اسکنر عنبیه چشم سامسونگ

پتنت گوشی هوشمند حاوی اسکنر عنبیه چشم سامسونگ به ثبت رسید

صبح روز گذشته یک پتنت تازه از سامسونگ منتشر شد که بر اساس آن این غول فناوری طرح‌های خود جهت استفاده از اسکنر عنبیه چشم در گوشی هوشمند را آماده بهره برداری کرده است. در حال حاضر این پتنت مجوز خود را نگرفته است اما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که گلکسی نوت ۷ نخستین میزبان این تکنولوژی باشد.

مدت زمان زیادی است که شایعه در حال کار بودن کمپانی سامسونگ بر روی سیستم تشخیص عنبیه چشم و استفاده آن در دستگاه‌ها و گوشی‌های هوشمند این غول فناوری کره‌ای به گوش می‌رسد. آن‌ها حتی چندین هفته قبل یک تبلت که بخش‌های دولتی کشور هند به‌صورت سفارشی و حاوی اسکنر عنبیه چشم تولید کرده بودند را تحویل این کشور دادند تا شایعه حضور این اسکنر در محصولات آینده سامسونگ بیشتر و بیشتر شود.
حال ایوان بلس افشا کرده که گلکسی نوت ۷ (Galaxy Note 7)، پرچم‌دار آینده کمپان سامسونگ نخستین محصول رسمی است که به سیستم تشخیص عنبیه چشم (iris Recognition System) مجهز خواهد بود. سامسونگ مدت زمان زیادی است که در حال کار بر روی تکنولوژی بیومتریک است و پتنت جدید به ثبت رسیده از سوی این کمپانی نشان می‌دهد که تا وارد شدن این اسکنر بر روی محصول نهایی، زمان زیادی باقی نمانده است.

اسکنر عنبیه چشم سامسونگ

به احتمال زیاد اسکنر عنبیه چشم را در گلکسی نوت ۷ سامسونگ خواهیم دید

در حال حاضر پتنت جدید سامسونگ به نظر می‌رسد که موفق به دریافت مجوز نشده است. این پتنت سیستمی را نشان می‌دهد که احتمالاً عکسی از چهره و چشمان فرد تهیه خواهد کرد و سپس توسط سه لنز مختلف عنبیه چشم فرد را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. پس از تشخیص صحیح کاربر صاحب هندست، قفل صفحه باز خواهد شد تا وی به گوشی هوشمند خود دسترسی پیدا کند. نکته جالب اینجاست که اگر به هر دلیلی این تشخیص صورت نگیرد، یک پیام صوتی برای شما از طریق بلندگوی گوشی پخش خواهد شد و از شما می‌خواهد که دوباره این کار را انجام دهید.

به نظر می‌رسد حتی اگر سامسونگ از تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم در پرچم‌دار آینده خود گلکسی نوت ۷ استفاده نکند، در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور آن در سایر محصولات نظیر لپ تاپ‌ها، کامپیوترهای پوشیدنی، اینترنت اشیاء، تبلت‌ها و سایر محصولات الکتریکی خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فوق العادست این تکنولوژی بیومتریک و سنسور های عنبیه چشم …

    با اومدن این تکنولوژی دیگه کم کم اسکنر های اثر انگشت هم کنار میرن و به نظرم هر چه زودتر این اتفاق بیفته بهتر هست . چون اسکنر عنبیه چشم از نظر امنیت چندین پله بالاتر از بقیه موارد و سنسور های حوزه امنیتی قرار داره …