وارکرافت

«وارکرافت» توانست موفق‌ترین فیلم سینمایی برگرفته از بازی رایانه‌ای شناخته شود

این یک راز نیست که فیلم «وارکرافت» (Warcraft) چندان نتوانست در ایالات متحده آمریکا موفق شود؛ اما درخشش این فیلم سینمایی در چین صورت گرفت و توانست حتی رکورد آثاری مانند «جنگ ستارگان: بیداری نیرو» (Star Wars: The Force Awakens) را بشکند.

آنچه مشخص است موفقیت بالای فیلم وارکرافت در گیشه بوده و به‌قدری توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند که موفق‌ترین فیلم سینمایی برگرفته از یک بازی رایانه‌ای شناخته شود؛ عنوانی که شاید منتقدین به آن راضی نباشند و ایرادات بسیاری به این فیلم بگیرند، اما فروش بالای گیشه باعث کم رنگ شدن هرچه تمام‌تر این انتقادات شود.

جالب است بدانید که طبق گزارش‌های منتشر شده فیلم وارکرافت توانسته ۳۷۷ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشته باشد که یک فروش و رکورد فوق العاده است. برای مثال فیلم «شاهزاده‌ی پارسی» (Prince of Persia) توانست ۳۳۶ میلیون دلار فروش داشته باشد که می‌توان تفاوت ۴۱ میلیون دلاری را در مقایسه با فیلم وارکرافت مشاهده کرد.

البته انتظار می‌رود که فروش این فیلم ادامه نیز داشته باشد. هرچند با اینکه ساخت وارکرافت ۱۶۰ میلیون دلار هزینه داشته به نظر می‌رسد که باید فروش این فیلم به ۵۰۰ میلیون دلار برسد تا استودیوی سازنده بتواند به سود بالایی برسد. علت آن نیز هزینه‌ی بالای بازاریابی و تبلیغات و دیگر هزینه‌هایی که صرف این فیلم شده، پوشش داده شوند.

هرچند در همین لحظه که شما در حال خواندن پست هستید به میزان فروش این فیلم و افرادی که آن را تماشا کرده‌اند افزوده می‌شود و با وجود اینکه منتقدین زیادی بر این عقیده بودند که فیلم وارکرافت در حقیقت یک عنوان ضعیف محسوب می‌شود؛ اما هستند کسانی که از این اثر خرسند بوده و سازندگان آن را تشویق کرده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. به این رقم میگین فوق العاده, فیلم آواتار تقریبا ۸ برابر این فروش داشت