تمام زره‌های آیرون من را تماشا کنید

شخصیت پشت نقاب آیرون من (Iron Man)، میلیاردری جوان به نام تونی استارک است که مانند لباس‌های گران قیمتش، علاقه‌ی فراوانی به داشتن مدل‌های مختلف از زره‌های آیرون من دارد. با ما همراه باشید تا نگاهی به تمامی این زره‌ها بیندازیم.

اگر با شخصیت تونی استارک آشنا نیستید باید بگویم که فوق العاده باهوش، شوخ طبع و متبحر در ساخت زره‌‌های مختلف است. طبیعتا تنها شخصیتی که زره‌ها و پوشش آن از نظر تنوع در دنیای DC توان رقابت با آیرون من از دنیای مارول را دارد کسی نیست جز بتمن.

از شروع فیلم آیرون من در سال ۲۰۰۸ تاکنون، تونی استارک توانسته ۴۶ زره متفاوت بسازد که اولین آن مارک وان (Mark I) نام داشت؛ البته خیلی از این زره‌ها که در کلکسیون شکیل تونی استارک قرار دارد در واقع بخشی از ارتش آیرون (Iron Legion) بودند، گروهی از ربات‌های آیرون من که برای محافظت و پشتیبانی از آن‌ها استفاده می‌شد.

این زره‌ها توسط جارویس (J.A.R.V.I.S) کنترل می‌شدند که به‌وضوح در فیلم آیرون من ۳ قابل مشاهده بود. در فیلم صحنه‌ای روایت شد که در آن به دستور استارک، زره‌های مختلف آیرون من با شکستن دادن کیلیان (Kilian) نابود شدند.

البته تونی تنها برای خود زره نساخت بلکه مدل‌هایی نیز ساخته شدند که غیر قابل پوشیدن بوده و به‌نوعی تماما توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شدند. این مدل‌ها که حال اعضای پیشرفته‌تر ارتش آیرون محسوب می‌شدند در فیلم انتقام جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron) بر روی پرده‌ی نقره‌ای آمدند تا شاهد حضورشان باشیم؛ هرچند ارتش آیرون پس از اینکه کنترلش به دست اولتران افتاد علیه انتقام جویان جنگیدند.

در حدود ۳۵ زره در ارتش آیرون وجود داشت که از مارک VIII شروع می‌شد و به مارک XXXIX می‌رسید. هر یک از این زره‌ها نام، توانایی به‌خصوص و هدف خاص خودشان را داشتند. حال تونی استارک به زرهی با نام مارک XLVI رسیده که احتمالا با حضور وی در فیلم Spider-Man: Homecoming شاهد یک زره جدید باید باشیم.

گالری تصاویر زره‌های مختلف آیرون من

آیرون من