اموجی اسلحه از لیست اموجی‌های تایید شده توسط یونیکد حذف می‌شود

اموجی اسلحه از لیست اموجی‌های تایید شده توسط یونیکد حذف می‌شود

حملات تروریستی اخیری که در کشور آمریکا و البته تعدادی از کشورهای اروپایی نظیر بلژیک و فرانسه در ماه‌های اخیر رخ داده است، باعث به وجود آمدن جوی سنگین در این کشورها شده است و هر فرد و نهادی تلاش می‌کند که به یک نحوی، به این موضوع عکس العمل مناسبی را نشان دهد؛ حتی اگر آن پاسخ در حد حذف اموجی اسلحه باشد!

بله به‌تازگی جلسه‌ای در کنسرسیوم جهانی یونیکد (Unicode) برگزار شده است و حاضران در جلسه رای به این داده‌اند که اموجی اسلحه از لیست اموجی‌های تایید شده توسط این نهاد خارج شود. این کنسرسیوم دارای یک لیست رسمی از اموجی‌های تایید شده است و کمپانی‌های سازنده‌ی محصولات نرم افزاری و سخت افزاری از این لیست به‌عنوان یک استاندارد تایید شده بهره می‌برند.

بنابراین حذف اموجی اسلحه از این لیست به‌صورت رسمی، به معنای آن است که در کیبوردهای پیشفرض سیستم عامل‌هایی نظیر آی او اس و اندروید، دیگر به هیچ وجه این اموجی وجود نخواهد داشت و کاربران برای ارسال آن احتمالا مجبور خواهند شد که از کیبوردهای شخص ثالث و یا دیگر روش‌های نرم افزاری استفاده کنند.

اموجی اسلحه به‌زودی با سیستم عامل‌های مختلف خداحافظی خواهد کرد

جالب است بدانید که مسبب اصلی این ماجرا، در واقع خود کمپانی اپل بوده است. اپل که به‌عنوان یکی از اعضای رسمی این کنسرسیوم و البته به دلیل جایگاه بسیار محبوبش در نزد کاربران، از تاثیرگذاری قابل توجهی در تصمیمات این نهاد برخوردار است، پیشنهاد حذف این اموجی را با همراهی مایکروسافت به کنسرسیوم یونیکد ارائه کردند که این پیشنهاد دو کمپانی آمریکایی با استقبال تمام اعضا مواجه شد و این ارائه با رای اکثریت به تصویب رسید.

گفته می‌شود که نظر عمومی بین اعضای این نهاد برای حذف اموجی اسلحه از مدت‌ها پیش وجود داشته است اما حادثه‌ی اخیری تروریستی که در ایالات متحده‌ی آمریکا به وقوع پیوست، باعث تسریع و جدیت اپل و دیگران برای عملی کردن این تصمیم بوده است؛ در این حادثه‌ی تلخ، فردی به نام عمر متین (Omar Mateen) که ظاهرا دارای تابعیت کشور آمریکا و البته با اصاتی افغان تبار و عضو گروهک تروریستی داعش بوده است، به یک کلوپ شبانه‌ی مخصوص هم‌جنس‌بازان در اورلاندوی شهر فلوریدا حمله می‌کند و جان چهل و نه نفر را به طرز وحشیانه‌ای می‌گیرد.

گفتنی است که نسخه‌ی جدید یونیکد یعنی یونیکد ۹.۰ تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر به‌صورت عمومی عرضه خواهد شد و علاوه بر حذف اموجی اسلحه ، تغییرات دیگری نظیر اضافه شدن اموجی‌های جدید و تغییر طراحی ظاهری چند اموجی قدیمی هم در آن صورت خواهد گرفت. گفته می‌شود که از بین ۷۷ اموجی جدیدی که در لیستی به مسئولان یونیکد پیشنهاد شده بوده است، ۷۲ عدد از آنها توسط این نهاد تایید شده است که تعدادی از آنها را با ظاهر جدید در تصویر زیر مشاهده می‌کنید؛ البته این تصویر به‌صورت رسمی تایید نشده است و ممکن است که تعدادی از آیتم‌های داخل آن دارای تغییرات متفاوتی باشند:

اموجی اسلحه از لیست اموجی‌های تایید شده توسط یونیکد حذف می‌شود

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*