۲۷ خرداد ماه طی یک رویداد مطبوعاتی در شهر لندن رونمایی خواهد شد.

مارک پاول بلوتوث 5بلوتوث ۵ قصد دارد تا پایداری بیشتری را از خود نشان داده و به خدمات مبتنی بر این سرویس در کاربران سراسر جهان قابلیت‌های تازه‌ای را ببخشد. ما به دنبال یک داستان بزرگ رو به جلو هستیم که شما می‌توانید در تاریخ ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) آن را در لندن مشاهده کنید – مارک پاول مدیر اجرایی بلوتوث

بلوتوث ۵ وعده می‌دهد که بسیار کاربردی‌تر از نسخه قبلی باشد. از این فناوری می‌توان در انواع فروشگاه‌ها، استادیوم‌ها، موزه‌ها، گالری‌ها و بسیاری دیگر از مکان‌های دیگر استفاده کرد. بنابراین طیف دسترسی کاربران در ارتباط بلوتوث بسیار مهم است. به همین خاطر بلوتوث ۵ دارای طیف گسترده‌تر ۲ برابری نسبت به نسل گذشته خودش خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*