واردات خودروهای لوکس

شرایط واردات خودروهای لوکس به کشور یک پله سخت تر شد

همانطور که می دانید بر اساس قوانین ، واردات خودروهای لوکس در کشورمان با محدودیت هایی نظیر میزان حجم موتور روبرو بوده است.حالا قانون جدیدی وضع شده که شرایط واردات خودروهای لوکس به کشور را یک پله سخت تر کرده است.

محمدرضا معتمدی ، معاون منطقه آزاد اروند گفت:

از این پس فقط حجم موتور خودروهای وارداتی (بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی) به مناطق آزاد مدنظر قرار نخواهد گرفت بلکه خودروهایی که ارزش آنها بالای ۱۰۰ هزار دلار باشد باید برای ترخیص از گمرک اروند مجوز بگیرند.

به گفته معتمدی ، از سه هفته پیش باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و نیز دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار بر این شده که جدیت بیشتری در ارتباط با واردات خودروهای لوکس به مناطق آزاد مدنظر قرار گیرد. در همین راستا اعمال محدودیت برای واردات خودروهای لوکس مدنظر قرار گرفته و تصمیمات جدیدی اتخاذ شده است.

معتمدی  ادامه داده که همه مناطق آزاد، اعمال محدودیت‌های مختلف را در ارتباط با واردات خودروهای لوکس به مناطق آزاد مدنظر قرار خواهند داد و  ممکن است محدودیت‌های مناطق مختلف در این رابطه متفاوت باشد، اما ویژگی مشترک همه آنها مسئله اعمال محدودیت برای واردات خودروهای لوکس خواهد بود.

واردات خودروهای لوکس

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند با اعلام این‌که در این منطقه قرار است خودروهایی که بالای ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارند مجوز واردات اخذ کنند، ادامه داد:

تا پیش از این تنها در ارتباط با واردات خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی حساسیت‌های لازم به خرج داده می‌شد، اما پس از دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این مسئله مورد بازنگری قرار گرفت و تصمیم گرفتیم از این به بعد تمام خودروهای وارداتی به منطقه آزاد اروند که بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار ارزش دارند مجوزهای لازم را اخذ کنند.

به گفته معتمدی ، اخیرا چند خودرو که ارزش مالی آنها بالاتر از چند میلیارد تومان بوده مرجوع شده و اجازه ترخیص به آنها داده نشده است و خودروهایی که بالای ۱۰۰ هزار دلار ارزش داشته باشند مورد بررسی قرار می‌گیرند که آیا در منطقه مصرف خاصی خواهند داشت یا خیر. اخیرا نیز چند خودروی لوکس که هزینه آنها بالاتر از چند میلیارد تومان بود از گمرک ترخیص نشد و علی‌رغم وارد کردن فشارهای مختلف، اجازه ترخیص به این خودروها را ندادیم.براساس تاکیدات رهبری و دستورات رییس جمهور، نگاه مثبتی نسبت به واردات خودروهای لوکس به مناطق آزاد که جنبه مصرفی ندارند وجود ندارد و قرار نیست وارد کردن خودرو در مناطق آزاد محلی برای مانور خودروهای لوکس در منطقه باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. به نظرم اول مشخص کنید چه‌خودروهایی میتونن مجوز بگیرن تا اون کسی که بخواد خودرو بیاره ضرر نکنه، نمیشه که وارد کنه تا بعد ببینه میشه مجوز گرفت یا نه، برره که نیست… اون کسی که با فشار مجوز نمی‌گیره میاد فشارشو رو‌ ملت خالی میکنه…