سرویس موسیقی Tidal

اپل برای خرید سرویس موسیقی Tidal باید 500 میلیون دلار بپردازد

به نظر می‌رسد کمپانی اپل قصد دارد سرویس موسیقی Tidal متعلق به Jay Z خواننده مشهور آمریکایی را خریداری کند. هرچند که هنوز هیچ‌یک از این دو طرف چنین خبری را تأیید نکرده‌اند اما یکی از تحلیلگران کمپانی Piper Jaffray می‌گوید که ارزش واقعی این سرویس چیزی حدود 500 میلیون دلار خواهد بود.

جین مونستر: سرویس موسیقی Tidal چیزی حدود 500 میلیون می‌ارزد

هفته گذشته وال استریت ژورنال گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن اپل در حال مذاکره برای خرید سرویس موسیقی Tidal است. اینک جین مونستر تحلیلگر ارشد کمپانی Piper Jaffray می‌گوید که اپل برای خرید این سرویس باید مبلغی حدود 500 میلیون دلار را بپردازد. این در حالی است که سال 2015 میلادی سال گذشته Jay Z خواننده مطرح آمریکایی برای خرید سرویس موسیقی Tidal مبلغی حدود 9 برابر کمتر این مبلغ اعلام شده (56 میلیون دلار) پرداخت کرده است. این معامله اگر بین اپل و جی زی صورت گیرد بدون شک به محبوبیت هرچه بیشتر این خواننده کمک شایانی خواهد کرد.

سرویس موسیقی Tidal

بدیهی است که اپل مدت‌ها به دنبال اضافه کردن هنرمندان معروف به اپل موزیک است و سرویس موسیقی Tidal می‌تواند یک استریمر عالی برای ارائه موسیقی‌ هنرمندان مختلف باشد. این سرویس در حال حاضر دارای 4.2 میلیون مشترک است که در مقایسه با 15 میلیون مشترک اپل موزیک بسیار کمتر است. اپل قصد دارد تا رقابت خود را در زمینه ارائه سرویس موسیقی با اسپوتیفای (همراه با 30 میلیون مشترک پولی و 70 میلیون مشترک رایگان آن) نزدیک و نزدیک‌تر کند.

این کمپانی آمریکایی سال 2014 میلادی مبلغ 3 میلیارد دلار را به شرکت Beats Audio پرداخت کرده بود که لقب بزرگ‌ترین پرداختی این شرکت را نیز از آن خود کرد. در کنار کسب و کار موفق هدست‌های بیتس، اپل بیتس موزیک یک وب‌سایت استریم موسیقی را نیز راه اندازی کرده بود که در هنگام فروش آن تنها دارای 111 هزار مشترک بود. اگر اپل قصد خرید سرویس موسیقی Tidal را داشته باشد، این می‌تواند اتحادی بزرگ بین دو قطب رپ و هیپ هاپ دنیا، Dr.Dre و Jay Z شکل دهد. اتحادی از جنس غرب سواحل رپ و شرح این سواحل که می‌تواند یک ایده خوب از سوی اپل باشد.

در حال حاضر سرویس اپل موزیک به مشترکان جدید خود اجازه 3 ماه استفاده رایگان را می‌دهد و به‌محض اتمام این سرویس شما باید یکی از پلن‌های ماهانه 9.99 دلار (4.99 دلار مخصوص دانش آموزان) و 14.99 دلار در ماه مخصوص استفاده یک خانواده 6 نفره را بپردازید. تعرفه استاندارد گوش دادن به موسیقی با کیفیت بسیار بالا ماهیانه 20 دلار و موسیقی با کیفیت معمولی حدود 10 دلار است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*