فناوری Dash Charge سرعت شارژ وان پلاس ۳ را به طرز عجیبی افزایش می‌دهد

فناوری Dash Charge سرعت شارژ وان پلاس ۳ را به طرز عجیبی افزایش می‌دهد

لحظاتی پیش جدیدترین پرچمدار برند چینی وان پلاس یعنی اسمارت فون وان پلاس ۳ به‌صورت رسمی معرفی شد و کاربران زیادی از مشاهده‌ی یک طراحی زیبای ظاهری و مشخصات سخت افزاری قدرتمند نظیر فناوری Dash Charge برای شارژ سریع دیوایس آن‌هم با قیمتی معادل ۴۰۰ دلار بسیار هیجان‌زده شدند.

با اینکه در زمینه‌های دیگر نظیر تغییر طراحی تلفن‌های همراه هوشمند و البته کیفیت نمایشگر آنها، کمپانی‌های سازنده تقریبا به حداکثر و به‌نوعی به سقف کیفیت رسیده‌اند و تغییرات بیشتر برای آنها بسیار سخت شده است، اما در زمینه‌ی باتری و شارژ دیوایس این‌گونه نیست. در واقع فناوری‌های مربوط به شارژ دیوایس هر روز در حال توسعه هستند و مطمئنا تا چند سال آینده نیز این تلاش برای دست یابی به یک سطح عالی و مورد نظر کاربران وجود خواهد داشت.

فناوری Dash Charge سرعت شارژ وان پلاس ۳ را به طرز عجیبی افزایش می‌دهد

در حال حاضر سه راه برای افزایش بازدهی باتری و البته مدت زمان کمتر برای شارژ آن وجود دارد: راه اول آن است که توسعه دهندگان نرم افزاری بتوانند اپلیکیشن‌های خود را با کیفیت بالاتری عرضه کنند و مواردی که باعث افزایش منابع اشغال شده در حافظه‌ی رم و به دنبال آن، افزایش مصرف باتری می‌شود را تغییر دهند که البته این روش به توسعه دهندگان نرم افزاری مربوط است و از اختیار تولیدکنندگان گجت‌های الکترونیکی خارج است. روش دوم این است که کمپانی‌های سازنده از ظرفیت بیشتری برای باتری دیوایس‌های خود استفاده کنند که آن‌هم به دلیل افزایش اندازه‌ و ضخامت باتری‌ها، تنها تا یک حدی جواب می‌دهد.

فناوری Dash Charge سرعت شارژ شدن وان پلاس ۳ را کاملا دگرگون خواهد کرد

اما روش سومی که این روزها بسیار رایج شده است و کمپانی وان پلاس نیز به آن کاملا واقف بوده و ساخت فناوری Dash Charge را بر مبنای آن انجام داده است، عرضه‌ی فناوری‌های شارژ سریع بوده است تا با اینکه مصرف باتری به همان روند قبلی ادامه خواهد داشت، اما کاربران بتوانند که باتری دیوایس خود را در مدت زمان کمتری شارژ کنند حداقل بتوانند از آن ظرفیت همیشگی در فاصله‌ی زمانی کمتری برخوردار شوند.

فناوری Dash Charge که برای اولین بار در وان پلاس ۳ قرار گرفته است، به خریداران این دیوایس اجازه می‌دهد که شارژ باتری اسمارت فون خود را در کمتر از ۳۰ دقیقه به میزان ۶۰ درصد افزایش دهند و آن را از حالت خالی به ظرفیت ۶۰ درصد برسانند. این موضوع باعث خواهد شد که با یک بار شارژ کردن در مدت نیم ساعت (که می‌تواند برای تماشای یک برنامه‌ی تلویزیونی کافی باشد)، کاربران در باقی ساعات روز از دیوایس خود لذت ببرند.

فناوری Dash Charge سرعت شارژ وان پلاس ۳ را به طرز عجیبی افزایش می‌دهد

نکته‌ی دیگری که علاوه بر شارژ کردن بیش از نصف ظرفیت باتری در مدتی کوتاه اهمیت دارد، این است که فناوری Dash Charge برخلاف اکثر رقبای خود در بازار، باعث افزایش دمای دیوایس نخواهد شد. دلیل این امر هم این است که کمپانی وان پلاس طراحی پرچمدار جدید خود و فناوری Dash Charge را به گونه‌ای انجام داده است که عملیات تنظیم ولتاژ، تنظیم جریان و مدیریت شارژ در داخل خود شارژر انجام شود؛ بنابراین منابع سخت افزاری دیوایس از انجام عملیات لازم برای فرایند شارژ سریع معاف می‌شوند و این می‌تواند اثر بسیار قابل توجهی بر روی کاهش دما هنگام استفاده از قابلیت شارژ سریع داشته باشد.

گفتنی است که فناوری Dash Charge در حال حاضر تنها بر روی وان پلاس ۳ وجود خواهد داشت و احتمالا به‌زودی دیوایس‌های دیگری از این کمپانی چینی نیز با پشتیبانی از این قابلیت وارد بازارهای جهانی خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*