مرسدس بنز AMG GT R

مرسدس بنز AMG GT R با ۵۷۷ اسب بخار قدرت رونمایی شد

مرسدس بنز AMG GT R با هدف رقابت با پورشه ۹۱۱ GT3 RS و با قدرت بیشتری نسبت به این خودرو پا به میدان گذاشته است. مرسدس بنز با کلاس AMG به اوج رسید و مدل AMG GT نهایت قدرت‌نمایی این کمپانی بود؛ اما اکنون خودرویی سریع‌تر، سبک‌تر و سخت‌تر به‌ نام مرسدس بنز AMG GT R از راه رسیده است.

این خودرو در موسسه جهان مرسدس بنز (Mercedes-Benz World ) در بریتانیا رونمایی شد. این مرکز در بروکلند بریتانیا واقع شده و به کمپانی آلمانی مرسدس بنز تعلق دارد. مرکز جهان مرسدس بنز در اکتبر ۲۰۰۶ و به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف برای یادگیری مهارت‌های پیشرفته رانندگی برای عموم افتتاح شد.

ماشین مرسدس بنز AMG GT R دارای یک موتور دو قلوی توربو شارژ V8 با ظرفیت ۴.۰ لیتری است. این موتور توانایی تولید ۵۷۷ اسب بخار قدرت و گشتاور ۷۰۰ نیوتن – متر داشته و تنها در ۳.۶ ثانیه قادر است تا از حالت سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. با فشردن پدال گاز می‌توان در این مدل به حداکثر سرعت ۳۱۸ کیلومتر بر ساعت رسید. با این مشخصات، مرسدس بنز AMG GT R شتابی در حد ۰.۲ ثانیه سریع‌تر و ۶.۵ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت بیشتری نسبت به مدل قبلی خود دارد.

طراحی مهندسان مرسدس بنز در این مدل با انتخاب رنگ سبز مگنو مات و کشیدگی بیشتر آن نسبت به قبل، این خودرو را تهاجمی‌تر از قبل نشان می‌دهد. طراحی قوس‌ها نشان می‌دهد که مرسدس بنز AMG GT R در جلو ۴۶ میلی‌متر و در عقب ۵۷ میلی‌متر کشیده‌تر شده است. طراحی بدنه تا حدودی از مدل مسابقه‌ای AMG GT3 الهام گرفته شده، جلو پنجره برای دریافت هوای بیشتر کمی بهبود یافته و برای آیرودینامیک بیشتر یک بال سیاه بزرگ و همچنین دو دیفیوزر در عقب تعبیه شده است.

در مدل مرسدس بنز AMG GT R به کم کردن وزن خودرو اهمیت داده شده است. یک خودروی سبک‌تر؛ اما پر سر و صداتر ( یک سیستم اگزوز فعال به‌ آن اضافه شده). بکار بردن قطعات آلومینیومی در سیستم فنر بندی و همچنین استفاده از قطعات فیبر کربنی در موتور و شاسی این خودرو باعث شده تا وزن خالص GT R چیزی در حدود ۱۵ کیلوگرم سبک‌تر شود. وزن خالص خودرو عبارت است از وزن استاندارد خودرو با باک پر، بدون سرنشین و اضافه بار؛ هرچه وزن خالص خودرو کمتر باشد، خودرو شتابگیری بیشتر و تعادل بهتری خواهد داشت که در این مدل خاص به آن توجه ویژه‌ای شده است.

آیرودینامیک نیز نقش مهمی را در مرسدس بنز AMG GT R ایفا می‌کند. در کنار بال عقب که باعث می‌شود در سرعت بالا نیروی رو به پائین ۱۵۵ کیلوگرم به عقب خودرو وارد آید و همچنین دیفیوزر‌های عقب، اسپلیتر جدیدی نیز در جلو نصب شده است. مرسدس بنز ادعا می‌کند که با ایجاد چنین تغییراتی، در سرعت‌های بالا ثبات و ایستادگی خودرو بیشتر شده، ضریب درگ کاهش یافته و نیروی downforce (نیروی رو به پائینی که در سرعت‌های بالا باعث چسبندگی بیشتر خودرو به سطح جاده می‌شود) افزایش می‌یابد.

انتظار می‌رود این مدل در ماه نوامبر به بازار عرضه گردد. هنوز از قیمت آن اطلاعی در دسترس نیست؛ اما پیش بینی می‌شود با قیمتی در حدود ۱۵۰,۰۰۰ پوند (چیزی در حدود ۶۰۰ میلیون تومان) معامله شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*