ماشین بوگاتی کایرون در فستیوال سرعت Goodwood به‌غرش درآمد

ماشین بوگاتی کایرون (Bugatti Chiron) ابر خودروی جدید بوگاتی و جانشین مدل بوگاتی ویرون در پیچ و خم‌های تپه‌های Goodwood به رقص درآمد. این ابر خودرو در ماه مارس گذشته در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی شد؛ اما برای اولین بار این سوپر اسپرت در جاده‌های پر پیچ و خم تپه Goodwood در انگلستان به خودنمایی پرداخت.

این سوپر اسپرت نام خود را از قهرمان سابق لوئیس کایرون (Louis Chiron) – یا به فرانسوی شیرون – به عاریه گرفته است. پیشرانه‌ی این غول بوگاتی را یک موتور ۱۶ سیلندر ۸ لیتری در کنار چهار توربو شارژر تشکیل می‌دهد. این ترکیب برای بوگاتی کایرون قدرت خروجی برابر با ۱۴۷۹ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۶۰۰ نیوتن متر را فراهم می‌کند.

ماشین بوگاتی کایرون در فستیوال سرعت بریتانیا خودنمایی کرد

غرش چنین موتوری در زیر کاپوت این ابر خودروی فرانسوی می‌تواند با دور موتوری بین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه، حداکثر سرعتی برابر با ۲۶۱ مایل بر ساعت یعنی چیزی در حدود ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت را برای کایرون به ارمغان آورد. موتور کایرون در واقع تکامل یافته‌ی موتور سوپر اسپرت ویرون بوده که ۲۵ درصد توان بیشتر و ۵ درصد گشتاور بالاتر را برای این خودرو به‌همراه دارد. بوگاتی با بهبود ورودی هوا برای احتراق بهتر موتور، هوای بیشتری را در اختیار محفظه احتراق این مدل گذاشته است.

نیروی تولید شده در موتور کایرون از طریق یک گیربکس هفت سرعته DSG به هر چهار چرخ این خودرو منتقل شده و با چنین نیرویی است که این کایرون می‌تواند در مدت زمان ۲.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

ماشین بوگاتی کایرون

در حال حاضر رکورد جهانی سرعت با ۲۶۸ مایل بر ساعت (۴۳۱ کیلومتر بر ساعت) در دستان بوگاتی ویرون است؛ اما اعتقاد بر این است که ماشین بوگاتی کایرون در موقعیت بهتر و قوی‌تری نسبت به آن قرار دارد.

تولید این خودرو برای تحویل به مشتری در اواخر امسال، تنها به ۵۰۰ دستگاه محدود شده است و علیرغم قیمت سرسام‌آور ۲.۴ میلیون یورویی (به نرخ امروز چیزی در حدود ۸.۵ میلیارد تومان) آن، تاکنون ۲۰۰ خودرو از این مدل پیش خرید شده است.

امسال، فستیوال سرعت Goodwood انگلستان با وجود جلوه گری‌های بوگاتی کایرون در تپه‌های این منطقه به خود بالید.

ماشین بوگاتی کایرون

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*